Твори-мініатюри про зиму

Міні-твори та короткі, невеликі розповіді про зиму (до 12 речень)

Прийшла зима

Текст з 5 речень

Зима. Всі ми знаємо, що це холодна, красива та весела пора року.

Багато поетів, письменників, художників і музикантів створювали свої твори, милуючись красою зими. Все це доводить, що зима, дійсно, володіє своєрідними чарами. Ця чудова пора надихає, дивує і доставляє радість.

Текст з 6 речень

Похмуру осінь змінила зима — чудова й красива пора року. Випав перший сніг, і все навколо вкрите сніговим покривом, немов білою пухнастою ковдрою. Особливо гарно в ясні дні. Промені сонця, відбиваючись і переливаючись на снігу, заповнюють все яскравим світлом. І як добре до самого вечора грати з друзями в сніжки, ліпити сніговика, кататися на санках або ковзанах.

Як на мене, зима — найдивовижніша пора року!

Текст з 8 речень

Промчала за моїм вікном хуртовина. Закрутила у вихор сніжинки та понесла їх кудись, мов білогрива трійка коней. І раптом одна непокірна сніжинка, схожа на блискучу зірочку з новорічної ялинки, «відхилилася від курсу» та прилипла до скла. Я довго дивився на неї, а вона несподівано розтанула. Незабаром на її місце прилетіли інші сніжинки, вони теж притиснулися до вікна, а за ними ще й ще. І раптом сніг посипався великими пластівцями. Я милувався цією красою і не міг відірвати очей. Не дарма зиму вважають чарівною порою року.

Текст з 8 речень

Вранці я підійшов до вікна й не впізнав свій двір. Свіжий сніг укрив усе. Побіліли кущі. А дерева зверху здавалися прикритими біло-чорною сіткою. З неї зрідка сипався сніг і падав на білі химерні гойдалки. На них самотньо сидів настовбурчений горобчик. Він виглядав єдиною темною плямою на сліпучо-білому тлі… І так захотілося сфотографувати це гарне видовище!

Текст з 9 речень

Настала зима. Всі знають, що це сувора пора року. Сонце сходить пізніше й заходить раніше, а дні все коротше й холодніше, ніч довша. Люди одягаються в теплий одяг. Хочеться посидіти вдома в теплі та не виходити на вулицю. У школі нам задали додому завдання написати 8-10 речень про зиму. Взимку можна кататися на санках і ковзанах, ліпити сніговиків. За три місяці зима скінчиться, потеплішає і все навколо почне розцвітати. Настане весна…

Текст з 9 речень

Справжня зима приходить раптово. Вона то передує, то запізнюється від календаря. Цього року ми довго чекали снігу. Та ось, нарешті, до нас завітала довгоочікувана сніжна зима. 

Ми дивимося у вікно й спостерігаємо за снігом. Кількість сніжинок усе збільшується. І ось вже будинки наділи білі шапки, дерева — шубки, дороги – килими. Тріщать морози, тож сніг не скоро розтане.

Білосніжна пора – час для зимових розваг на санках, лижах, ковзанах.     

Текст з 10 речень

Яка чудова пора року зима! Щоки стають рожевими від легкого морозу. Земля вкрита білою сніговою ковдрою. Хочеться вибігти на вулицю і пограти в сніжки з друзями, зліпити снігову бабу.

На вулиці багато дітей. Вони находять собі безліч розваг. Всім весело та радісно. Дякуємо тобі, зимо, що сніг принесла!

Прикро, що швидко настає вечір і потрібно бігти додому, чекаючи наступного дня. Добре взимку!

Текст з 10 речень

Взимку рано темніє, тож ввечері вже особливо не погуляєш. День здається дуже коротким. І ми більше часу проводимо вдома. Зазвичай я роблю уроки, тато сидить в інтернеті, а мама готує їсти. Ми всі іноді їй допомагаємо.

Зима у нас триває три-чотири місяці. Через пару місяців після її початку хочеться вже, щоб прийшла весна та все зазеленіло.

Мені подобається, коли йде пухнастий сніг. Зазвичай у таку погоду на вулиці тепло, тож можна гуляти довше.

Коли зима йде, ми з сумом її проводжаємо, але з радістю зустрічаємо весну.

Текст з 11 речень

Прийшла зима, найулюбленіша пора року дітей. Це той період, коли можна й на санках покататися, і на лижах, і на ковзанах. Особливо добре, коли зима сніжна, коли навколо багато заметів. Тут можна й замків набудувати, й снігових баб наліпити, й пограти в сніжки. Тобто є чим зайнятися дітям.

Не дарма кажуть, що біла зими — весела пора. А коли розважаються діти, радіють коло них і дорослі.

Іноді вранці виходиш на вулицю і не впізнаєш рідні місця: все вкутано білою ковдрою. Дерева вкриті сріблястим інеєм, що іскриться та виблискує у променях сонця. А яка краса в лісі!

Отже, зима — найкрасивіша пора року.

Текст з 11 речень

Зима для мене — це пора чарівництва. Морозець розмалював моє вікно химерними візерунками. Яке гарне видовище!

За вікном легко й невагомо падають з неба пухнасті сніжинки. Перш ніж впасти, вони довго кружляють у повітрі. Всі дерева вкриті блискучим інеєм, наче сріблом, і виглядають дуже урочисто.

Мені подобається прогулюватися зимовим парком. Я милуюся навколишньою картиною зимового пейзажу й мрію про щось своє. Попри чарівну красу парку, мені чомусь сумно. Взимку сонце так швидко сідає, що ось уже пора йти додому.

Я з нетерпінням чекатиму наступного дня, щоб знов відправитися в гості до зими.

Мініатюра з 17 речень

Надворі зима. Вже середина січня. Сьогодні ясний зимовий день. Сонце світить сліпуче яскраво. Навколо все біле-біле. М’який пухнастий сніг рівним шаром покрив землю. Сніг всюди: на лавках, на дахах будинків, на деревах.

Дерева стоять в снігу, немов яблуні в цвіту. Вони теж білі-білі, наче вкриті м’якою і пухнастою ковдрою. І тільки де-не-де стирчать червоні кетяги горобини. Під горобиною можна побачити багато пташиних слідів.

Автомагістраль скинула з себе білосніжний наряд. Здається, що дорога чорною змією звивається між високими будинками в білосніжних шапках. Люди кудись поспішають, залишаючи на снігу ланцюжки своїх слідів, які переплелися між собою.

Діти з радісними криками спускаються на санках з пагорба. Їм і в мороз весело. А сніг блищить на сонці, іскриться і переливається…

Дивіться інші твори про зиму:

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 клас

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Природа взимку. Міні-твори, речення, 2-3-4-5 класи

Твір «Чому я люблю зиму?»

Твір-опис зими

4 Комментария “Твори-мініатюри про зиму

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>