Твори на тему «Справжня дружба»

Справжньою є щира, вірна дружбаЩо таке справжня дружба?

Я вважаю, що справжня дружба перевіряється часом. За тривалий термін люди встигають разом пережити сумні й радісні події. Взаємна підтримка, щира радість та співпереживання можливі тільки між по-справжньому близькими духом людьми.

На мою думку, справжній друг, перш за все, має бути щирим. Він не завжди говорить в обличчя тільки приємні для тебе речі. Навпаки, він підкаже, де ти не правий, в чому твої помилки або неправильні погляди. Адже дуже важливо допомогти близькій людині зрозуміти помилки, вчасно зупинити її від прийняття необміркованих рішень.

Що таке справжня дружба? На мою думку, це щирі взаємовідносини між друзями, при яких не може бути зради. Справжньому другу можна зателефонувати в будь-який час доби та поділитися своїми переживаннями або радістю. Він постарається зрозуміти тебе, вислухає, підтримає, дасть мудру пораду.

Мені дуже подобається казка Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Лис сказав Маленькому Принцу: «Якщо ти приручиш мене, ми будемо потрібні один одному. Для мене ти станеш єдиним у всьому світі. І для тебе я стану єдиним у всьому світі». Як на мене, саме ці слова показують сутність справжньої дружби.

Дружба триває довго, якщо в ній зацікавлені обидві людини. Треба цінити щирі стосунки, оберігати їх, намагатися зберегти. Не дарма є прислів’я: «Дружба — як дзеркало: розіб’єш — не складеш».

Справжня міцна дружба між людьми — це щастя, подарунок долі. Про це треба завжди пам’ятати.

Розповідь про справжню дружбу

Мені дуже пощастило, що у мене в житті є справжня подруга Олена. Ми з нею дружимо з першого класу школи. Олена весела, пустотлива дівчинка. З нею ніколи не буває сумно. Вона вже два роки займається гімнастикою.

Я часто приходжу вболівати за кращу подругу на змаганнях. Якось Олена мені зізналася, що їй легше виступати, коли я є в залі. Я завжди дуже переживаю за свою кращу подругу, коли в неї не виходить якась вправа. І Олена теж підтримує мене, коли потрібна її допомога.

Я давно помітила, що є люди, які не вміють дружити. Вони просто не здатні на самовіддані, безкорисливі стосунки. І з цієї причини вони все життя самотні й нещасні. Недарма кажуть: «Людина без друзів, мов дерево без коріння».

Взагалі, що ми розуміємо під дружбою? Іноді трапляється так, що дві людини постійно проводять багато часу разом, спілкуються. Їхнє оточення впевнено, що це справжні друзі. Але трапляється в одного з них біда, від дружби не залишається і сліду. Зазвичай в таких випадках кажуть, що дружба не витримала випробувань. Можливо, хтось злякався виниклих неприємностей або не захотів втручатися в життя іншої людини…

Найнеприємніше в дружбі — коли людина присвячує в довірені їй таємниці інших людей. А буває й таке, що один друг починає заздрити іншому — його досягненням, успіхам, перемогам…

Звичайно, все вищезазначене не має нічого спільного зі справжньою дружбою.

Безкорисливі взаємовідносини між людьми завжди цінувалася нашим народом. Існує багато прислів’їв і приказок про дружбу. Мої улюблені прислів’я такі: «Справжнього друга за гроші не купиш», «Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже», «Нових друзів май, старих не забувай». Я почула їх від свого дідуся, коли відпочивала на канікулах в селі.

Яке щастя, що в мене є справжня подруга! Я дуже дорожу нашими щирими й безкорисливими відносинами.

Справжня дружба — це…

Що потрібно людині для щастя? Кожен по-своєму відповість на це питання, але в кожній відповіді обов’язково буде присутнє одне дуже важливе слово — дружба. Кожен день ми спілкуємося з безліччю людей, але лише небагатьох з них ми з повною впевненістю можемо назвати друзями.

Моє розуміння дружби

Кращий друг — це людина, з якою можна розділити горе і радість, розповісти всі секрети, поділитися переживаннями. Другу ми можемо довірити найпотаємніше. Ця людина ніколи не зрадить та на її допомогу завжди можна розраховувати. На мою думку, такі відносини і є справжньою дружбою.

Без друзів наше життя втрачає свої барви. Звичайно ж, у нас завжди є улюблені батьки, які зрозуміють і підтримають у важку хвилину, але друг — це щось інше. Батьки завжди з нами, з самого народження, а справжнього друга потрібно зуміти відшукати.

Буває, зустрінеш людину і через деякий час вже просто не можеш без неї уявити свого життя. Таке трапляється рідко, тому справжню дружбу потрібно берегти.

Близьких людей не повинно бути багато. «Старий вірний друг — краще нових двох», – вчить народна мудрість. Дійсно, навколо нас багато знайомих і товаришів по інтересах, але не варто плутати їх зі справжніми вірними друзями.

Дуже важливо знати, що якщо трапиться біда, ваш друг не відвернеться від вас. У дитинстві та юності нам здається, що таких друзів у нас десятки. Але потім сувора правда життя розкриває наших «друзів» з досить непривабливих сторін. Звідси й виникла приказка «В лиху годину пізнаємо вірну людину».

Притча про вибір друзів

В одній старій притчі йдеться про те, як молодий парубок, вирішивши відсвяткувати День народження, запросив до себе сто друзів. Батько юнака був дуже мудрою людиною і вирішив дати синові урок. У самий розпал свята він вийшов до гостей з закривавленим ножем у руках і розповів гостям, що вбив людину. Після такої заяви всі запрошені «друзі» кинулися до виходу, крім двох, що залишилися допомогти. Тоді батько покликав свого сина і, вказавши на цих двох хлопців, вимовив: «Ось твої справжні друзі».

Ця притча вчить нас правильно вибирати друзів і цінувати людей, які перевірені часом і життєвими негараздами. Зрештою, знайомих може бути багато, а кращий друг — лише один.

Дивіться також:

Твір на тему «Якою має бути справжня подруга?»

Твір на тему «Дружба»

4 Комментария “Твори на тему «Справжня дружба»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>