Твори на тему «Хліб»

Коровай — це хлібХліб — найбільше багатство

Хліб… Яке коротке це слово, але скільки сил, праці, енергії потрібно для того, щоб виростити його! Тут і праця вченого, який вивів новий сорт зерна, і праця інженера, робітника-творця техніки, і сіяча, який кинув зерно в ґрунт. А потім треба прибрати багатий урожай. Ночі без сну. Дні без відпочинку. Все це напружена праця хлібороба.

З давніх часів хліб для нашого народу був святинею, з ним пов’язані радість, надія на майбутнє, добробут як окремої родини, так і всього народу. Він — мірило нашого багатства, найважливіший винахід людського розуму.

Людина і хліб… Вони нерозривно пов’язані між собою. І коли бачиш хлопчика або дівчинку, які нешанобливо ставляться до хліба, важко уявити, що вони виростуть добрими людьми. Я з хвилюванням дивлюся на те, як особливо бережно бере в руки шматочок хлібу мій дід. Відчувається, що він добре знає його справжню вартість, скільки невтомної праці потрібно витратити, перш ніж хліб потрапить на стіл. І тому, коли вранці я бачу на нашому столі рум’яний, апетитний коровай, то думаю про те, скількох людей треба подякувати за нього.

Хліб приходить на наш стіл в результаті важкої праці, тому треба берегти його й відноситися до нього шанобливо, по-хазяйськи. Отже, хліб — найбільше багатство нашого народу.

Хліб — всьому голова

Хліб — це не просто їжа. І не просто харчовий продукт. У різні часи він був мірилом не тільки соціального добробуту, а й людської совісті.

Є хліб — сім’я сита. Отже, життя продовжується.

З хлібом пов’язано безліч народних традицій. Так, з давніх часів хлібом-сіллю зустрічали друзів і почесних гостей. За рідну землю, за хліб билися з ворогом на смерть. Хлібом, як ім’ям матері, як святинею, клялися.

Яку роль відіграє хліб в нашому сучасному житті? Все ту ж — чільну, першочергову, найважливішу. Ми не можемо обходитися без нього ані в свята, ані в будні. Недарма так популярна приказка «Без хліба немає обіду».

Хліб — це і є життя. Недарма в давньоруській і сучасній українській мові хліб називають жито. А життя і жито — слова одного кореня, тобто спільного походження.

«Заробляти на хліб» означає годувати свою сім’ю, забезпечувати її членів, сприяти виживанню родини. У цьому полягає обов’язок голови сім’ї, господаря, якого заведено було називати годувальником.

За хліб, який потрібен був дітям, що масово вмирали від голоду в роки війни, віддавали своє життя тисячі наших воїнів. Досить згадати сумні історії людей, що вижили в блокадному Ленінграді. Ось чому цей продукт викликає особливе, можна сказати, святе почуття.

Отже, хліб — всьому голова.

Хліб у житті людини

Хліб — найнеобхідніший продукт, який завжди є на нашому столі. З ним сім’я сита, тож життя триває.

У минулі часи особлива повага до хліба виражалася в тому, що сівачі виходили на поле в чистих сорочках і робили свою справу з добрими помислами. А перший після збору врожаю коровай — рум’яний, ароматний, з хрусткою скоринкою. Його пекли з борошна першого помелу та з побожністю їли всі разом.

Майстерність смачно пекти хліб вважалася обов’язковим умінням доброї господині. Жінка, одягнена в святковий одяг, з гордістю виносила коровай на вулицю. Пишний і запашний, він лежав на вишитому рушнику, символізуючи сімейний достаток, добробут і гостинність. Та й в наші дні коровай — незмінний атрибут на кожному весіллі.

Схилянням перед хлібом пронизані численні вислови народної мудрості: «Хліб — батюшка, водиця — матінка», «Гречана каша — матінка наша, хлібець житній — батько рідний», «Риба — вода, ягоди — трава, а хліб — всьому голова».

Скільки ж коштує хліб? Незмірно дорого, він безцінний. Бо хліб — це первинна потреба людини, без задоволення якої немає життя.

Бережіть життя, бережіть хліб!

***

Вищенаведені твори також підходять під теми: «Хліб у нашому домі», «Хліб на столі», «Хліб — наше багатство», «Хліб — багатство народу», «Хліб у житті людини», «Хліб у житті мого народу», «Хліб у нашому житті». 

Дивіться також:

Твір «У чому сенс життя людини?»

Твір на тему «Людяність — це…»

Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

Твір на тему «Добрі вчинки»

2 Комментария “Твори на тему «Хліб»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>