Розповіді про весну та твори на тему «Весна»

Весна прийшлаМіні-твір на тему «Весна»

Весна — чудова пора року! З приходом весни все навколо змінюється на краще. Кожен день сповнений чудових перетворень, що відбуваються на наших очах.

Перші ознаки весни — сонце починає гріти сильніше, повітря стає тепліше, дні довше, а ночі коротше. Дорослі та діти частіше й більше часу намагаються проводити на вулиці. Весна — одна з найпрекрасніших пір року для багатьох людей. У цей період всі з нетерпінням чекають вихідних, щоб відправитися за місто, кудись в ліс, щоб насолодитися красою весняної природи.

Навесні прилітають птахи, розцвітають перші квіти, виповзають різні комахи. Прокидаються бджоли й починають наполегливо та невпинно працювати. З приходом весни все навколо оживає і співає.

Міні-твір на тему «Як приходить весна»

Нещодавно на вулиці стояли кучугури снігу, дув холодний вітер, а дерева стояли голими. А тепер уже все зелено, цвіте й пахне. Це так непомітно відбувається! Ще вчора листочки й травичка були зовсім маленькі, а вже сьогодні через густе листя не розгледіти нічого з вікна. Фруктові дерева прикрашені білими та рожевими ароматними квітами, незабаром і бузок зацвіте.

Стільки дивного можна роздивитися довкола: галявину з жовтими кульбабами, божу корівку на смарагдовій травинці, чарівну веселку після весняного дощику. Навіть дощ радує навесні! Так приємно чути гучний гуркіт грому й засинати під колискову пісеньку дощу!

Безперечно, весна прекрасна, і дочекавшись її, так не хочеться вже відпускати. Але попереду літо, а воно не менш гарне й цікаве!

Твір на тему «Прийшла весна»

План

1. Прихід весни
2. Всюди весняні зміни
3. Природа оживає
4. Довгоочікувана пора року

З землі ще не зійшов сніг, а в душу проситься весна. На ясному небі сяє сліпуче сонце. Бурульки на будинках почали скиглити, плакати: вони не хочуть залишати свої затишні місця. Задзюрчали веселі струмочки. Вони срібляться від сонячних променів. На вулицях почалася метушня. Маленькі діти шукають зручний момент, коли мама відвернеться, — залізти в калюжу.

Весна прийшла в місто. На газонах з-під снігу вже проглянула земля, від якої пахне сирістю. Мостова й тротуар вкриті калюжами, хлопці пускають кораблики й будують греблі.

Дерева голі, але вже живуть, дихають. На кущах, на яблунях та інших деревах незабаром набухнуть бруньки й з’являться маленькі листочки.

Весна, на мою думку, найживіша з усіх пір року. Адже саме з її приходом прокидаються звірі, птаство, все навколо оживає, і як ніби заново починається життя. Розходяться на небі хмари, та воно стає блакитним. Можна лягти на першу травичку і, дивлячись в небо, помріяти. І стає радісно на душі, ніби заново народжуєшся. Природа вбирається в яскраві фарби. Як здорово прокидатися вранці під спів птахів! Вийти на вулицю і вдихнути запах теплого вітерцю! Як чудово пахне весною! Навіть люди стають добрішими та частіше посміхаються.

Прийшла весна, довгоочікувана й всіма нами улюблена!

Розповідь на тему «Весна прийшла»

Ось уже прийшла весна. Прилетіли птахи з далеких країн. Я скоро одягну легші речі, та з хлопцями з двору ми зможемо пограти в футбол. Коли погода налагодиться, ми з батьками підемо на природу, до лісу. Так ми робимо щороку — смажимо шашлики, граємо в бадмінтон, запускаємо повітряного змія. Багаттям і приготуванням м’яса завжди займається тато, мама готує всілякі соуси.
Моя сестричка Надійка збиратиме перші квіточки й травинки.

