Твір «Птахи восени, або Як відлітають птахи у вирій»

Текст-міркування про перелітніх птахів

Як відлітають птахи?

Прийшла осінь. Птахи виросли, навчилися літати та розшукувати собі їжу. Тепер вони линяють: втрачають старе пір’я, а на їхньому місці відростає нове. Утворюються пташині зграї.

Коли починають зникати комахи, перелітні птахи вирушають у далеку подорож. Вони відлітають у вирій — туди, де багато корму.

Першими відлітають від нас швидкокрилі стрижі. За ними поспішають ластівки та зозулі. Останніми на зимівлю відлітають журавлі, качки, гуси та лебеді.

«Лебідь несе на носі сніг», – кажуть у народі.

Деякі птахи летять вдень, інші — вночі. Вони знаходять шлях за сонцем. Також орієнтуються по зірках і примітних місцях на землі.

Полярні крячки роблять найдальші перельоти. Щороку вони летять через весь світ з Арктики до Антарктиди. А з настанням весни здійснюють зворотний переліт.

Отже, восени всі перелітні птахи відлітають зимувати у вирій, а навесні повертаються додому.

Птахи восени: як вони готуються до зими

З приходом осені деякі птахи, що залишаються на зимівлю на батьківщині, починають активно готуватися до холодів. Далеко не всі пернаті піклуються про те, як вони проживуть зиму. Але такі пташки, як сойка, кедрівка та повзик запаси все ж роблять.

Сойка збирає на зиму жолуді та зариває їх в опалій хвої. Вона твердо знає, що в хвойних лісах зазвичай взимку менше снігу. Крім жолудів, її цікавлять горішки ліщини та ягоди. Що цікаво, сойка далеко не завжди пам’ятає, де саме зробила запаси, а тому може скористатися і чужими.

Повзик збирає насіння, горішки та жолуді. Їх він ховає під кору дерев. Побачить тріщину в корі — ось і комора готова. Повзик не ставиться до своїх запасів так безтурботно, як сойка. Тож взимку нестачі в їжі у нього немає.

Отже, більшість лісових птахів досить завбачлива, адже ще восени дбає про запаси їжі на зиму.

Подібні твори:

Твір-розповідь на тему «Птахи взимку»

Птахи — наші друзі. Твори про птахів

Твір на тему «Птахи прилетіли»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>