Твір за повістю «Пурпурові вітрила» О. Гріна

Співіснування романтичного та буденного у повісті «Пурпурові вітрила» Олександра Гріна

Співіснування романтичного та буденного у повісті «Пурпурові вітрила»

Кадр з фільму «Пурпурові вітрила» (Кіноконцерн «Мосфільм», 1961 рік)

Твір Олександра Гріна «Пурпурові вітрила» — це, передусім, історія кохання молодої дівчини Ассоль та парубка Артура Грея. Як відомо, у світі немає нічого романтичнішого за кохання. Воно є джерелом натхнення, радості та енергії. Щире взаємне кохання, яке ми спостерігаємо на останніх сторінках повісті, завжди супроводжують ліричні емоції, мрії, ідеали та душевний підйом.

Романтичною є також історія пророцтва казкаря Егля. Дівчина увірувала в неї та зробила своєю мрією. З року в рік вона підкріплювала її надією. І одного разу ця мрія збулася, перетворившись на незаперечний факт.

Як усі ці мрії романтично не звучать, не варто забувати й про щоденні турботи. Це те буденне, що теж присутнє в повісті. Як і будь-яка інша дівчина, Ассоль має щоденні клопоти. Вона щосили намагається допомагати своєму батьку. Це свідчить про те, що Ассоль дуже хазяйновита, що вона добра господиня. Та попри всі буденні справи дівчина не забуває про свою мрію. Щодня вона дивиться у море в надії все-таки зустріти принца, який припливе до неї на кораблі з пурпуровими вітрилами.

Буденним можна також вважати ставлення мешканців містечка Каперни до Ассоль та її батька. Ці недалекі й злі люди повністю позбавлені романтизму. Вони не вірять у казки й ставляться до моряка та його дочки з ненавистю і побоюванням. Ось чому Ассоль, яскраво виражена індивідуальність, вступає в конфлікт з оточенням, з життям, з долею, тобто відчуває роздвоєність буття.

Сам Олександр Грін визначив жанр свого твору як феєрія, для якої властивий фантастично-казковий сюжет. Це чисте й піднесене творіння, місцями наївне та по-дитячому казкове, але відточене майстерністю письменника. На думку автора, мрія може мати тільки один колір — пурпуровий. Гордий, «абсолютно чистий, як пурпуровий ранковий струмінь, повний благородних веселощів і царственості» колір.

Дивіться також:

Характеристика Ассоль та Грея з повісті «Пурпурові вітрила»

Анотація до твору «Пурпурові вітрила» — короткий зміст

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>