Твір на тему «Релігія»

загрузка...

Релігія в житті людей

Релігія в житті люлей

Шлях до духовності

Віра в Бога… Релігія… Якийсь непередбачуваний душевний трепет бере при цих словах. Все навколо ніби заливається теплим сонячним світлом.

При висвітленні даної теми не можна не згадати церкву, адже це місце, де вирішуються всі проблеми, знаходяться всі відповіді, душа стає чистою і світлою. Для того, щоб відчути себе найщасливішою людиною на Землі, потрібно просто піти до церкви. Саме там ми починаємо наш шлях до духовності, саме там ми отримуємо свого янгола-охоронця, який веде нас все подальше життя. Там роблять таїнство хрещення, коли ми з’являємося на світ, і там же проводжають в останній шлях. Все наше життя пов’язане з церквою. Ця кільцева композиція, так чи інакше, навіває певні думки, чи не так?

Релігія чи віра?

У найважчі миті ми знаходимо розраду в храмі. Про найпотаємніше ми розповідаємо тільки Богу. Вірити в диво ще не розучилися — ось чому так багато шанованих святих, так багато великих церковних свят, так багато людей кожен день схиляють коліна.

Я не хочу називати це чарівництво сухим словом — релігія. Для мене — це віра. Це коли серед безпросвітної сірої завіси дощу раптом проглядає сонячне проміння. Коли раптом безнадійно хворі люди видужують. Коли щоранку ти прокидаєшся з посмішкою, знаючи, що на цьому світі ти не один.

Але, на жаль, так було не завжди. В нашій історії є одна чорна сторінка, говорити про яку важко й сумно. Це не просто «безбожна п’ятирічка», не «антирелігійна політика», не «хрущовські гоніння», це набагато страшніше. Коли руйнувалися храми, коли атеїзм виховували з дитинства, коли людей позбавляли останньої втіхи — як це можна витерпіти? Тільки за допомогою Всевишнього.

До 1937 року Сталін поставив мету: «на території країни ім’я Бога має бути забуте». У 1940-1945 радянська армія демонструвала противнику високу духовність і віру в перемогу. У перемогу — а значить, в Бога. Виграти у Великій Вітчизняній війні радянські солдати змогли завдяки душевній стійкості, нез’ясовному героїзму та вірі.

Завдяки вірі відбувалося щось зовсім незрозуміле та дивне. Зцілювалися невиліковно хворі, зневірені в медицині. В особливо посушливих районах, рятуючи людей від голоду, тижнями йшла благодатна злива. В холодному, хворому Ленінграді під час блокади місцеві мешканці знаходили за дверима трохи дров і мішечок цукру. Чи це не диво?

Роль релігії в сучасному життіТаїнство Богослужіння

Зараз, на щастя, віра стала відігравати дуже велику роль у житті людей. На кожне велике церковне свято в храмах збираються сотні людей. З особливо шанованих у народі церковних урочистостей, наприклад, Різдва Христового або Хрещення в головних храмах країни ведеться пряма трансляція. Тож християни, які з тих чи інших причин не змогли потрапити на Богослужіння, отримують можливість спостерігати за прямим ефіром з храму Спаса на Крові або Христа Спасителя. Це чудово, адже дотик до цього великого таїнства — Богослужіння — стає реальним для всіх православних, усіх вірян.

Для нашого складного, квапливого часу знайти душевний спокій можливо тільки в церкві. Саме там зникає вся мирська метушня, стають легше думки, сильніше емоції. Тільки в храмі людина отримує справжнє, ні з чим не зрівняне задоволення. І багато молодих людей, втомившись від постійного життя на знос, знаходять заспокоєння в монастирях і храмах. Деякі йдуть від мирського життя назавжди, стаючи ченцями. І, на мою думку, їхнє життя набагато яскравіше й більш насичене, ніж те, в якому ми живемо зараз. Воно цілісне, змістовне та просте, без напівтонів і розпливчастості. Ось чому так багато молодих людей йде на служіння Богу, забувши про своє минуле життя та отримуючи натомість задоволення і спокій.

Духовно-рятівна здатність релігії

На жаль, деякі молоді люди, зокрема, підлітки не мають стійких релігійних цінностей. Для них світ дуже тонкий, заплутаний і незрозумілий, а життя бачиться лише в темному кольорі. Ось чому зі складних ситуацій у деяких підлітків є тільки один вихід — самогубство. Хоча, якби в дітях заклали якісь основи релігії, то всі заплутані ситуації вони вирішували б разом з церквою і вірою. Адже церква — це те місце, де можна знайти відповіді на всі питання. І дуже важливо з самого дитинства плекати в дитині рятівне почуття віри, що дарує диво з ранніх літ. Дітям важливо відчувати захист у будь-яких, навіть найскладніших життєвих ситуаціях, і цей захист можуть дати тільки віра та церква.

Релігія здатна зробити диво, подарувати надію, допомогти в скрутну хвилину. Вона рятує, відкриває нові горизонти, змушує повірити в диво. Вірянам, що у всьому покладаються на Бога, жити набагато легше. Простіше. Краще. В них є постійна надія і впевненість у завтрашньому дні. Найкраще, що може бути на світі — жити, знаючи, що тебе оберігають.

Отже, релігія відіграє величезну роль у житті людей. Вона рятує наш внутрішній світ від схованого в ньому хаосу.

Інші твори:

Твір на тему «Життєві цінності людини»

Твір на тему «Вміння прощати»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>