Твір про слово «мама»

загрузка...

Слово «мама»«Мама» — головне слово в житті людини

Мама… Це найперше слово кожної дитини. Будь-якою мовою воно звучить ніжно, ласкаво, красиво. Для кожної дочки або синочка воно значить дуже багато, адже народжується з нами й супроводжує по життю, дбайливо зберігаючи в роки дитинства, дорослішання та зрілості.

Що для мене особисто означає слово «мама»? Ніжність і ласку люблячих маминих рук. Це особливе слово, чарівне й тепле. Хто заплітає кіски? Хто любить, попри всі наші недоліки? Хто ніжно цілує, кажучи: «Доброго ранку, донечко!». Звичайно ж, рідна, улюблена мама, матуся.

Мама… В цьому незвичайному слові приховані безмежна доброта і любов, готовність похвалити й вказати на помилки, пробачити й зрозуміти. Коли вимовляєш «мама», чуєш її мудрий, приємний голос, що надає сили. І серденько стукає, бо слово це, мов маленький промінчик світла, несе багато теплоти. Сама мама, як і це слово, немов сонечко, прожене всі хмари. І день буде добрим і вдалим. А мамині руки, м’які й дуже добрі, які все вміють, зігріють ніжністю, ласкою і любов’ю все наше життя.

Слово «мама» звучить на всіх мовах однаково лагідно. Дагестанський поет Расул Гамзатов писав: «Російською мовою мама, грузинською нана, а аварською — ласкаво — баба. З тисяч слів землі й океану у цього — особлива доля. Це слово чудове, наповнене світлими крапельками роси, «головне в кожній долі», як співають в одній відомій дитячій пісеньці. А для мене воно дуже рідне, тендітне й миле серцю, воно як потік теплого вітру, морського ранкового бризу. Його м’які склади створені нотками добра й милосердя. Це магічне слово приховує в собі материнську любов, тому воно навіть у скрутну годину зігріває душу, дарує білу хмарку радості й веселку щастя.

А ще слово «мама» смачно пахне! Смачними пиріжками, довгоочікуваними новорічними подарунками (суміш цукерок і мандаринів), а для мене ще й витонченими улюбленими маминими духами. Вдихаючи знайомі, такі рідні аромати, завжди радієш — як добре, що мама поруч.

«Мама» — з тих слів, які називають святими. Його ми найчастіше вимовляємо в своєму житті. Слово, при якому похмурий чоловік посміхнеться, а сумний перестане сумувати.  Воно таїть в собі тепло материнських рук, її щире й добре слово, люблячу материнську душу.

Величезна подяка всім мамам на світі за те, що ми можемо сказати прекрасне й ніжне слово «мама».Дивіться також:

Твір на тему «Любов до матері»

Твір на тему «Материнська любов»

Твори на тему «Моя мама — найкраща»

Лист ло матері

Твір на тему «День народження моєї мами»

3 Комментария “Твір про слово «мама»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>