Твір на тему «Світанок»

загрузка...

Світанок над річкою

Світанок

Кожна людина, якій подобається милуватися рідною природою, мріє зустріти світанок. Його можна побачити неодноразово, і кожен раз він виглядає по-різному. Взимку він настає пізно, адже в цю пору ніч довша за день.

Мені подобається зустрічати світанок влітку, коли в мене канікули й не треба поспішати до школи. Особливо він гарний на відкритому місці, де земля наче зливається з небом, тобто є лінія горизонту. Я спостерігав за народженням дня в селі, коли їздив до бабусі. Ми з другом Дмитриком вирішили піти рибалити до річки. Щоб спостерігати за світанком, ми підвелися, коли ще було темно, навіть не було видно поплавця.

У досвітніх сутінках стали з’являтися ледь помітні гілки чагарників і трава. На сході ставало дедалі світліше. Навкруги стояла тиша, але потім почав дути невеликий вітерець, стало прохолодно й сиро, зате набагато краще все видно. Нарешті, можна було спостерігати за поплавцем. Над річкою стелився білий туман. Було таке відчуття, ніби вода в річці закипіла.

І ось над лінією горизонту з’явилася облямівка сонця, що має форму півсфери. Сонце стало підніматися все вище, освітлюючи все навколо. Відразу ж вся природа стала прокидатися: заспівали птахи, в траві почулися шерехи, навіть риба кілька разів смикнула за гачок.

Незабаром сонце наполовину показало свій диск. Небо освітилося рожевим кольором. На тлі такої неповторної краси пролетіла велика птиця. Десь у селі загавкав собака, стали чутні голоси людей, мукання корів. У траві можна було бачити комах, почали літати мушки, продзижчав джміль.

За деякий час з’явився повний диск сонця, потім він дуже швидко піднявся високо. Промені його стали світити так яскраво, що більше неможливо було на нього дивитися. Туман на річці поступово розсіявся, а трава вкрилася водяними крапельками. Це випала роса, засяявши сріблом в променях сонця. Ось так почався новий літній день.

Під час споглядання світанку мені було дуже приємно на душі. Після такого видовища ще більше починаєш любити природу та рідні місця.

Ранковий світанок

Що може бути прекрасніше ранкового світанку? Що може бути більш захопливим і зворушливим, ніж спостерігання повільного народження нового дня, нового сонця? Погляду відкривається новий світ, в якому начебто все залишилося таким самим, як і вчора, але вже ніколи не буде колишнім! Серце з радістю приймає ці невловимі зміни й тягнеться назустріч незвіданому, званому усіма коротким, але глибокодумним та цікавим словом «життя». Ще не прокинулася метушня, дрімають турботи, бачать десятий сон поточні проблеми. Ніхто нічого від тебе поки не вимагає, все тільки починає бути. І так щоранку…

Споглядати світанок можна багаторазово, і це видовище ніколи не набридне. Все тому, що світанок завжди виглядає по-різному. Але, що незмінно, після його зустрічі на душі залишається приємне відчуття умиротворення, єдності з природою, гармонії з навколишнім світом.

Світанок — дуже гарне явище природи. Це не просто схід сонця й пробудження природи. Це особливий стан душі, поєднаний з внутрішньою готовністю до нових починань.

Світанок асоціюється з таємничістю й загадковістю, сентиментальністю та романтикою. Якщо ви любите зустрічати світанок, значить схильні до мрійливості. Це характеризує вас як людину тонкої душевної організації, як споглядальника чарівного. За внутрішніми біоритмами ви є жайворонком — ранньою пташкою.

Інші твори:

Твір на тему «Веселка»

Твір на тему «Дива природи»

Твір-опис літа в художньому стилі

Твір на тему «Весняний ранок»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>