Я дуже люблю ходити на природу. Часто ми з татом граємо в футбол, і він завжди показує нові удари. Зазвичай я стою на воротах, в лісі це дві сосни.

Мама полюбляє читати книжки й дихати свіжим повітрям. А іноді ми запрошуємо мамину подругу та вони грають у бадмінтон. Я чекаю з нетерпінням, коли ми нарешті зможемо піти гуляти в ліс.

А ще батько обіцяв подарувати мені великого повітряного змія. Сказав, що ми його запустимо на нашій галявині в лісі, куди ми приходимо відпочити.

У минулому році ми прийшли до лісу дуже рано, на галявині ще цвіли проліски. Було дуже красиво, ми всі сфотографувалися біля них. Надійка хотіла зібрати маленький букетик, але я не дозволив. Ця квітка занесена до Червоної книги, тому її треба берегти.

Твір на тему «Прихід весни»

Згідно з календарем весна приходить першого березня, але якщо подивитися у вікно в цей день, то ніякої весни ми там не побачимо. Справжня весна приходить трохи пізніше.

Після зустрічі Нового року та закінчення зимових канікул люди, втомлені від холоду й хуртовин, починають чекати сонечка та потепління. Однак зима не збирається здаватися, морози тільки міцнішають, а снігу з кожним днем ​​стає все більше й більше. Здається, стільки снігу не розтане ніколи…

Ми вдивляємося в небо в надії серед хмар побачити тепле сонце. Чекаємо прильоту перелітних птахів, поява яких означає, що весна вже близько. Вдихаємо холодне зимове повітря, бажаючи відчути той самий тонкий неповторний запах весни…

І ось, нарешті, ближче до середини березня в повітрі з’являється той самий аромат, аромат теплого вітру й талого снігу, аромат весни. І хоча ночами все ще морозно, вдень вже чути спів птахів. Сніг стає брудним, з’являються перші струмочки. Ходити по тротуарах стає незручно, бо взуття швидко намокає. Але наш настрій все одно підвищується — залишилося зовсім небагато часу, весна вже на порозі.

Тепер весна в самому розпалі, на вулиці сиро та все ще холодно. Починає повільно згасати радісне весняне дзюрчання струмочків. Вони стають маленькими та все більше збираються у великі калюжі з каламутною холодною водою. Зима повністю відступила, забравши з собою свою білу снігову ковдру, запах морозної свіжості та люті хуртовини. Прийшла весна

Твір на тему «Весна у лісі, або Ліс навесні»

Ранньою весняною порою добре прогулятися лісом, що прокидається від сплячки. Після довгої, суворої, холодної зими перші ознаки початку весни викликають радісні почуття. Там, де ясне сонечко не прогріло землю, ще лежить сірий сніг. З’являються перші проталини. Незабаром вони зіллються разом, зійде лід з річок.

У чистому повітрі відчувається пробудження природи. Майже на всіх деревах і чагарниках починають набухати бруньки. Несміливо з’являються найперші квіти — проліски. У густому ялиннику з-під заметів поступово пробивається смарагдовий мох.

Блідо-блакитне небо стає яскравішим, а весняне сонце починає пригрівати. Солодко пахне талим снігом, весело дзюрчать струмки, вмиваючи землю після сну. Дивлячись на те, як ліс скидає з себе зимові кайдани снігу й льоду, легко уявити, що скоро тут і там буде майоріти килим із зеленої ніжної молодої травички та красивих квітів. Дзвінко заспівають на різні голоси птахи, з’являться звірі та комахи, що спали взимку.

Навесні душа співає від веселощів, серце хвилюється через щасливе збудження та передчуття чогось нового, світлого й теплого. Це вже знайоме почуття, але щороку воно дивує і приносить багато радісних хвилин. Хочеться дихати на повні груди, зняти обридлі за зиму куртку й шапку.

Весна — найчудовіша, найжаданіша пора року.

Твір на тему «Чому мені подобається весна?»

