Твір на тему «Проблеми екології»

Сучасні проблеми екології та ми

Проблеми екології людства

Проблема екології дуже важлива, адже останнім часом її якість погіршується. Це означає, що всьому прогресивному людству загрожує величезна небезпека, якої буде дуже складно уникнути. Ми повинні дуже добре продумати свій алгоритм дій, бо саме від цього залежить вирішення цієї складної та дуже важливої ​​глобальної проблеми.

Потрібно дуже чітко розуміти, що всі проблеми, які пов’язані з навколишнім середовищем, стосуються кожного з нас. Всі ми не можемо просто знаходитися в стороні від цих проблем, оскільки байдужість може привести до дуже поганих наслідків. Потрібно починати з самого себе, бо навіть проста обгортка від цукерки може завдати великої шкоди екології. Людство, яке безцеремонно втручається в природу, має зупинитися та подумати про наслідки своєї діяльності. Кожній окремій людині з цією проблемою не впоратися…

Всім жителям нашої планети необхідно об’єднати свої зусилля та постаратися змінити цю ситуацію, адже потім може бути пізно щось робити. Починаючи з самого раннього дитинства, батьки повинні проводити виховну роботу зі своїми нащадками, щоб навчити їх берегти світ, в якому вони живуть.

Що чекає людство, яке байдуже ставиться до свого навколишнього середовища? Відповідь очевидна: морок і загибель… Але все ще можна змінити! Для цього потрібно просто трохи постаратися, і тоді все буде добре. Нам природа дає ще один, останній шанс, який ми обов’язково повинні використовувати, адже більше подібних не буде. Те, як нам вчинити, вирішувати кожному з нас, бо тільки нам дано зупинити це техногенне свавілля. Тож світ повинен задуматися та зробити правильний вибір.

Звідки виникли проблеми екології?

Науковий і технічний прогрес значно підвищив рівень життя людей, спростив щоденну працю. Можливості пересування світом і відвідування місць, незайманих людиною раніше, розширилися. Але в індустріалізації є і побічна сторона — планета дуже страждає від технічного впливу. Зараз проблеми екології мають величезне значення у всіх сферах життя.

Навколишній світ вже не є первозданним, він став залежати від людей. Захист природних багатств стосується кожного. Але чомусь останнім часом вважається, що екологія — це справа відповідних громадських організацій. Люди смітять, бездумно споживають енергію, природні ресурси та не хочуть визнавати, що роблять щось погане. Тим часом планета забруднюється, в’яне її неповторна краса, клімат непоправно змінюється. Експлуатація природних ресурсів веде до загибелі живих істот. Людина повинна пам’ятати, що вона є частиною природи, а не її господарем.

Сміття не можна просто закопувати в землю. Пластикові предмети та навіть папір не розкладаються роками. Важкі метали з викинутих батарейок, ртуть з градусників, потрапляючи в землю, отруюють ґрунтові води. А це небезпечно для всіх, хто живе поблизу звалищ. Дим від сміття, що палає, вкрай згубне, бо породжує різні хвороби в організмі людини.

Існують екологічні організації та фонди захисту природи. Вони займаються інформуванням населення про поточне екологічне становище, несуть просвітницьку місію. Їхня діяльність значно сприяє охороні навколишнього середовища.

Ми маємо усвідомити, що майже всі екологічні проблеми викликані споживацьким ставленням до життя. Тому важливо думати про майбутнє нашої планети Землі, адже це будинок для наших майбутніх дітей.

Сучасні глобальні проблеми екології: які вони

1. Вирубка лісів

Перша й найсуттєвіша проблема екології — вирубка лісів. Безліч заводів і шкідливих виробництв, автомобільний зміг і випаровування від звалищ не приносять користі планеті. Але їх токсичний вплив можна було б знизити за умови наявності великих лісових масивів. Дерева — це природні легені Землі. Через них проходять забруднювальні речовини, а повертаються в атмосферу киснем. Однак ліси масово вирубують, тому вони вже не можуть переробити той великий обсяг шкідливих газів і випарів.

2. Шкідливі викиди в атмосферу

Згубних факторів для природи зараз існує дуже багато. Заводи й фабрики по всьому світу працюють щодня без зупинки, скидаючи в повітря тонни диму й газів. Автомобільні вихлопні гази збираються над містами смогом. Природно, люди страждають від цього, вдихаючи згубні випари. Крім того, надлишок вуглекислого газу впливає на клімат. А зміни в погоді приносять і стихійні лиха, і величезної шкоди флорі й фауні місцевості.

3. Проблема сміття

Також варто уважніше ставитися до проблеми сміття. Існує світова практика роздільного збору сміття, але її впроваджено, на жаль, не у всіх країнах. Суть її в тому, що люди викидають непотрібні папір, пластик, скло й метал в різні місця. Потім ці продукти йдуть на перероблювання, що суттєво скорочує використання природних ресурсів.

4. Вибухи атомних станцій, отруйні витоки в океан

Такі катастрофи, як вибухи атомних станцій, витоки в океан нафти з танкерів, що потонули, та бензину з літаків, що впали, приносять страшну трагедію в життя абсолютно всіх людей. Навіть якщо не всі знайомі з безпосередніми жертвами цих аварій. Ці жахливі події завдають природі непоправної шкоди, вражаючи її життєві ресурси й породжуючи тим самим хвороби та загибель.

Вирішення проблем екології — завдання кожного

Отже, якщо кожен замислиться про те, щоб посадити дерево на своїй ділянці або здати на вторинне перероблювання макулатуру й стару техніку, це вже буде великий крок уперед. Головне, щоб наміри переходили в дії. Так само, той, хто зможе перейти від використання автомобіля на громадський транспорт чи велосипед, також внесе власний посильний внесок у чистоту та благоденство навколишнього середовища.

Подібні твори:

Твір на тему «Екологія і людина»

Забруднення довкілля та проблеми його охорони

Твір на тему «Як врятувати нашу планету?»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>