Анотація до твору «Пурпурові вітрила» — короткий зміст

«Пурпурові вітрила» О. Гріна: короткий зміст

Пурпурові вітрила

Дитинство Ассоль

Олександр Грін присвятив повість «Червоні вітрила» Ніні Миколаївні Грін.

На самому початку твору ми знайомимося з літнім матросом «Оріона» Лонгреном. Після десяти років служби він залишає роботу через народження донечки. Повернувшись додому, сусідка розповіла йому, що його дружина померла. Пологи були важкими, тож для лікування була необхідна велика сума грошей. Мері з дочкою Ассоль не вистачало грошей, тому вона вирішила попросити матеріальної допомоги у власника трактиру Меннерса. Однак чоловік зажадав любов в обмін на гроші. Оскільки у Мері не було навіть «крихти їжі», вона вирішила піти закласти кільце. Того вечора погода була вітряною і починався дощ. Оповідачка відмовляла її, але вперта Мері все ж пішла та наступного дня злягла в гарячці. Маленька дівчинка потребувала турботи, і сусідка переселилася до будинку Лонгрена.

Тепер, коли моряк залишив службу, він почав самостійно виховувати дочку. Для того щоб годувати сім’ю, Лонгрен майстрував іграшки та продавав їх у крамницях.

Одного разу під час шторму крамаря Меннерса на власному човні віднесло в море. Єдиним, хто спостерігав за тим, що відбувається і міг допомогти, був Лонгрен. Меннерс благав його про допомогу, але колишній матрос стояв спокійно осторонь і курив люльку, а потім нагадав йому, як Мері просила в нього гроші та не отримала їх. Звістка про холоднокровність Лонгрена вразила односельців, і вони кричали в один голос: «Лонгрен утопив Меннерса!». Ця ненависть впала й на маленьку Ассоль.

Коли малій було вісім років, батько відправив її з іграшками до міста. Серед всіх вона вибрала маленький кораблик і спустила його в струмок. Незабаром старий казкар на ім’я Егль приніс їй іграшку й сказав, що через кілька років принц відвезе її на такому ж кораблі. Чутка про цю історію швидко рознеслася по селу, і діти почали дражнити Ассоль.

Історія Артура Грея

Артур Грей — хлопчик з живою душею, який ріс у родовому замку. Він був дуже хоробрим і здатним на співчуття. Коли в бібліотеці він побачив картину мариніста, в Артура прокинулася любов до моря. Капітан Гоп помітив завзяття хлопця і взяв його до себе в команду. У двадцять років Артур став власником галіота «Секрет», на якому він провів чотири роки свого життя.

Одного разу він захотів порибалити. Разом з Летік вони вирушили на пошуки відповідного місця, а потім залишили човен під кручею і розвели багаття. Гуляючи вранці в заростях, Артур побачив сплячу Ассоль, а потім одягнув на її мізинець старовинне кільце.

Біля корчми Артур з Летік побачили Хіна Меннерса. Грей почав допитувати про Ассоль, і молодий син крамаря із задоволенням розповів про неї і її мрії: зустріти принца на кораблі з червоними вітрилами.

Капітан пішов до Лісса з метою знайти червоний шовк. Потім він зустрів бродячого музиканта та попросив прийти ввечері на «Секрет». Уже вранці корабель під вітрилами та з музикою на палубі був у Каперні. Здивована Ассоль кинулася до моря, де вже стояли односельці.

Отже, передбачення старого казкаря збулося, Ассоль виявилася в каюті у Грея.

«Пурпурові вітрила»: анотація

Ассоль була єдиною дочкою старого моряка Лонгрена. Її мати померла п’ять років тому. У селі її батька ненавиділи, а дівчинку вважали недоумкуватою. У дитинстві в Ассоль була іграшка, маленька яхта з червоними вітрилами. Старий казкар Егль сказав їй, що коли вона виросте, за нею на такому ж кораблі приїде принц і відвезе її з собою. Ассоль щодня ходила до берега моря і з надією дивилася в далечінь.

Артур Грей був дуже багатим, але доброю і чуйною людиною. Коли він виріс, то втік з дому й прийшов на шхуну «Ансельм» матросом. Вивчившись морської справи, він купив собі трищогловий галіот «Секрет». Одного разу доля привела його до берегів, де жила Ассоль. Він випадково зустрів її та закохався. Від різних людей він дізнався історію дівчини й те, що вона чекає на корабель з пурпуровими вітрилами. Грей зшив пурпурові шовкові вітрила, взяв на борт знайомого бродячого музиканта Циммера та прибув до села, де жила Ассоль. Дівчина була вражена тим, що пророкування казкаря збулося, і зійшла на корабель.

Отже, головна думка цієї красивої та ніжної казки про кохання така: треба вірити в щасливе майбутнє, бути добрим, багато працювати та не завдавати нікому болю та образи. І тоді все складеться найвдалішим чином!

Дивіться також:

Твір за повістю «Пурпурові вітрила» О. Гріна

Характеристика Ассоль та Грея з повісті «Пурпурові вітрила»

2 Комментария “Анотація до твору «Пурпурові вітрила» — короткий зміст

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>