Твори-мініатюри про зиму

загрузка...

Міні-твори та короткі, невеликі розповіді про зиму (до 12 речень)

Прийшла зима

Текст з 5 речень

Зима. Всі ми знаємо, що це холодна, красива та весела пора року.

Багато поетів, письменників, художників і музикантів створювали свої твори, милуючись красою зими. Все це доводить, що зима, дійсно, володіє своєрідними чарами. Ця чудова пора надихає, дивує і доставляє радість.

Текст з 6 речень

Похмуру осінь змінила зима — чудова й красива пора року. Випав перший сніг, і все навколо вкрите сніговим покривом, немов білою пухнастою ковдрою. Особливо гарно в ясні дні. Промені сонця, відбиваючись і переливаючись на снігу, заповнюють все яскравим світлом. І як добре до самого вечора грати з друзями в сніжки, ліпити сніговика, кататися на санках або ковзанах.

Як на мене, зима — найдивовижніша пора року!

Текст з 8 речень

Промчала за моїм вікном хуртовина. Закрутила у вихор сніжинки та понесла їх кудись, мов білогрива трійка коней. І раптом одна непокірна сніжинка, схожа на блискучу зірочку з новорічної ялинки, «відхилилася від курсу» та прилипла до скла. Я довго дивився на неї, а вона несподівано розтанула. Незабаром на її місце прилетіли інші сніжинки, вони теж притиснулися до вікна, а за ними ще й ще. І раптом сніг посипався великими пластівцями. Я милувався цією красою і не міг відірвати очей. Не дарма зиму вважають чарівною порою року.

Текст з 8 речень

Вранці я підійшов до вікна й не впізнав свій двір. Свіжий сніг укрив усе. Побіліли кущі. А дерева зверху здавалися прикритими біло-чорною сіткою. З неї зрідка сипався сніг і падав на білі химерні гойдалки. На них самотньо сидів настовбурчений горобчик. Він виглядав єдиною темною плямою на сліпучо-білому тлі… І так захотілося сфотографувати це гарне видовище!

Текст з 9 речень

Настала зима. Всі знають, що це сувора пора року. Сонце сходить пізніше й заходить раніше, а дні все коротше й холодніше, ніч довша. Люди одягаються в теплий одяг. Хочеться посидіти вдома в теплі та не виходити на вулицю. У школі нам задали додому завдання написати 8-10 речень про зиму. Взимку можна кататися на санках і ковзанах, ліпити сніговиків. За три місяці зима скінчиться, потеплішає і все навколо почне розцвітати. Настане весна…

Текст з 9 речень

Справжня зима приходить раптово. Вона то передує, то запізнюється від календаря. Цього року ми довго чекали снігу. Та ось, нарешті, до нас завітала довгоочікувана сніжна зима. 

Ми дивимося у вікно й спостерігаємо за снігом. Кількість сніжинок усе збільшується. І ось вже будинки наділи білі шапки, дерева — шубки, дороги – килими. Тріщать морози, тож сніг не скоро розтане.

Білосніжна пора – час для зимових розваг на санках, лижах, ковзанах.     

Про зиму у 10 реченнях

Запорошила снігом поле. Завалила заметами ліс. Одягла у кригу дерева та посилає нам всім мороз. Про що це я? Звичайно, про зиму!

Снігова заметіль закутала всю землю білою ковдрою. Спить під пухнастими заметами озима пшениця.

Та раптом піднялася люта хуртовина. Злий вітер виє, а вона білою мітлою дороги мете. Маленькі сніжинки падають і знову піднімаються.

Текст з 10 речень

Яка чудова пора року зима! Щоки стають рожевими від легкого морозу. Земля вкрита білою сніговою ковдрою. Хочеться вибігти на вулицю і пограти в сніжки з друзями, зліпити снігову бабу.

На вулиці багато дітей. Вони находять собі безліч розваг. Всім весело та радісно. Дякуємо тобі, зимо, що сніг принесла!

Прикро, що швидко настає вечір і потрібно бігти додому, чекаючи наступного дня. Добре взимку!

