Твір на тему «Рання весна». Текст-розповідь

загрузка...

Опис ранньої весни

Рання весна

Нарешті настала весна. Застукотів дзвінкий капіж, заспівали гучноголосі птахи, що вже повернулися з теплих країв, яскравіше стало світити сонце.

Ми дуже довго чекаємо весни, і ось, коли вона вже тут, ми начебто починаємо прокидатися разом з нею. На душі стає якось весело та ми не помічаємо дрібних проблем.

Починають розпускатися бруньки та навіть, подекуди, вже пробиваються крізь сніг, що ще не розтанув, молода зелена травичка та перші весняні квіти — проліски. Повітря стає свіжим і чистим. А небо набуває особливо насиченого блакитного кольору. Це видовище невимовно заворожує…

Рання весна — це лише зміна пір року. Але почуття, які прокидаються після «зимової сплячки» — чудові, передати їх словами неможливо.

У цей час вдома сидіти точно не варто — краще відправитися на прогулянку та всюди відчувати, як прокидається від зимової сплячки природа. Нехай на вулиці ще прохолодно — не біда — адже можна одягнутися тепліше. Зате ви не пропустите цей чудовий час і зможете на повні груди вдихнути ніжне весняне повітря.

Прихід ранньої весни

Закони природи неможливо змінити, сезони змінюють один одного в певному порядку та в певний час. Сувора зима рано чи пізно поступається місцем красуні-весні. Морози відступають, сніг просідає, повітря стає вологим. Швидше за все зима поступається своїми правами в містах, а за їх межами вона ще якийсь час міцно утримує позиції.

Березневе сонце сліпить очі. Хоч сніг ще місцями лежить, у повітрі вже відчувається безповоротність зміни сезонів. Звідусіль чути стукання веселого капежу, щебет птахів. Вітер стає не таким холодним і пронизливим. У небі з’являються білі перисті хмари.

Поступово починають повертатися птахи, що восени відлітали на південь. А горобці й ворони знову з’являються на вулицях, залишаючи теплі укриття. Також на вулицях з’являється все більше людей. Вони виходять гуляти без шапок і поспішають швидше розпрощатися з теплими куртками.

За містом картина трохи інша. Там прихід весни стає помітний значно пізніше. Товстий шар снігу продовжує лежати на полях до середини, а іноді й до кінця березня. Вітер тут холодніше, він не дає забути про недавні морози. Але насправді весна вже прийшла. На річці, наприклад, нижній шар крижаного покриву потоншується, під ним рухаються потеплілі води, наближаючи момент розколу.

Прихід ранньої весни спочатку непомітний. Природа змінюється поступово. Нам може здаватися, що дерева ще глибоко сплять, але сік вже починає рухатися по стовбуру та гілках, розносячи поживні речовини до майбутніх листочків. Ми можемо вважати, що земля холодна та млява, але кинуте в неї восени насіння вже почало проростати й незабаром стане травою та квітами.

Цей час вселяє в серце надію та радісне хвилювання. На мою думку, знайдеться вкрай мало людей, яких не потішить пробудження природи та перспектива теплих сонячних днів.

Мініатюра про ранню весну

В природі так влаштовано, що всі пори року слідують одна за іншою, і цей природний ритм не збивається. Щорічно після суворої зими всі чекають приходу більш теплої та радісної пори року — весни. Найчастіше ознаки весни проявляються в березні, коли настає перший весняний місяць. Але іноді вони можуть бути помітними вже наприкінці лютого. Тоді всі стверджують, що настає рання весна.

Погода в цю пору року дуже мінлива: відлиги змінюються морозами та теплими сонячними днями. Вона може змінюватися кілька разів протягом дня. Але все одно ніякі холоди не можуть завадити приходу весни. Вона особливо яскраво відчутна в містах.

Отже, рання весна — лише перші її прояви. Це період нестійкої та мінливої погоди.

Рання весна у місті

Всім знайомі прикмети ранньої весни. Світлий час доби помітно стає довшим, особливо після двадцять другого березня, коли настає день весняного рівнодення. Ближче до обіду можна вже помітити проталини, сніг перестає хрустіти, як у морозний день. З дахів капають кришталеві крапельки води, це таять сніг і бурульки. Небо набуває насиченого блакитного відтінку, сонце настільки яскраво світить, що, відбиваючись у білому сніговому покриві, сліпить очі.

Всі дороги відтанули, всюди чорніє асфальт, машини проїжджають оббризкуючи перехожих. Але це непорозуміння ні в кого не псує настрою, люди весело розмовляють, частіше посміхаються. Багато хто прагне змінити теплий зимовий одяг на більш легкий, весняний.