Весна — оновлення природи. Для більшості людей, весна — це улюблена пора року. Весна асоціюється зі свіжістю, зародженням нового життя, пробудженням і любов’ю.

Коли тане сніг, з’являються перші проліски, перші бруньки на деревах. Здається, що весь світ навколо молодшає. Неможливо не радіти першій травичці, що з’явилася з-під землі, першим листочкам, які тільки-но розпустилися, першим птахам, які нещодавно прилетіли. Після зими всі запахи землі й трави приголомшують та здаються давно забутими. Навесні неможливо не посміхнутися яскравому сонечку, свіжому ранку, букету конвалій або гілці бузку. Кожна весна приносить лише радість від милування світом, що прокидається від зимової сплячки. Не випадково, що саме навесні в душі пробуджуються світлі почуття, холод і розлуки залишаються в минулому, і так хочеться нових зустрічей і вражень.

Чому мені подобається весна? Навесні всі люди, незалежно від віку, відчувають прилив сил. Неначе разом з сонцем і свіжими квітами весна приносить незвичайну життєдайну енергію, що наповнює все та всіх навколо.

Мені подобається цей стан польоту в душі, коли кожен день приносить радість спілкування з природою і людьми навколо тебе. Коли твої друзі, батьки та просто люди на вулицях теж відчувають себе трохи дітьми. Коли знаєш, що попереду багато теплих днів, багато нових відкриттів і позитивних емоцій.

Опис весни по місяцях року

Весна! Хіба це не чудово? Оживає природа, прокидаючись від зимової сплячки. Все навколо дихає і дзвенить. У повітрі пахне весною. А небо, на яке цілу зиму не піднімалися погляди, високе, яскраве, нескінченне.

Березень

Простий весняний двір зустрічає березень дитячим галасом. Діти в гумових чоботях веселою юрбою висипали у двір. Кораблики в калюжах, літачки, що заплуталися в ще голих гілках…

Бабусі ще не сидять на лавочках, але їм вже так хочеться насолодитися першим сонечком. І прогулюючись по двору, вони вдихають аромат весни.

Господині миють вікна після зимового пилу та ті блищать в перших яскравих променях, пускаючи зайчики по всьому двору.

І двірники, прибираючи залежале під снігом листя, не бурчать, як взимку, коли розчищали замети. Час від часу розгинаючи спини, вони підставляють лагідному сонечку свої втомлені обличчя.

Квітень

Весна квітня кожного року однакова: розпускається листя, виростає трава. Але кожен раз це нове диво. Кожен раз небачене, настільки чарівне й неймовірне диво. Ось маленька тоненька травинка піднялась крізь величезні грудки потрісканого старого асфальту. Звідки стільки сили в цих крихітних зелених листочків? Звідки стільки жаги до життя?

Ось грядка з весняними квітами. Господарочкам приємно покопатися навесні в землі. Ось вона, матінка, жива, пахуча. У квартирі не всидіти. Все співає, кличе. Хлопчаки, футбол, ролики та скейти.

Травень

Так, ще весна, але про захват вже забули. До весни звикли, вона вже звичайна. Школярів долають турботи про закінчення навчального року, але сидячи за уроками — ні-ні, та й поглядають на подвір’я.

Ах, кинути б все та побігати з м’ячем, покататися на велосипеді. Але потрібно вчитися. Все ще буде, адже попереду ціле літо!

Як приходить весна

Ми живемо там, де можна спостерігати за зміною чотирьох пір року. І це прекрасно! Кожна з них вносить велику різноманітність в наше життя. Але ж є люди, які не бачили снігу, не знають, що таке мороз. Їм не доводилося кататися на ковзанах і лижах.

Моїм улюбленим часом року є весна. Щороку чекаю її з нетерпінням. Для мене вона непорівнянна із зимою та осінню. Тільки навесні, з пробудженням природи, починаєш мов би заново жити, мріяти, радіти всьому, що відбувається навколо. Саме в цю пору року відбувається стільки змін у природі!

