Твори на тему «Хліб»

загрузка...

Коровай — це хлібХліб — найбільше багатство

Хліб… Яке коротке це слово, але скільки сил, праці, енергії потрібно для того, щоб виростити його! Тут і праця вченого, який вивів новий сорт зерна, і праця інженера, робітника-творця техніки, і сіяча, який кинув зерно в ґрунт. А потім треба прибрати багатий урожай. Ночі без сну. Дні без відпочинку. Все це напружена праця хлібороба.

З давніх часів хліб для нашого народу був святинею, з ним пов’язані радість, надія на майбутнє, добробут як окремої родини, так і всього народу. Він — мірило нашого багатства, найважливіший винахід людського розуму.

Людина і хліб… Вони нерозривно пов’язані між собою. І коли бачиш хлопчика або дівчинку, які нешанобливо ставляться до хліба, важко уявити, що вони виростуть добрими людьми. Я з хвилюванням дивлюся на те, як особливо бережно бере в руки шматочок хлібу мій дід. Відчувається, що він добре знає його справжню вартість, скільки невтомної праці потрібно витратити, перш ніж хліб потрапить на стіл. І тому, коли вранці я бачу на нашому столі рум’яний, апетитний коровай, то думаю про те, скількох людей треба подякувати за нього.

Хліб приходить на наш стіл в результаті важкої праці, тому треба берегти його й відноситися до нього шанобливо, по-хазяйськи. Отже, хліб — найбільше багатство нашого народу.

Хліб — всьому голова

Хліб — це не просто їжа. І не просто харчовий продукт. У різні часи він був мірилом не тільки соціального добробуту, а й людської совісті.

Є хліб — сім’я сита. Отже, життя продовжується.

З хлібом пов’язано безліч народних традицій. Так, з давніх часів хлібом-сіллю зустрічали друзів і почесних гостей. За рідну землю, за хліб билися з ворогом на смерть. Хлібом, як ім’ям матері, як святинею, клялися.

Яку роль відіграє хліб в нашому сучасному житті? Все ту ж — чільну, першочергову, найважливішу. Ми не можемо обходитися без нього ані в свята, ані в будні. Недарма так популярна приказка «Без хліба немає обіду».

Хліб — це і є життя. Недарма в давньоруській і сучасній українській мові хліб називають жито. А життя і жито — слова одного кореня, тобто спільного походження.

«Заробляти на хліб» означає годувати свою сім’ю, забезпечувати її членів, сприяти виживанню родини. У цьому полягає обов’язок голови сім’ї, господаря, якого заведено було називати годувальником.

За хліб, який потрібен був дітям, що масово вмирали від голоду в роки війни, віддавали своє життя тисячі наших воїнів. Досить згадати сумні історії людей, що вижили в блокадному Ленінграді. Ось чому цей продукт викликає особливе, можна сказати, святе почуття.

Отже, хліб — всьому голова.

Хліб у житті людини

Хліб — найнеобхідніший продукт, який завжди є на нашому столі. З ним сім’я сита, тож життя триває.

У минулі часи особлива повага до хліба виражалася в тому, що сівачі виходили на поле в чистих сорочках і робили свою справу з добрими помислами. А перший після збору врожаю коровай — рум’яний, ароматний, з хрусткою скоринкою. Його пекли з борошна першого помелу та з побожністю їли всі разом.

Майстерність смачно пекти хліб вважалася обов’язковим умінням доброї господині. Жінка, одягнена в святковий одяг, з гордістю виносила коровай на вулицю. Пишний і запашний, він лежав на вишитому рушнику, символізуючи сімейний достаток, добробут і гостинність. Та й в наші дні коровай — незмінний атрибут на кожному весіллі.

Схилянням перед хлібом пронизані численні вислови народної мудрості: «Хліб — батюшка, водиця — матінка», «Гречана каша — матінка наша, хлібець житній — батько рідний», «Риба — вода, ягоди — трава, а хліб — всьому голова».

Скільки ж коштує хліб? Незмірно дорого, він безцінний. Бо хліб — це первинна потреба людини, без задоволення якої немає життя.

Бережіть життя, бережіть хліб!

Хліб — це диво

Хліб — це не просто їжа. Це основа всього, запорука продовження життя. Хліб — це диво землі.

Все життя людини пов’язано з хлібом — як фізичне, так і духовне. Хліб — це дуже корисний продукт, вкрай необхідний нашому організму. Він об’єднує людей за трапезою, навчає поваги, щедрості, співчуття, гостинності, розважливості.

Хліб вимагає до себе шани, адже в нього вкладено працю людей багатьох професій. Ця праця дуже важка, тому подвійно почесна. Хліб сьогодні коштує недорого. Справжня його ціна набагато вище. Для всіх нас повинні попрацювати селекціонери, агрономи, інженери, трактористи, комбайнери, мірошники, водії, пекарі.

Процес приготування паляниці — велике мистецтво. За ним можна спостерігати годинами. Цей процес заспокоює, заряджає добром і світлом, наповнює любов’ю до життя. Разом зі шматком хліба нам передається частина душі й енергії пекаря. Ось чому справжній живий хліб вдається тільки добрим, щедрим і відкритим душею людям. Хіба це не диво?

В Україні хліб завжди мав сакральне значення. Це не тільки символ добробуту, а й символ відносин Бога та людини. Це образ Самого Господа. Отже, все це є доказом, що хліб — це диво.

Вищенаведені твори також підходять під теми: «Хліб у нашому домі», «Хліб на столі», «Хліб — наше багатство», «Хліб — багатство народу», «Хліб у житті людини», «Хліб у житті мого народу», «Хліб у нашому житті». 

Дивіться також:

Твір «У чому сенс життя людини?»

Твір на тему «Людяність — це…»

Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

Твір на тему «Добрі вчинки»

8 Комментариев “Твори на тему «Хліб»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>