Яке послання до людства містить п’єса «Пігмаліон»?

загрузка...

Твір за п’єсою «Пігмаліон» Б. Шоу

Всі люди народжуються вільними. Логічно було б, щоб ця свобода обумовила справедливі відносини між членами суспільства. Але, на жаль, цього не відбувається протягом всієї історії людства.

П’єса «Пігмаліон» містить послання людству: провести перебудову людства. Звертаючись до людського розуму, совісті, автор вимагає розв’язати проблему соціальної нерівності. Джордж Бернард Шоу звертається з посланням поліпшити людство. З цією метою він описує експеримент професора Хіггінса, наслідком якого є перетворення простої дівчини Елізи, яка виросла у нетрях, на світську даму.

Недоліки характеру членів суспільства обумовлюють неуспіх у міжособистісній взаємодії, у спілкуванні. За таких умов суспільство не здатне функціонувати повноцінно. Це положення не може влаштовувати суспільство, тож воно змушене організувати корекцію особистості своїх членів. Це розумів Шоу, але його спосіб поліпшення суспільства є непридатним. Життя будується людьми індивідуально і, відповідно, у них по-різному виникають і вирішуються проблеми, в яких відбивається «літопис» особистості.

Між небажаним початковим станом і бажаним кінцевим станом, як це уявляв собі професор Хіггінс, існує бар’єр, що необхідно подолати особистості. Хоча Хіггінс є професором фонетики, але його знання психології близькі до нуля. Він наївний психолог. Зрозуміло, протягом усього життя відбувається трансформація особистості. Але навчання етикету й виховання позитивних якостей недостатньо.

Отже, Джордж Бернард Шоу не врахував системний фактор. Людина — це елемент системи, це член суспільства. Якості особистості обумовлені також ідеологією, яка панує в тій чи іншій країні. Шоу розумів, що суспільство потребує перебудови. Однак він не збагнув, що потрібна ідеологія, яка стане орієнтиром для розвитку суспільства. Ця ідеологія і мотивуватиме людей самовдосконалюватися.

Перегляньте також:

Твір «Кожна людина — Пігмаліон свого життя»

Твір «Народження особистості в п’єсі «Пігмаліон» Б. Шоу»

Чого вчить професора Хігінса Еліза Дулітл?

Чим не сподобалася пані Хігінс ідея «удосконалення» Елізи?

Твір «Міфологічна основа п’єси «Пігмаліон» Б. Шоу»

Твір «Експеримент над людиною професора Гіґґінса»

Твір-звернення до людей майбутнього

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>