Весна починається поступово: дні стають довшими, небо голубить, на стежках з’являються проталини, капають бурульки. З кожним днем все теплішає, сонце гріє все яскравіше. Все навколо оживає: дзюрчать струмки, співають птахи, набухають і розпускаються бруньки. З’являються проліски, що пробиваються крізь опале з осені листя. У цей час починають прокидатися дрібні звірки, такі як білки, їжаки та хазяїн лісів — ведмідь.

По небу летять зграї перелітних птахів у свої рідні місця, щоб знову виводити пташенят. Першими прилітають граки та важливо прогулюються по талому снігу. Потім вівсянки, зяблики, шпаки, найпізніше ластівки та стрижі.

Отже, весна — дивовижна пора. З великою радістю зустрічає її жива природа.

Весна — чудова пора року

З приходом весни зовсім непомітно листя на деревах і чагарниках повністю розпускається. Зацвітають білим кольором фруктові дерева та чагарники. Весна — чудова пора року, коли ходиш і вдихаєш ніжні аромати квітучої черемхи, яблунь, вишні, вслухаєшся в спів птахів.

Особливо привертають увагу солов’ї та зозулі. Дуже приємно сидіти ввечері у садочку на лавці. Коли вже починають з’являтися сутінки, здавалося б, все повинно вже спати, аж раптом на високих деревах лунає ніжний спів солов’я. І ​​відразу відчувається спокій на душі.

Навесні все поступово стає яскравішим та різнобарвним. На клумбах розпускаються тюльпани, нарциси та гіацинти. Погода стоїть сонячна, хочеться гуляти, вдихати весняні аромати та радіти життю.

Поступово знову відбувається зміна рослинності: білі пелюстки з яблунь опадають, нагадуючи сніжинки. Земля вкривається пишною зеленню, жовтим килимом кульбаб. Після квітучих садів розпускаються бузок і жасмин. У лісах з’являються зовсім інші квіти. На зміну медунців та рясту зацвітають конвалії.

Отже, весна — це моя улюблена пора року. Вона приваблює сонячною погодою, непомітними оновленнями, яскравими фарбами природи, прильотом птахів і довгими теплими днями.

Есе на тему «Мій улюблений час року — весна»

Яка б не була погода на вулиці, чи то снігопад, дощ або сонячна погода, вона передає настрій і фарби свого сезону. Якщо подивитися за вікно по-іншому, то не дивлячись на дощ або мокрий сніг, хочеться радіти й цінувати ту можливість, яку нам дарує природа, змінюючись за порами року.

Навесні природа пробуджується після довгого зимового сну. З кожним днем ​​стає тепліше, все навколо зеленіє буквально на очах, а в лісі все частіше можна зустріти тварин і почути радісне щебетання птахів. На початку весни снігу вже мало, але похмурих днів все ж вистачає.

Поява пролісків означає, що весна повністю вступила в свої права. Ось уже поступово теплішає, сонячних днів стає більше. Незабаром дрібний дощик починає поливати квітучі дерева. Всі з великим нетерпінням чекають першої травневої грози, яка сповіщає про те, що настало тепле й сонячне літо.

Я дуже люблю весну, адже це час, коли природа пробуджується від холодного сну. З’являється тепле сонечко, яке дарує життя рослинам, квітам. Весна — мій улюблений час року. Мені подобається прогулюватися вулицею навесні, тому що тільки в цю пору року повітря надзвичайно свіже та чисте.

Твір-розповідь на тему «Весна — моя улюблена пора року»

У кожної людини є особисті вподобання щодо пори року. Хтось чудово й бадьоро відчуває себе в холодну погоду, тому з нетерпінням чекає приходу матінки-зими. А комусь комфортно тільки тоді, коли припікає сонце, та літо — найбажаніша пора для таких людей.

