Твір «Про смаки не сперечаються»

Чи варто сперечатися про смаки?

Про смаки не сперечаються

Напевно, немає такої людини, яка ніколи не чула б крилатий вислів «Про смаки не сперечаються». Ми вживаємо його, коли говоримо про погляди на життя, вподобання або ж звички. Однак продовження — «Але іноді, мабуть, необхідно сперечатися» — знають далеко не всі.

Я вважаю, що сперечатися про смаки нерозумно, адже кожен з нас — особистість і має право на вибір. Ми з подружками часто розходимося в думках щодо улюблених фільмів, смакових вподобань у їжі або у виборі одягу. Попри це, ми прислухаємося одна до одної та йдемо на компроміси. У разі, якщо ми не можемо обрати фільм для перегляду, ми тягнемо жереб. Таким чином, ніхто не ображається.

Отже, не варто сперечатися про смаки. Треба поважати вподобання іншої людини.

Коли необхідно сперечатися про смаки?

Бувають випадки, коли варто подискутувати щодо смаків і вподобань близької людини. Особливо, якщо мова йде про шкідливі звички, які гублять здоров’я. Наприклад, якщо людина вживає багато алкоголю або ж щодня палить, то треба спробувати переконати її в неправоті. Річ у тому, що ці звички завдають шкоди організму та досить затратні. Зараз на вулиці часто можна зустріти людей з сигаретою в руках або пляшкою пива. Так ось, якщо б їхні друзі спробували посперечатися з приводу шкідливих звичок, то, можливо, таких людей стало б менше. Організм людини, яка палить, схожий на попільничку та про це потрібно говорити зі співрозмовником. Однак одних розмов буде недостатньо, тому слід запастися терпінням і спеціальною літературою. На мою думку, це єдиний випадок, коли потрібно сперечатися. Адже людина свідомо гробить своє здоров’я.

В інших випадках не слід вступати у суперечки. Треба з розумінням ставитися до того, що в кожної людини свій характер і сприйняття світу. Наприклад, для одного червоний колір ідеальний, водночас як інший воліє синій. Навіть у найтривалішій суперечці ці дві людини не прийдуть до спільного знаменника, адже улюблений колір — це справа смаку. Тож ніякі аргументи не зможуть змусити співрозмовника полюбити інший колір. Така сама ситуація з улюбленою стравою, фільмом, книгою, музикою, стилем одягу тощо. Якби ми всі мали однакові смаки, то нам було б нецікаво спілкуватися один з одним.

Отже, кожен з нас унікальний, тому варто поважати смаки інших, якщо вони не мають негативного впливу.

Інші твори:

Твір на тему «Повага до людей»

Твір на тему «Людяність — це…»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>