Твір-міркування «Чому птахів треба берегти?»

Бережіть птахів!

Чому птахів треба берегти?

Птахи відіграють важливу роль в екосистемі та приносять нам користь. Вже довгий час вони є вірними супутниками людини.

В основному птахи харчуються комахами, винищуючи різних шкідників. Наприклад, одна синиця за день з’їдає таку кількість комах, яка дорівнює її вазі. А такі птахи, як вівчарики й корольки з’їдають близько вісімнадцяти грамів, що в два рази більше, ніж їхня вага. Вони з’їдають багато гусениць, тлі та довгоносиків. Цей спосіб боротьби зі шкідниками є найбільш екологічним, адже хімікати дуже часто негативно впливають на рослини.

Але користь приносять не тільки невеликі птахи. Хижі пернаті харчуються ослабленими тваринами. Наприклад, улюблені ласощі сов — гризуни. Ось чому у народі хижих птахів називають санітарами природи. Інші пернаті харчуються насінням, що сприяє його поширенню по території. Наприклад, сойки грають важливу роль у вирощуванні дубів. На зиму ховають жолуді в сухому листі або корі та часто забувають. З жолудя потім виростає новий дуб. Багато птахів винищують бур’яни й цим підтверджують свою важливість у житті людини. А дрізд, наприклад, вбиває шкідників на корі дерева, чим подовжує йому життя.

Також не слід забувати, що птахи дарують нам естетичну та психологічну насолоду — своїм гарним виглядом та чудовим співом.

Таким чином, у природі існує безліч видів птахів. Кожен з них виконує важливу функцію в екології та грає певну роль у нашому житті.

Ми, люди, повинні берегти птахів та піклуватися про них взимку. Вони — наші друзі, тому їх не можна залишати без допомоги у скрутну хвилину. Крім того, ці чудові створіння є окрасою природи та дуже важливою її частиною.

Бережіть птахів!

Подібні твори:

Птахи — наші друзі. Твори про птахів

Твір «Годівничка для птахів»

Твір «Допоможіть птахам!»

Твір-розповідь на тему «Птахи взимку»

2 Комментария “Твір-міркування «Чому птахів треба берегти?»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>