Твір на тему «Добрі вчинки»

загрузка...

Добрий вчинок — годівля птахівДобро в житті людини — це добрі вчинки

Коли я замислився на тему добрих вчинків, мене зацікавило питання: «Що таке добро?» Я відкрив тлумачний словник і прочитав: «Доброта — це внутрішнє відчуття людини, яке можна висловити як словами, так і вчинками».

Ось якими вчинками я можу робити добрі справи: погодувати птахів взимку, зібрати іграшки й книги для дітей у дитячий будинок, допомогти мамі по дому, посміхнутися перехожому…

Для добрих справ не треба чекати слушної нагоди, їх треба робити кожен день. Також, треба бути ввічливим і з повагою ставитися до людей, особливо до старших за віком.

Якщо тебе оточують добрі люди, ти сам стаєш добрішим. Не дарма є прислів’я: скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти.

Мій добрий вчинок

Нещодавно я зробив добрий вчинок: забрав додому собачку, яка ув’язалася за мною на вулиці. Стояли морози, і ця собачка так замерзла, що аж тремтіла від холоду. Вона була короткошерста, худа й дуже голодна. Я пожалів її та попросив у батьків дозволу залишити її у нас вдома назавжди. Батьки дозволили, і тепер ця собачка Найда — мій вірний друг.

Взагалі, робити добрі справи — легко. Озирніться навколо, напевно поруч з вами живуть люди, які потребують вашої допомоги. Можливо, в сусідньому будинку живе бабуся, якій треба нарубати дрова, купити й донести продукти. Треба не лінуватися робити добрі справи та не чекати подяки у відповідь.

Люди здавна вважали, що доброта — одна з найважливіших рис характеру людини. Тому в народних казках добро завжди перемагає зло, а світло — темряву.

Тож зробимо так, щоб добро перемагало не тільки в казках, а й у житті! Якщо ми об’єднаємося заради цієї мети, в нас все вийде. Хороших, добрих людей на світі більше, ніж поганих і злих. Разом ми — сила!

Вчіться робити добрі вчинки!

«Вчіться робити добро», – чуємо ми з самого дитинства від мами та вчителів у школі. Начебто, все зрозуміло. Але з іншого боку, нічого не ясно. Що значить «добро»? Як його виміряти?

Коли ми здійснюємо добрі вчинки, то й самі стаємо краще, веселіше. Кожен з нас повинен пам’ятати про близьких, які потребують нашої допомоги.

Якщо подумати, добру справу зробити зовсім нескладно. Однак багато хто все одно цього не роблять. Вони вважають за краще не помічати того, що їм не соромно. Так, часом нам набридають жебраки. Та й телебачення зробило свою справу. Адже інакше як шахраями їх тепер ніхто й не сприймає. І хіба хтось замислився, що десять гривень, які він «не дав», могли врятувати когось від голоду. Звичайно, це перебільшено, але все ж.

Життя сьогодні розвивається таким чином, що людина не бачить нічого, крім грошей, які вона повинна день у день заробляти. Багато хто, живучи в одному місті, місяцями не відвідують батьків. Яке їм діло до сторонніх людей? Нам завжди чогось не вистачає. