Твір на тему «Соціальні мережі»

загрузка...

Роль і значення соціальних мереж у житті людей

Соціальні мережі

В останнє десятиліття або трохи більше соціальні медіа міцно увійшли в наше життя. Саме по собі поняття «соціальні медіа» охоплює кілька категорій: блоги, живий журнал, форуми, чати, сайти знайомств і, звичайно, соціальні мережі. По суті, всі вони є платформами для віддаленого спілкування людей, тобто для обміну різного виду інформацією: текстовими повідомленнями, музикою, фото та відео контентом.

Найпопулярнішими серед молоді є такі соціальні мережі: Facebook, Twitter, Instagram, Vkontakte тощо. Деякі з них з часом втрачають популярність, тоді їхнє місце займають інші.

З одного боку, соціальна мережа є дуже зручним інструментом для швидкого обміну повідомленнями, пошуку старих друзів і нових знайомств, зберігання важливої інформації та обговорення актуальних проблем у групах, прямо не виходячи з дому. З іншого боку, психологи й психіатри всього світу б’ють на сполох. Залежність від соціальних мереж занадто часто стає причиною серйозних психічних і нервових розладів, таких як депресія, соціальна ізоляція, аутизм і навіть спроби суїциду у підлітків і молодих людей. На мій погляд, соціальні мережі можуть бути як корисними, так і небезпечними, в залежності від того, хто та як їх використовує. І я хочу спробувати проаналізувати їхні переваги та недоліки.

Переваги соціальних мереж

Насамперед, соціальні мережі дуже зручні для тих, кому необхідно підтримувати зв’язок з людьми, що живуть у різних містах або країнах. За допомогою такого сайту можна швидко створити груповий чат, розіслати потрібні файли декільком людям, поділитися фотографіями, відеозаписами та навіть розпочати відеоконференцію. І все це абсолютно безкоштовно!

Соціальні мережі можуть стати відмінним рішенням для людей з обмеженими можливостями або для тих, хто з якоїсь причини змушені постійно перебувати вдома. У деяких ситуаціях вони можуть повністю замінити живе спілкування та допомогти таким людям не відчувати себе самотніми й соціально ізольованими. Численні групи за інтересами дозволять їм знайти друзів і цікавих співрозмовників.

Іноді соціальні мережі допомагають знайти, дійсно, цінну й корисну інформацію. У різних спільнотах люди з усього світу обговорюють різні проблеми, діляться особистим досвідом, дають корисні посилання, пишуть коментарі та відгуки на товари та послуги. Ви, у свою чергу, можете поставити будь-яке питання та отримати відповіді від різних людей. Також соціальні мережі дають чудову можливість поширити будь-яку інформацію в найкоротші терміни. Багато людей сьогодні дізнаються новини з соцмереж. Якщо трапилося щось дуже важливе, то найкращий спосіб сповістити про це людей — опублікувати цю інформацію в декількох популярних спільнотах Facebook.Нарешті, завдяки соціальним мережам, ви ніколи не втратите інформацію про своїх друзів і інших важливих людей. Вам більше не потрібно тримати в пам’яті дати їхнього народження та телефонні номери. У будь-який момент ви можете перевірити цю інформацію зі свого смартфона. Також ви не втратите улюблені фільми й музику, оскільки їх можна зберегти на своїй особистій сторінці одним клацанням миші.

Недоліки соціальних мереж

Це була одна сторона медалі. На жаль, існує й інша, яка є не настільки райдужною. Для величезної кількості дітей та підлітків соціальні мережі сьогодні майже повністю замінили реальне життя. Деякі з них проводять так багато часу онлайн, що грань між життям і віртуальною реальністю для них стає розмитою. Як наслідок, діти страждають від нестачі живого спілкування, хоча самі навіть не усвідомлюють цього. Це неминуче викликає психічні розлади, впливає на їхнє здоров’я й душевний стан та заважає нормальній соціалізації.

Друга велика проблема, пов’язана з соціальними мережами, — це витік інформації. Публікуючи будь-яку особисту інформацію, ви ніколи не можете знати, де вона спливе. Хто завгодно може використовувати ваші особисті фотографії, і в більшості випадків ви не зможете запобігти цьому. Навіть якщо ви думаєте, що ваша сторінка захищена надійним паролем, ви помиляєтеся, адже хороші хакери зламають її за дві секунди.

Більш того, крім корисного контенту, будь-яка соціальна мережа містить тонни непотрібної, шкідливої та небезпечної інформації, яка легкодоступна для дітей. Насильство, еротика, пропаганда наркотиків і інший заборонений контент регулярно видаляється модераторами, але з’являється знову занадто швидко, щоб вони встигали з ним справлятися.

Таким чином, підбиваючи підсумок, я б хотіла сказати, що соціальні мережі могли б бути дуже корисними, якщо б всі люди використовували їх за прямим призначенням — для спілкування, пошуку друзів і обміну інформацією з ними. Також, на мій погляд, турботливі батьки повинні обмежувати доступ своїх дітей до соціальних мереж і регулярно перевіряти їх дії в інтернеті. В іншому випадку соціальні мережі можуть завдати відчутної шкоди психіці дітей і підлітків.

Подібні твори:

Твір на тему «Чи можна обійтися без соціальних мереж?»

Твір «Плюси й мінуси інтернету»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>