А ось я люблю абсолютно всі пори року, адже весело проводити час можна як влітку, так і взимку. Головне, щоб веселі та вірні друзі завжди були поруч. Але особливу перевагу я все ж віддаю прекрасній весні. Як же я люблю весну, особливо її середину, коли все в природі, не поспішаючи, починає прокидатися після тривалого відпочинку!

Прихід весни означає, що все найкраще й найцікавіше ще попереду. І це правда, адже погода поступово налагоджується. Деньки стають теплими, сонячними та довгими. А найголовніше — ще трохи, та й закінчиться навчальний рік.

Найбільше я люблю спостерігати за пробудженням природи в квітні. Найперші зелені листочки несміливо з’являються на гілках дерев, а молода смарагдова травичка вкриває землю, що поступово прогрівається сонечком. Все частіше зустрічаються різні жучки, які то тут, то там бігають по своїх справах прямо під ногами. Повертаються з заморських країв птахи.

А який аромат витає в повітрі, коли починають цвісти плодові дерева, а трохи пізніше й бузок з черемхою, краса просто! Саме в цей період вчитися стає все складніше, тому що вдома не сидиться зовсім. Хочеться весь час проводити на вулиці, а не в приміщенні, готуючи вже набридлі всім уроки.

Навесні багато різних свят, а значить, і вихідних, а що може бути краще цього! Я також люблю весну тому, що саме в цю пору року я народилася — як раз в середині травня. А це означає, що в мене свят в цю пору на одне більше, ніж в інших.

Твір на тему «Природа навесні»

Весна — це пора, коли все оживає, коли природа прокидається від глибокого зимового сну. Радіють птахи, щебечучи свої веселі дзвінкі пісні, радіють тварини, вилазячи зі своїх норок грітися на сонечку. Всі раді весні.

Я люблю весну. Вона оживляє своїм теплом все навколо. Природа розквітає, радує своєю красою та ароматом трав і квітів. Сонечко гріє так ласкаво й ніжно, як ніби мамина рука гладить мене по голові.

Весна прийшла, розтанули бурульки, та струмочки, дзюркочучи, наспівали прихід весни. З приходом весни все оживає, тане сніг, звільняючи землю від теплого зимового покривала.

На проталинах пробивається молода травичка, вона радіє теплу й світлу. Набухають бруньки на гілках дерев, зародки молодих листочків. На фруктових деревах розпустилися білосніжні квіти. Бджілки-трудівниці вже всі зайняті справою, збирають квітковий пилок, щоб ми могли спробувати запашний травневий мед.

Прилетіли птахи, вони теж всі в турботах. Їм прийшов час вити гнізда, щоб вивести своїх пташенят. Та й тварини готують норки до народження своїх дитинчат.

Отже, весна — період зародження нового життя. Матінка-земля набирається сил перед літом, коли треба зародити й виносити плоди.

Мініатюра про весну

Прийшла молода весна. Де-не-де на галявинці розпускаються перші весняні квіти: проліски, фіалки, нарциси, крокуси та медунка. Аромат, краса й буйство фарб, які радують не тільки око, але й душу. Річки та озера під теплом весняного сонця звільняються від крижаного панцира. Вони вирують, ходять хвилями, радіють роздоллю і звільненню від морозного полону. Ось і дерева прокинулись, вони теж відчули прихід весни. Набухають бруньки, а згодом на їхньому місці з’являться молоді зелені листочки.

Навесні земля перетворюється на диво. Вона виглядає, наче молоденька дівчина в зеленому сарафані з вінком на голові. Але не тільки земля поміняла свій білосніжний наряд. Зайці й білки теж змінили свої зимові шубки. Нарешті вже вони не будуть мерзнути та голодувати.

Всі навколо радіють весні: птахи, звірі, люди. Прощавайте, морозна холоднеча, холодні вітри та довгі студені ночі! Все навколо оживає, у повітрі пахне весною, кипить і вирує всюди життя. Всі раді довгоочікуваному теплу.

