Зразок публіцистичного стилю мовлення: приклади речень та текстів

Що таке публіцистичний стиль мовлення?

Публіцистичний стильНа відміну від інших стилів мови, публіцистичний стиль суперечливий і неоднозначний. Його особливістю є те, що його використовують для викладення інформації в тому напрямку, який необхідний для управління народом. Найчастіше його використовують в ЗМІ (засобах масової інформації). Такий стиль мови є необ’єктивним, оскільки містить особисту оцінку автора подій. Публіцистичний стиль широко використовується для маніпулювання та навіювання тих фактів, які необхідні для більш успішного управління народом.

Наведемо приклади (зразки, повідомлення).

Текст I — 5 речень

Акт безпрецедентної жорстокості та нелюдського ставлення до народу нашої країни сьогодні був продемонстрований у селі Солобківці Ярмолинецького району Хмельницької області. На село було скоєно жорстокий напад. На місцевих мешканців обрушився кам’яний дощ, повністю знищивши житло та урожай, над яким весь рік працювали жителі цього села. Уряд доручив провести розслідування і з’ясувати, з чийого боку було скоєно жорстокий напад. Уряд докладе всіх зусиль, щоб захистити народ нашої країни від іноземних терористів.

Текст II — 7 речень

Неймовірна подія! У глухому селі Костилівка Рахівського району Закарпатської області жителі виявили послання від позаземної цивілізації! Вчені багатьох країн світу намагаються вийти на зв’язок з інопланетними істотами. Нарешті буде зроблений перший крок до зближення міжгалактичних планет! Ми пишаємося, що ця подія відбулася саме в нашій країні. Саме завдяки нашим вченим вперше вдасться налагодити позаземне спілкування. Нові відкриття стабілізують економіку нашої країни та зміцнять її позиції на світовому ринку.

Текст III — 6 речень

Ви навіть не можете собі уявити, що сьогодні виявили мешканці села Глушківці Ярмолинецького району Хмельницької області, прокинувшись рано-вранці! Замість снігу землю вкрили дрібні камінці. Тепер жителі можуть не асфальтувати дороги. Наразі в тутешніх магазинах ви не зустрінете в продажу капців. Зате відкриті нові туристичні тури в село Глушківці. Запрошуємо всіх насолодитися незвичним явищем природи!

Текст IV — 3 речення

В п’ятницю, третього жовтня, в селі Привільному Дубенського району Рівненської області пройшов кам’яний дощ, який завдав шкоди врожаю та трохи пошкодив будинки жителів цього села. На сьогодні роботи з відновлення цілісності будинків завершені. Місцеві мешканці повернулися до нормального життя.

Текст V — 9 речень

Як передає наш спеціальний кореспондент Ілля Никоненко, сьогодні вранці на території міста Сімферополя Автономної Республіки Крим пройшли зливові дощі з градом. Шквальний вітер посилив і без того небезпечну ситуацію. Кілька мікрорайонів міста залишилися без електропостачання та телефонного зв’язку.

У південному мікрорайоні повалені два телеграфних стовпи, знесена автобусна зупинка. Є жертви, серед яких двоє неповнолітніх дітей. Сильний потік води ускладнює рух автомобільного транспорту.

Точний збиток уточнюється. Подробиці на нашому сайті та у випусках новин. Чекаємо повідомлень від очевидців подій.

***

Отже, як ми бачимо, публіцистичний стиль мовлення не є об’єктивним. Одну й ту ж подію може бути розказано так, як буде вигідно ЗМІ.

Інші завдання:

Оголошення в офіційно-діловому стилі про подію у школі

Короткий твір, есе, речення про українську мову

Скільки часу можна проводити за комп’ютером дітям?

1 Комментарий “Зразок публіцистичного стилю мовлення: приклади речень та текстів

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>