Оповідання на тему «Сприйняття сьогодення моїм другом»

загрузка...

За останні п’ятдесят років світ суттєво змінився. Якби пересічна людина, що жила в середині минулого століття, якимось дивним чином потрапила у наш час, вона б не зрозуміла не лише новітні технології, а й світогляд сучасного суспільства. У ті роки ще ніхто навіть не підозрював, що багато людей майбутнього будуть поневолені комп’ютером. Я маю на увазі залежність цих людей від комп’ютерних ігор.

Ось, наприклад, мій колишній друг Сашко, старший за мене на чотири роки. Більшість свого вільного часу хлопець витрачав на телефонні чи комп’ютерні ігри. Я помітив, що Сашкове захоплення перетворилося на залежність, про що відверто сказав йому. Мовляв, треба витрачати час на корисні справи, а не на розваги, що проходять на екрані монітору. Але Сашко запевнив мене, що «все буде добре».

Одного разу до кімнати Сашка зайшов його дідусь. Побачивши, що онук продовжує грати, він сказав: «Ходімо, онуче, посадимо дерево». «Я зараз зайнятий! Хіба не бачиш?» – була відповідь. Дідусь важко зітхнув і вийшов з кімнати.

Поступово наше спілкування з Сашком зійшло нанівець. Мені було нецікаво мати друга, що страждає від неробства.

Минуло п’ять років. Від спільних знайомих я дізнався, що мій колишній друг досі продовжує грати в комп’ютерні ігри. Він нікуди не вступив на навчання та ніде не працює. В нього навіть немає якогось улюбленого заняття, крім ігор.

Якось Сашко дивився на вишню, яку посадив біля будинку його дідусь, і усвідомив, що дерево за цей час зробило більше корисного, ніж він.

Тепер хлопець не знає, що йому робити. У глибині душі він шкодує, що втратив багато часу даремно, але самостійно позбутися своєї ігрової залежності вже не здатний.

На мою думку, проблема марної трати часу наразі особливо актуальна серед молоді. І простіше їй запобігти, ніж згодом вирішувати. Як? Треба визначитися, ким ви хочете стати в майбутньому. Після цього потрібно намагатися досягти своєї мети, самостійно здобуваючи необхідні знання та навички.

Але як відпочивати? Чим займатися у вільний від праці час? Я вважаю, що треба робити щось таке, що запам’ятається на довгий час. Наприклад, посадити дерево. Мине багато років, а воно буде нагадувати вам про колишні часи, і ці спогади викликатимуть теплі емоції.

Отже, цінуйте свій час і не витрачайте його на те, що є марним та безглуздим!

Подібні твори:

Твір на тему «Час — найкорисніший порадник людини»

Твір «Цінність часу»

Твір-розповідь про час на тему «Зупинись мить, або Одна година мого життя»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>