Твір на тему «Ставлення людини до природи»

Дбайливе ставлення до природи — необхідність

Ставлення до природи

Мешкаючи у великому місті, ми завжди відчуваємо нестачу спілкування з природою. Тому у вихідні дні нас так тягне поспілкуватися з нею, усамітнитися від усіх виниклих проблем.

Але дуже часто, приїжджаючи до лісу, до водойми ми помічаємо, що люди не дбають про чистоту місця, де вони нещодавно були. Гарний настрій псується, коли бачиш, що на зеленій ягідній поляні лежить ціла купа сміття з пластику, скла та целофану. Це сміття буде десятки чи навіть сотні років зберігатися до повного розкладання. Ще неприємніше бачити, як у водоймі плавають пластикові пляшки поруч з лебедями та качками. Сучасні люди здебільшого піклуються про себе, забуваючи про майбутні покоління. Якщо ви забули загасити багаття, прибрати все сміття, то не можна стверджувати, що ви любите природу.

Якої великої шкоди завдають довкіллю сучасні заводи й фабрики! Вони засмічують річки шкідливими викидами, а повітря через задимлені труби втрачає свою свіжість… Скільки на виготовлення паперу вирубується лісу! Але ж саме він грає дуже важливе значення в очищенні повітря та насиченні його киснем. З надр землі постійно добувають корисні копалини, але ж вони колись скінчаться…

Отже, людство повинно терміново переглянути своє ставлення до навколишнього світу. Природа — наша мати, тож її потрібно поважати!

Яким має бути ставлення людини до природи?

Нам з дитинства говорять про дбайливе, бережливе ставлення до природи. Як ми зможемо охороняти її? Почати необхідно, перш за все, з самого себе. При відвідуванні природних місць завжди потрібно дотримуватися чистоти. Буде чудово, якщо кожен посадить хоча б одне дерево. Садіть дерева разом з друзями, створюючи парк. Кожен повинен вже з дитячого віку привчатися не ламати дерева, а доглядати за ними, хоча б за тими, що ростуть у дворі, поруч з будинком. Прикрашати палісадники квітковими клумбами. Стежити за чистотою, не кидати де попало сміття. Адже для цього є спеціальні контейнери. Навіть ось такі елементарні правила поведінки, якщо будуть виховані у більшості людей, зможуть надати навколишньому середовищу велику допомогу.

Коли кажуть про охорону природи, мова йде не просто про збереження її краси. Естетична складова — лише частина глобальної проблеми. Річ у тому, що споживацьке ставлення до природи загрожує людству катастрофою. Ми маємо дбати про навколишній світ. В іншому випадку повноцінне життя живих істот на Землі, в тому числі людей, виявиться під великою загрозою.

Отже, наше ставлення до природи має бути шанобливим та дбайливим. Піклуючись про природу, ми показуємо їй свою любов!

Інші твори:

Забруднення довкілля та проблеми його охорони

Твори на тему «Людина та природа»

Твір на тему «Збережемо природу рідного краю!»

Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>