Твір-мініатюра «Осінь»

загрузка...

Осінь — сумна пора

Мініатюра про осінь

Прийшла осінь. З дерев повільно опали різнокольорові листочки. Барвистим килимом вони вкрили землю біля підніжжя стовбурів. Птахи відлетіли у вирій. Комахи поховалися в корі дерев. Лісові звірі вже підготувалися до зими.

Стало холодно, вітряно. Небо вкрилося сірими хмарами. Зачастили дощі. Дні стали короткими, похмурими. Осінь — сумна пора. Але скоро їй на зміну прийде морозна білосніжна зима.

Осінь у лісі

Нарешті, настала довгоочікувана золота осінь. Лісові дерева, одягнені в жовте й багрове листя, захоплюють погляд. Виникає враження, ніби ліс просить милуватися ним все життя!

Але проходить тиждень, а потім другий, і приходить останній осінній місяць — листопад. У лісі починається справжній падолист. Яскраві барви золотої осені поступово тьмяніють. Незабаром зима…

Наближення осені

Швидко наближається осінь. Починається сезон дощів. У повітрі пахне сирістю, прілим листям. Дерева починають міняти зелене забарвлення на золотисте. Рідко де чуються голоси співочих птахів. Вони готуються до відльоту в теплі країни.

У парку панує особлива умиротворена атмосфера. Приємно спостерігати за чудовими метаморфозами природи!

Дощовита осінь

Осінь запанувала в місті. З півночі налинули пронизливі вітри й принесли холод і хмари. Дрібний дощ мрячив безперестанку. Невдовзі тривала сльота перетворила дороги в брудне місиво. Яка огидна погода! Дощовита осінь — сумна пора.

Прийшла осінь

Минуло тепле літо. Прийшла прохолодна осінь. Пожовкли дерева. Вітер зривав з них зів’яле листя і кружляв ним над лісом. Листя опадало на землю та стиха шаруділо.

Перелітні птахи відлетіли у вирій. Комахи та плазуни поховалися. Смутно стало у лісі, незатишно.

Осінь — гарна пора

Осінь — це дуже гарна пора. Тільки восени буває така різноманітна палітра барв. Листя змінює свій звичний зелений колір на червоний, бурий, жовтий, бордовий.

У середині осені дерева скидають листя, щоб відпочити взимку. В цей час приємно бродити парком, коли листя шарудить під ногами. Ще ми любимо ходити до лісу по гриби. Головні осінні гриби — опеньки.

Але мені не подобається, що восени часто йдуть дощі. І вони змінюють наші плани з приводу прогулянки. Зате восени буває «бабине літо». Природа ніби хоче повернути літо назад. Яскраво світить сонце та навіть не віриться, що вже осінь.

Осінь — дивовижна пора пору

Ось і прийшла осінь — дивовижна пора. Лазурне небо притягує погляд своєю чистотою і безхмарністю. Сонечко, ніби золота куля, котиться по небу. Дерева змінюють свій «одяг». Золоті листочки, немов різнокольорові монетки, вкривають гілки. Травка тягнеться до останніх теплих промінчиків сонця.

Здається, що вся природа затихає і насолоджується періодом золотої осені. Адже попереду сувора холодна зима…

Настає осінь

Ось і закінчилися літні канікули. Не хочеться прощатися з літом, але все ж здорово знову побачити однокласників і вчителів. Всі в цей день особливо ошатні, з яскравими букетами квітів. За три місяці друзі змінюються, здається, стають дорослішими.

Початку осені присвячений гарний чотиривірш, автор якого невідомий:

Листю — час опадати,
Птахам — час відлітати,
Сонцю — холонути, хмарам — злитися.
Нам з тобою — йти вчитися.

З приходом вересня поступово змінюється і все навколо. Настає барвиста, чарівна, щедра осінь.

Сподіваємося, з наведених варіантів тексту ви знайдете саме той, що прийдеться вам до вподоби. І це буде мініатюра про осінь.

Текст про осінь з різними типами речень за метою висловлювання (з питальними, розповідними та спонукальними реченнями)

Ви колись спостерігали за осінньою природою? Я, наприклад, спостерігав. У саду було так гарно! Підіть, подивіться на ці гілки, золоте листя! Коли знаходишся у золотому саду, тебе немов переносить у загадковий світ природи. Краса й величність золотої осені варті того, щоб ви витратили на це півгодини вашого часу. Я люблю таку пору року, як осінь.

Дивіться також:

Короткий твір про осінь. Текст-розповідь

Твір-опис осені

Твір «Барви осені»

Розповідь про осінь українською мовою

Міні-твір «Рання осінь». Текст-розповідь

Твір на тему «Пізня осінь». Текст-розповідь

Твір «Осінній ліс»

Твір-розповідь на тему «Екскурсія в ліс»

31 Комментарий “Твір-мініатюра «Осінь»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>