Твір-опис за картиною «Стежка над Стугною» В. Кравченка

загрузка...

Вправа 38 підручника з української мови для 8 класу під редакцією О. В. Заболотного передбачає складення твору-опису за картиною В. Кравченка «Стежка над Стугною». Наведемо приклад виконання вказаного завдання.

«Стежка над Стугною»: опис картини

Опис картини «Стежка над Стугною»

В. Кравченко. Стежка над Стугною

Я уважно вдивляюся у репродукцію картини «Стежка над Стугною» українського художника Володимира Кравченка. Відразу визначаю, що це пейзаж — мій улюблений жанр образотворчого мистецтва.

Композицію картини побудовано таким чином, що на передньому плані зображені осінні дерева: акація, клен, верба. Вони розташовані ліворуч від стежки над рікою Стугною. Починається період золотої осені. Вже не спекотно, але ще й не холодно, як наприкінці сезону. Напевно, стоїть місяць жовтень, бо листя на деревах вже набуло характерного жовтуватого забарвлення. Лише на клені воно помаранчеве, навіть трохи червонувате, як ніби дерево охоплено полум’ям.

Слід відзначити використання художником контрастних кольорів як засіб увиразнення зображеного. Такими протилежними кольорами є залишки зелені на деревах і траві та червонувате забарвлення клену, а також жовтогарячі відтінки листя та синьо-фіолетові кольори річки, неба та стежки.

На задньому плані картини можна розгледіти одинокого рибалку у човні. Його образ символізує спокій та розслабленість у єднанні з навколишнім світом, у милуванні його чарівною красою. Зображений автором мальовничий куточок природи є чудовим місцем відпочинку. Неспішна прогулянка берегом річки у спогляданні водяної гладі дарує сили та надихає на творчість.

У цілому, картина «Стежка над Стугною» справляє на мене приємне, умиротворене враження.

Інші завдання до вправи 38

Виокремимо з тексту словосполучення різних видів.

Іменні словосполучення: репродукція картини, осінні дерева, засіб увиразнення, милування красою.

Дієслівні словосполучення: побудовано таким чином, вже набуло, можна розгледіти.

Прислівникове словосполучення: навіть трохи.

А тепер запишемо 8 речень, як того вимагає вправа, адже твір-опис має бути невеликим.

Я уважно вдивляюся у репродукцію картини «Стежка над Стугною» українського художника Володимира Кравченка. Композицію картини побудовано таким чином, що на передньому плані зображені осінні дерева: акація, клен, верба. Напевно, стоїть місяць жовтень, бо листя на деревах вже набуло характерного жовтуватого забарвлення. Лише на клені воно помаранчеве, навіть трохи червонувате, як ніби дерево охоплено полум’ям.

Слід відзначити використання художником контрастних кольорів як засіб увиразнення зображеного. На задньому плані картини можна розгледіти одинокого рибалку у човні. Його образ символізує спокій та розслабленість у єднанні з навколишнім світом, у милуванні його чарівною красою.

У цілому, картина «Стежка над Стугною» справляє на мене приємне, умиротворене враження.

Подібні твори:

Твір-опис за картиною Федора Манайла «Золота осінь»

Твір-опис картини «Сад моєї матері»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>