Твір «Мова — найважливіший засіб спілкування, пізнання та впливу»

загрузка...

Роль мови у спілкуванні людей

Перше, що спадає на думку при слові «спілкування», це розмова між людьми. Ця розмова може бути дружньою, діловою, у магазині, на вулиці. І хоча крім слів люди використовують ще жести й міміку, саме мова передає найбільший відсоток інформації. Ось чому кажуть, що мова — найважливіший засіб спілкування, пізнання та впливу.

Цікаво, як би люди спілкувалися, якщо б не було мови в нашому розумінні цього слова? Відповідь на це запитання прийшла до мене, коли я побачив на вулиці двох глухонімих людей. Вони активно жестикулювали та чудово розуміли один одного. Це була їхня спеціальна мова. Так я і зрозумів, що якби не було мови, люди вигадали б іншу систему знаків, символів, звуків тощо, щоб спілкуватися. Ще я згадав про азбуку Морзе, ритуальні танці первісних людей, систему таємних знаків всіляких закритих клубів. Тож у будь-якому випадку, навіть без слів люди винайшли б собі спосіб обміну інформацією. Однак я впевнений, що мова — набагато ефективніше, бо більш точно, детально й емоційно описує наш світ, наші думки й почуття у безлічі відтінків.

Мова як дивовижна здатність людини та засіб спілкування

За допомогою мови можна описати все — від внутрішніх переживань людини до процесу плавлення металу або теорії квантової фізики. Крім того, цю інформацію можна записати в книгу, щоб потім її могли прочитати тисячі людей. Таким чином, спілкування за допомогою мови дає можливість для навчання великої кількості людей без присутності вчителя.

На жаль, спілкування за допомогою мови не виключає ймовірність непорозуміння, помилки або навмисного обману. Крім того, кожна людина вкладає в те ж саме слово трохи свій сенс. Навіть при слові «стіл» кожен десь у свідомості зберігає образ певного столу, який запам’ятався йому найбільше — у когось він круглий, у когось квадратний, у когось на ніжках, а у когось з шухлядками. Що вже казати про всілякі абстрактні поняття або назви почуттів! Виходить, що, розмовляючи один з одним, ми все одно не можемо всебічно побачити ситуацію очима співрозмовника.

Отже, на мою думку, наша мова — дивовижна здатність людини. Це найважливіший засіб спілкування, пізнання та впливу. Мову потрібно берегти, вивчати та намагатися використовувати тільки в хороших, добрих цілях.

Подібні твори:

Мова — найважливіший засіб спілкування

Мова — найцінніший скарб, мудра берегиня народу

Твір «Українська мова — моя рідна мова»

Короткий твір, есе, речення про українську мову

Твір-роздум на тему «Мова — втілення думки»

Текст «Мова — інтелектуальний портрет народу» у публіцистичному стилі

Твір-роздум «Без мови немає народу»

Тексти про українську мову у різних стилях мовлення

Твір «Рідна мова — найбільше багатство»

Твір «Мова — душа народу»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>