Розповідь про дерево ялину

Розповідь про дерево

Що таке дерево? Це велика, багаторічна, дерев’яниста рослина заввишки, як мінімум, від 3 м до 6 м в зрілості та яка має вторинні гілки, що ростуть на єдиному головному стеблі або стовбурі.

Будь-яка розповідь про дерево має бути побудована за певним планом.

План розповіді

  • Назва дерева;
  • де росте;
  • яке воно — хвойне або листяне;
  • що воно дає людям та тваринам.

Розповідь про ялину

Розповідь про ялинуЦе дерево знайоме нам з раннього дитинства. Кожен Новий рік у багатьох будинках з’являється воно, прикрашене ошатними іграшками та мішурою. Ми називаємо його ялинкою, але наукова назва цього дерева «ялина».

Ялини ростуть в північних широтах. Смерекові ліси є в середній і північній частині Європи, на Уралі, в європейській частині Росії, в Сибіру. Ялини ростуть також і в Китаї, і в Північній Америці.

Ялина — це хвойне вічнозелене дерево з сімейства соснових. Воно досягає висоти до 35-50 метрів, а його стовбур може сягати діаметра одного метра.

Чому ялину вважають вічнозеленою? 

По-перше, хвоя — листя ялини — це тонкі голки, що майже не втрачають вологу, тому можуть залишатися на дереві навіть взимку. Під товстою оболонкою хвої містяться вода та поживні речовини, що потрібні для харчування дерева. По-друге, голки ялини все ж таки опадають, але замість одних голок відразу виростають нові. Таким чином, процес втрати хвої є дуже поступовим, тому нам здається, що хвойні є вічнозеленими деревами.

У природі зустрічаються десятки видів ялини. Види різняться як за висотою, так і за формою. Гілки у дерева розташовуються горизонтально та під своєю вагою провисають донизу. Нижні гілки старих ялин утворюють своєрідний намет, під який часом не проникають навіть краплі дощу. Найбільш красиві гілки у блакитної ялини — частина з них зелені, а інша частина має блакитний відтінок.

Ялина приносить велику користь звірам і птахам, що живуть в лісі. З ялинових шишок птахи дістають насіння, яким вони харчуються в суворий зимовий час. Особливо подобається насіння ялини шишкарям, які навіть свої гнізда в’ють на ялинових гілках. Не відмовляються поласувати цим насінням і дятли. Вони затискають ялинову шишку в розвилці дерева та своїм міцним дзьобом дістають з неї насіння. Частина насіння у них прокидається повз дзьоба на землю. Там воно дістається лісовим мишам.

Копитні тварини взимку поїдають молоді ялинові пагони. А між коренів зеленої ялинки ведмеді викопують свої барлоги. Привертають лісових мешканців до смерек ще гриби, яким подобається рости поряд з кореневою системою цих дерев.

Ялина володіє безліччю корисних і лікарських властивостей. Ця рослина має прекрасну профілактичну та лікувальну дію при багатьох захворюваннях. Всі складові дерева цілющі: смола, шишки, хвоя та молоді гілочки. Ялинова хвоя має протизапальну, протимікробну, потогінну, знеболювальну, жовчогінну, сечогінну та протицингову дію.

Висновок

Ялина є одним з найбільш поширених та улюблених у нас хвойних дерев. Вона широко використовується як офіційною фармакологічною промисловістю, так і в народній медицині.

Інші завдання з біології:

Проект, реферат, доповідь, повідомлення про рослину

Повідомлення на тему «Рослини-хижаки»

Реферат, доповідь на тему «Значення одноклітинних в екосистемі»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>