Твір на тему «Твоє життя — твій вибір»

Вибір в житті людиниВибір в житті людини

Рано чи пізно кожен з нас опиняється перед тим чи іншим вибором. А він, у свою чергу, означає прийняття якогось рішення на користь одного з варіантів.

Проблема вибору виникає перед нами щодня, вона є невіддільною частиною самого життя. Багато людей бояться зробити якийсь вибір, бояться змінити звичний хід речей. У цьому, по суті, немає сенсу. Адже якщо ми самі не зробимо свій вибір, життя зробить його за нас, і зовсім не факт, що він доведеться нам до душі.

Я вважаю, що кожен повинен сам порядкувати своїм життям. І один зі способів робити це — приймати зважені рішення і не боятися опинитися перед вибором.

Не варто забувати, що вибір передбачає відповідальність за прийняте рішення. Людина, яка зробила якийсь вибір, повинна відповідати за наслідки, які він за собою тягне.

У моєму житті, як і у будь-якої людини, дуже часто виникає проблема вибору. Іноді я вагаюся між декількома варіантами, не наважуючись зробити вибір. Адже кожен з них має свої плюси та мінуси. У такі моменти я беру себе в руки й замислююся над питанням: які наслідки спричинить той чи інший варіант? Тоді визначитися з вибором стає набагато простіше.

Минулого літа переді мною стояв нелегкий вибір. Мені потрібно було вирішити: я поїду на море з друзями або в село до бабусі. Звичайно, на море мені хотілося більше — там весело й безтурботно. Але я розумів, що бабуся старенька, та їй потрібна моя допомога. Крім того, ми рідко бачимося. Я трохи повагався, а потім вирішив розділити свій час порівну. Я поїхав на тиждень у село, допоміг бабусі з городом, дровами й худобою, а потім приєднався до друзів на морі. Я приїхав туди пізніше інших, проте не образив бабусю.

На жаль, знайти компроміс не завжди вдається. Іноді вибір доводиться робити всупереч своїм бажанням, і робити те, чого тобі зовсім не хочеться. Наприклад, коли мені хочеться піти з хлопцями пограти в футбол, а уроки ще не зроблені. Тут вже не до компромісів, доки не зроблені уроки — гуляти не підеш. Доводиться сідати й робити, і якщо залишиться час, тоді може й в футбол вдасться пограти.

Інші твори на морально-етичну тему:

Твір на тему «Моральний вибір людини»

Твір на тему «Життєві цінності людини»

Твір «У чому сенс життя людини?»

Твір на тему «Людяність — це…»

Твір на тему «Щастя»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>