Твір «Роль книги в житті людини»

Книга грає важливу роль в житті людиниЗначення книги в людському житті

Свідоме життя людини починається з її знайомства з книгою. Перші книги дітям купують і читають батьки. Розглядаючи сторінки з персонажами дитячих казок, вивчаючи алфавіт і потроху починаючи читати самостійно, дитина потрапляє в дивний світ, де оживають її найсміливіші й незвичайні фантазії. Так було сто й двісті років тому, так відбувається і в наші дні. Попри розвиток технічного й наукового прогресу, книга була й залишиться джерелом знань про життя, себе, своє оточення, минуле, сьогодення та навіть майбутнє.

Сучасній людині дано найбільший з дарів — можливість отримувати інформацію з багатьох джерел одночасно, вона не обмежений ані матеріально, ані духовно, ані фізично. У вільному доступі в мережі інтернет перебувають десятки й навіть сотні тисяч книг, кожна з яких унікальна.

Ніщо не може замінити людям книгу. Всі великі уми планети починали свій шлях до слави, перегортаючи сторінки старих пошарпаних книг.

Книга робить кожну мить життя людини неповторною. Тільки завдяки їй вдається здійснювати географічні відкриття і борознити простори космічного океану, не виходячи з дому. Книга вчить, розповідає, наставляє, змушує мислити, співпереживати та радіти разом з іншими людьми. Вона є кращим другом, якого тільки можна знайти в цьому світі, адже ніколи не зрадить і не кине. З героями книг легко дружити, вони саме такі, якими ми їх хочемо бачити.

Завдяки книзі людина пізнає світ, саму себе, знайомиться з тими, кого немає в живих ось уже кілька століть, набуває корисний досвід і навички. Персонаж з книги ніколи не зрадить і нікуди не піде, він залишається з нами протягом усього життя. Задоволення, отримане від читання улюбленого роману, повісті та оповідання ні з чим не порівняти. Жоден навіть найцікавіший фільм не можна порівняти з прочитаною книгою. І проблема не у відсутності фантазії та не в здатності зрозуміти ідею режисера чи гру акторів. Річ у тому, що у кожної людини своє бачення того, як необхідно втілити авторський текст. В голові у кожного читача свій власний неповторний світ, заглянути в який нікому не дано. Той, хто придумав довіряти пергаменту свої найпотаємніші думки й фантазії, зробив людству безцінний подарунок.

Книга в житті людини

Сьогодні мало хто замислюється про роль книги в житті кожної окремої людини й суспільства в цілому. Втім, шанувальники книг серед нас є, і їх чимало. Щасливою людиною можна назвати того, хто багато читає. Немає нічого більш захопливого, ніж зануритися в світ книги. Це не просто отримання інформації, а співпереживання автору та його герою, це подорож по місцях, які описані в творі, це роздуми, часто співзвучні з думками читача. Все це доступно лише тому, хто любить і вміє читати, тобто не просто складати букви в слова, слова — в речення, а вловлювати самий сенс написаного.

Таке занурення в світ книги приносить радість. Людина ж, яка не любить читати й бере книгу в руки лише при необхідності, нещасна, адже вона позбавлена можливості пізнавати світ і саму себе.

У сучасному світі розвинутих технологій багато хто воліє книзі кіно. За творами великих класиків знято чимало фільмів, назви яких дублюють назви книг. Школярі все частіше приходять на урок зі знанням не змісту книги, а переглянутого кінофільму, вважаючи, що цього досить для розуміння твору. Це не так. Жоден навіть найталановитіший сценарист, режисер або актор не зможе передати всі тонкощі задуму автора.

При читанні перед уявним зором читача встають образи героїв, виробляється певне ставлення до них, емоції, почуття. Можна багато раз читати твір, кожен раз дивуючись, знаходячи щось нове. Помічено, що одна й та ж книга в різному віці сприймається людиною абсолютно по-різному. Фільм же, знятий за книгою, дивляться лише один раз, оцінюючи не замисел автора, а гру акторів, декорації, костюми.

Якщо ж прочитати після перегляду кіно твір, за яким воно зняте, то знайдеться безліч відмінностей як у змісті, так і в інтерпретації образів і подій.

Книга містить в собі знання світу та людей. Дуже багато можна дізнатися про любов і справжню дружбу, про далекі країни та таємничі острови саме з книг. Енциклопедії зможуть відповісти на будь-яке складне питання, словники — дати визначення незрозумілого слова. Загалом, у будь-якій скрутній ситуації людина звертається до книги.

«Хто багато читає, той багато знає», – вчить народна мудрість. Напевно, хтось посперечається, мовляв, сьогодні є інтернет, тому книгу в руки брати не обов’язково. Щоб щось дізнатися, досить зайти на потрібний сайт, де можна знайти будь-яку інформацію. І з цим можна посперечатися. Першоджерелом будь-якої інформації є саме книга; крім того, вона зберігає тепло рук людини, в ній є душа.

Навряд чи хтось, зайшовши на сайт, замислиться про те, що тут побувала до нього велика людина. Але які цінні старовинні книги, які тримав у руках, наприклад, сам Григорій Сковорода…

Книга — найкращий співрозмовник. Не варто забувати про це, починаючи твір-роздум на тему «Книга в житті людини». Як писати та які наводити аргументи, залежить від того, що полюбляє читати людина: класику, детектив або мемуари.

Подібні твори:

Твір на тему «Роль книги в сучасному житті»

Твір з української мови на тему «Книга в моєму житті»

Твір «Книга в сучасному світі»

Твір на тему «Роль книги в еру комп’ютерних технологій»

Твір на тему «Книга — наш друг і порадник»

Твір на тему «Книга — джерело знань»

Твір про книгу на тему «Книга в моїй родині»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>