Текст про весну з використанням дієприслівникових зворотів

Рання весна. Струмок біжить і вирує, відображаючи сонце. Воно стоїть високо в небі, заливаючи все яскравим світлом і створюючи химерні візерунки на підталих заметах. Дерева й кущі стоять нерухомо, відкидаючи на сніг дивовижні тіні. Простягаючи назустріч сонячним променям свої гілки, вони прокидаються від довгого кольорового сну.

Про прихід весни свідчить і поява першої зелені. Несміливо пробиваючись крізь ґрунт і шар снігу, вилізли на поверхню молоді соковиті стебла рослин. Виблискуючи на сонці, пухнастий сніг поступово тане.

Весна повільно, але впевнено вступає в свої права.

Розповідь про весну у художньому стилі

Всю зиму ти проспала під сніговою ковдрою. Але ось прийшла твоя черга.

Весна… З дахів, з коротких і довгих бурульок падають вниз прозорі краплі. То тут, то там біжать весняні струмочки. Вони прагнуть до озерець та лісових річок, щоб їх розбудити.

Співають птахи — і перелітні, й ті, що зимують. А ось горобці не співають. Ранньою весною вони підшукують собі пару та розпочинають будівництво гнізда.

Весна… Це танення снігів, перші калюжі, ранні ніжні квіти.

Світловий день весни збільшується, стає помітно тепліше. Життя живої природи помітно активізується.

Що нас вражає навесні? Небокрай. Лазурний, ясний, чистий.

У двадцятих числах березня день починає мірятися з ніччю. Настає весняне рівнодення.

Діти весну чекають. Кличуть її, зазивають. Погано покличеш, так і не прийде вона, серцева. Чи не поборе зиму, не переможе холоду.

Весна прийшла вчасно, всім вітрам на зло. Здрастуй, весно!

Як написати твір про весну?

Щорічно, на початку березня або трохи пізніше, у всіх школах пишуть твір на тему «Весна». Іноді не тільки школярі середньої школи (5-6 класи), а й старшокласники стикаються при цьому з труднощами.

Дійсно, про що можна написати в такому творі? Чи потрібно просто описувати красу цієї улюбленої багатьма пори року, розповівши, що відбувається в природі з приходом весни? Може, треба обрати публіцистичний стиль, написавши замальовку на тему «Весна прийшла»? У будь-якому разі, учні мають зрозуміти алгоритм роботи.

Всім відомо, що твір складається з трьох частин — вступ, основна частина та висновок. Вступ «вводить» в твір. Тут можна поговорити про тему твору, поставити собі питання «Чому я обрав саме цю тему?», розповісти про проблеми, закладені в темі. Основна частина твору розкриває суть самої роботи. Учень, який пише про весну, може наводити як приклади твори класиків і сучасників української літератури.

У разі, якщо вчитель дає завдання учням вибрати вільну тему твору на тему «Весна», школярі можуть просто описати свої відчуття від зміни пір року. Інші школярі, обравши літературні твори сучасних письменників або класиків, можуть на їх прикладі розповісти про почуття людини, що спостерігає за змінами природи, зустрічає весну. Твір не повинен бути суцільним «полотном», перерахуванням ознак приходу весни або емоцій, пов’язаних з цим часом року.

Дивіться також: 

Міні-твори, тексти, речення про весну

Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Твір «Початок весни»

Твір-опис на тему «Весняний ліс»

Твір-роздум «Чому я люблю весну»

Текст-розповідь (твір-опис) про вербу

Твір-розповідь, оповідання, текст про квіти

9 Комментариев “Розповіді про весну та твори на тему «Весна»

  1. ******** або ****** сказал:

    Чому немає твору «Чекаю весну»? Опублікуйте будь ласка. Це популярна тема. Я обурена.

  2. Євгенія сказал:

    Чому не має твору «Весна» зі словами в яких є подвоєння нн? Опублікуйте будь-ласка швидше. Будь-ласка!

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>