Твір на тему «Різдво у моїй родині»

Різдво у моїй родинаСвяткування Різдва

У моїй родині відзначається не тільки Новий Рік, а й Різдво Христове. Для нас це сімейне свято. Ми з братом зустрічаємо його з батьками, бабусями й дідусями. Зазвичай всі родичі збираються у нас вдома, у вбраної ялинки, що залишилася з Нового року.

Готуватися до Різдва ми починаємо ще вранці. Мама готує смачну кутю з родзинками. Як тільки вечоріє, я несу частину цієї куті до своєї хрещеної матері, яка живе неподалік. Така традиція. А вона дарує мені якийсь подарунок до Різдва.

Потім я з друзями й подругами йду колядувати. Мама не дозволяє ходити допізна, тому ми робимо це до святкової вечері. Ми приходимо до знайомих людей і співаємо колядки про немовля Ісуса, про Богородицю, ягнят і першу зірку на небі. Ми говоримо, що на Землю прийшла радість, тому що Ісус Христос народився.

«Наколядовані» цукерки й дрібні гроші ми ділимо між собою. Одного разу ми переодягалися в костюми й ходили рядженими. Була у нас коза, а ще цигани, ведмідь та інші персонажі. У мене був циганський наряд.

Увечері шостого січня вся наша родина збирається за святковим столом. Цей вечір називається Святим Вечором. Дорогих подарунків ми один одному не даруємо, бо все вже подаровано на Новий рік. Всі сідають їсти спочатку кутю, а потім і інші блюда. Всією родиною ми згадуємо померлих родичів, а бабуся ставить окремо тарілку з кутею, як ніби для них.

Святий Вечір у моїй родині

Різдво Христове — це одна з найбільших урочистостей, що відмічається усіма християнами, тобто католиками, протестантами й православними. Святкують цей день сьомого січня, бо вважають, що саме тоді народився Ісус Христос. Зазвичай кульмінація свята припадає на шосте січня, вечір цього дня називають Святим.

Як святкують Різдво у моїй родині? Мені б хотілося розповісти про дотримання старовинних традицій та звичаїв, виконання щедрівок і колядування… Але, чесно кажучи, всього цього нема. Ні, ми святкуємо Різдво, ходимо в гості до кумів, тобто до моєї хрещеної матері, вітаємо один одного. Моя хрещена мати, тітка Наталка, дарує нам з братом подарунки, після чого ми сідаємо за святковий стіл.

Деякі наші знайомі збираються родиною на святу вечерю лише після служби у церкві. Шостого січня там відбувається особливий обряд богослужіння, який має назву урочиста літургія. Я спостерігав за перебігом цього дійства по телевізору.

Колядувати батьки мені не дозволяють. В нас це не прийнято, адже ми живемо не в селі, а у місті, у багатоповерховому будинку. Я знаю, що деякі діти мого віку все ж таки ходять колядувати по квартирах до чужих людей. Але я б соромився це робити.

Коли ми напередодні Нового року чи Різдва всією родиною збираємося за столом, нам дуже весело і радісно. Я із впевненістю можу сказати, що всі члени нашої родини почуваються щасливими.

Дивіться також:

Твір на тему «Різдво»

Твори та розповіді про Новий рік

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима», 3-4-5-6-7 класи

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 клас

3 Комментария “Твір на тему «Різдво у моїй родині»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>