Твір на тему «Роль книги в сучасному житті»

Друкована книга та сучасне життя

Роль книги в сучасному житті

Я вважаю себе сучасною людиною та можу сказати, що в моєму житті книги завжди грали велику роль.

Першу свою книжку я не пам’ятаю. Напевно, вона була барвистою та подобалася мені. Оскільки моїм першим провідником у світ книг була мама, то саме завдяки їй я люблю читати. Читаю я багато. Для мене процес читання не тяжкий, як для деяких моїх однолітків. Але цікаво те, що з віком на певний твір дивишся трохи по-іншому. Це ми з’ясували з мамою. В розмові вона часто міркує, що «ставши дорослою людиною, їй ближче та зрозуміліше стали персонажі класичної літератури».

Шкільна програма — це мінімум, в якому сконцентровані талант і життєва позиція ряду письменників та поетів. Глобальна література охоплює всі сторони життя, вона є і довідником, і дороговказом. Цінність таких книг важко перебільшити. Видатні твори класиків сприяють нашому духовному зростанню, кличуть до звершень, вчать життєвої позиції. Вони сприяють розвитку нашого світогляду, примушують замислитися над сенсом буття та своїм призначенням у житті.

Оскільки друг — це близька по духу людина, то книга-друг — це книга, яка близька за натурою, та, відповідно, близьким стає і її автор. Але, на мою думку, така дружба є ефемерною, адже важко дочекатися духовної теплоти від друкованих сторінок. Можливо, така книга мені просто ще не зустрілася, тому в мене такий холодний погляд на письменницьке мистецтво.

Цифрова чи друкована книга?

Які книги мають попит у сучасному житті? Звичайно, енциклопедії, бо вони є джерелом наукових знань з широкого кола питань. Довідники — теж потрібна форма, яка не несе тиску в обов’язковому проходженні радам, що наводяться на сторінках. Такі радники в паперовому варіанті — це найчастіше приємний подарунок, в який рідко заглядають. Ось інтернет-порадники та довідники — це реальна допомога та сконцентрована актуальна інформація, яка є джерелом знань. Хоча торкатися до друкованого видання та знаходити відповіді набагато цікавіше й тепліше, ніж робити пошук у мережі Інтернет. Можливо, це лише моя особиста думка, бо це питання спірне.

Кажуть, що література поступово зацифровується, та незабаром друковані твори відійдуть та стануть експонатами в музеях. Переваги прогресу очевидні, та покоління, яке виросло на паперових книгах, напевно, просто прив’язане до них, як до спогадів з дитинства.

Щодо мене, я великої різниці між цифровою книгою та друкованою не бачу. Мені важливі текст і зміст, закладені в книзі. Наразі саме сенсу деяким творам бракує, і невдалі книги зовсім відбивають бажання прочитати ще щось.

Писати — зараз дуже модне заняття. Мемуари, спогади, біографії заполонили полиці магазинів. Якісні речі, що справді подобаються, в кінцевому підсумку, залишаються, мов кращі друзі, в глибині серця.

Дивіться також:

Твір на тему «Роль книги в еру комп’ютерних технологій»

Твір «Роль книги в житті людини»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>