Казка-розповідь «Про двох цапків»

загрузка...

Про двох цапківНавчальною програмою з української мови для 2 класу передбачено проведення уроків розвитку мовлення. Під час одного з них учням пропонують скласти розповідь «Про двох цапків» за малюнками й запитаннями. Нижче наведено приклад виконання такого завдання.

Жили-були два цапки: білий та сірий. Одного разу вони вирішили одночасно перейти через місток, що з’єднував береги глибокої річки. Зустрілися на середині кладки та й дивляться один на одного. Кладка була висока, але дуже вузька. Щоб розійшлися обидва цапки, місця не вистачало.

Стали вони сперечатися, хто з них повинен пропустити іншого. Ані білий, ані сірий цапок не хотів поступитися, тому вони почали битися рогами. Билися-билися, не втрималися на місточку, попадали обидва у воду та й потопились.

Далі учням пропонують змінити кінцівку казки «Про двох цапків» так, щоб цапки стали друзями.

Змінена кінцівка казки може бути такою:

Один з цапків став на коліна та притиснувся спиною до гори. Другий обережно переступив через нього і перейшов через місток. Потім вузький прохід перетнув і перший цапок. Так обидва цапки опинилися на іншому березі річки, де познайомилися і незабаром стали друзями.

Метою уроків розвитку зв’язного мовлення є формування спостережливості, пам’яті, виховання почуття доброти й дружби.

Інші завдання:

Казка про зиму українською мовою для дітей 2 класу

Казка про осінь на українській мові, 2-3 клас

Розповідь про справжнього друга

1 Комментарий “Казка-розповідь «Про двох цапків»

  1. Дастагуль сказал:

    Розробка уроку «Складання розповіді за ілюстрацією до казки» Про двох цапків» з української мови в 2 класі

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>