Мініатюра «Як приходить зима» з 10 речень

Замерзає земля. Але зима ще не настала. Стоїть листопад.

До вечора стало тепліше. Небо не проглядалось за хмарами. Сніжинки полетіли у повітрі, а потім повалили пластівцями. Це був перший сніг. Навкруги стояла гробова тиша.

Незабаром вдарять морози. Справжня зима не за горами.

Розповідь з 10 речень

Взимку рано темніє, тож ввечері вже особливо не погуляєш. День здається дуже коротким. І ми більше часу проводимо вдома. Зазвичай я роблю уроки, тато сидить в інтернеті, а мама готує їсти. Ми всі іноді їй допомагаємо.

Зима у нас триває три-чотири місяці. Через пару місяців після її початку хочеться вже, щоб прийшла весна та все зазеленіло.

Мені подобається, коли йде пухнастий сніг. Зазвичай у таку погоду на вулиці тепло, тож можна гуляти довше.

Коли зима йде, ми з сумом її проводжаємо, але з радістю зустрічаємо весну.

Текст з 11 речень

Прийшла зима, найулюбленіша пора року дітей. Це той період, коли можна й на санках покататися, і на лижах, і на ковзанах. Особливо добре, коли зима сніжна, коли навколо багато заметів. Тут можна й замків набудувати, й снігових баб наліпити, й пограти в сніжки. Тобто є чим зайнятися дітям.

Не дарма кажуть, що біла зими — весела пора. А коли розважаються діти, радіють коло них і дорослі.

Іноді вранці виходиш на вулицю і не впізнаєш рідні місця: все вкутано білою ковдрою. Дерева вкриті сріблястим інеєм, що іскриться та виблискує у променях сонця. А яка краса в лісі!

Отже, зима — найкрасивіша пора року.

Текст з 11 речень

Зима для мене — це пора чарівництва. Морозець розмалював моє вікно химерними візерунками. Яке гарне видовище!

За вікном легко й невагомо падають з неба пухнасті сніжинки. Перш ніж впасти, вони довго кружляють у повітрі. Всі дерева вкриті блискучим інеєм, наче сріблом, і виглядають дуже урочисто.

Мені подобається прогулюватися зимовим парком. Я милуюся навколишньою картиною зимового пейзажу й мрію про щось своє. Попри чарівну красу парку, мені чомусь сумно. Взимку сонце так швидко сідає, що ось уже пора йти додому.

Я з нетерпінням чекатиму наступного дня, щоб знов відправитися в гості до зими.

Мініатюра з 17 речень

Надворі зима. Вже середина січня. Сьогодні ясний зимовий день. Сонце світить сліпуче яскраво. Навколо все біле-біле. М’який пухнастий сніг рівним шаром покрив землю. Сніг всюди: на лавках, на дахах будинків, на деревах.

Дерева стоять в снігу, немов яблуні в цвіту. Вони теж білі-білі, наче вкриті м’якою і пухнастою ковдрою. І тільки де-не-де стирчать червоні кетяги горобини. Під горобиною можна побачити багато пташиних слідів.

Автомагістраль скинула з себе білосніжний наряд. Здається, що дорога чорною змією звивається між високими будинками в білосніжних шапках. Люди кудись поспішають, залишаючи на снігу ланцюжки своїх слідів, які переплелися між собою.

Діти з радісними криками спускаються на санках з пагорба. Їм і в мороз весело. А сніг блищить на сонці, іскриться і переливається…

Дивіться інші твори про зиму:

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 клас

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Природа взимку. Міні-твори, речення, 2-3-4-5 класи

Твір «Чому я люблю зиму?»

Твір-опис зими

18 Комментариев “Твори-мініатюри про зиму

  1. Катерина сказал:

    Чудові маленькі твори. Добре, що короткі, бо для початкової школи мають бути до 12 речень.

  2. Аноним сказал:

    Супер твори….мені сподобались.А кому замало,чи здається що неудосконалені……то взагалі там інформації повно і можна з декількох зробити свій,який на вашу думку буде удосконаленим….!!!!!

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>