Прихід ранньої весни особливо відчувають птиці. Їх можна побачити на деревах дедалі частіше, адже тепер немає потреби ховатися від снігових хуртовин та морозів. Горобці починають збиратися зграйками та весело цвірінькати. Іноді можна почути ніжний посвист синиць.

Рання весна у селі

У селі зазвичай весна запізнюється. На полях товстим покривалом лежить сніг, птахів не чути. Тут ніхто не втручається в природу, все йде своєю чергою. Непомітно для наших очей, нагріті стовбури дерев готуються до початку сокоруху. Зі стовбурів поживні речовини потраплять до гілок, внаслідок чого на них набрякнуть бруньки та розпуститься зелене листя. Першими починають розпускатися верби. Під снігом поступово тонким шаром з’являється вода.

Річка ще вкрита товстою кіркою льоду, але якщо уважно придивитися, то ближче до берега лід став набагато тонше, місцями просочилася вода. Ще трохи — і лід розколеться та попливе по річці. Води побільшає, річки вийдуть за межі берегів.

Ось так настає рання весна у селі. Хоч іноді її прихід майже непомітний, але всі відчувають, що залишається зовсім недовго чекати тепла та великих змін у природі.

Настає рання весна

Зміну пір року не можна зупинити. Природа не підпорядковується бажанням людей. Після холодної зими, що сковує все навколо морозами, завжди приходить тепло. Зиму ще можна впізнати у невеликих кучугурах снігу, що ховаються під деревами або в затишних куточках лісу. Але в місті вона швидко здає свої позиції. І настає довгоочікувана, зігріта теплим сонечком, рання весна.

Березневі сонячні промені ще відбиваються від снігу, який подекуди залишився у дворах. Але це вже не яскраве біле покривало, що сліпило нам очі взимку. Згодом повітря наповнюється трелями птахів і сяйвом сонця, запахами свіжості та звуками капежу. Бурульки, що звиваються з дахів будинків, стають прозорими, не стримуючи сліз по зимі. Земля звільняється від снігу, що тікає веселими струмочками. Навіть вітер теплішає і намагається швидше просушити землю, постійно змінюючи свій напрямок. Весняне небо вже не сіре, воно стає блакитним. Іноді по ньому швидко пропливають білосніжні хмари, на миті приховуючи яскраве сонце.

Погода ранньою весною

Погода на початку весни оманлива. Здається, що на вулиці дуже тепло, але повітря ще не прогрілося, тож хочеться вище підняти комір. У місто повертаються перелітні птахи, а на лавочках гріються дворові коти, які ховалися всю зиму в під’їздах і підвалах. Їхнє гучне нявкання чутно з ранку до ночі, вони вітають весну разом з птахами.

Гілки дерев повністю позбулися від снігових ковдр. Тепер на них можна розгледіти набряклі бруньки, готові розпуститися та звільнити зелені листочки. У місто прийшла рання весна, тому люди радіють наближенню тепла, гуляючи в парках і скверах.

За містом ще спить під сніговою ковдрою весняний ліс. Але на галявинах вже з’являються прогалини, які прикрашені ніжними пролісками. Лід на річках тріщить і ламається, але ще не може остаточно впоратися з товстим шаром замерзлої води. На озерах крижане дзеркало вкривається тонкими нитками тріщин. Лід з білосніжного стає сірим, але незабаром і він зникне.

А в місті вже відчувається прихід весни. Навіть останній сніг, що іноді пролітає вночі, вранці стає водою. Такі краплі повисають на деревах і дзвінко вдаряються об землю. У парку вже немає снігу, а клумби починають зеленіти. Це проростає насіння, яке впродовж зими спало в мерзлій землі. Скоро з’являться перші ранні тюльпани.

У повітрі пахне весною, це особливий, свіжий аромат. Дзюрчать струмочки, тане й падає з дахів, лякаючи котів, сніг. Голуби починають воркувати й звично прилітають до годівниць за частуванням. Вдень приємно гуляти по вулицях, насолоджуючись яскравим сонцем і теплим вітерцем. Але шапку знімати зарано. Незабаром дні стануть довшими. Земля повністю прогріється, вкрившись зеленим килимом і жовтими острівцями кульбаб. Але поки в місті панує рання весна, гарна та прохолодна.

Перегляньте також:

Твір на тему «Прийшла весна»

Міні-твори, тексти, речення про весну

Твір про весняні місяці: березень, квітень, травень. Текст-розповідь

Розповіді про весну та твори на тему «Весна»

2 Комментария “Твір на тему «Рання весна». Текст-розповідь

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>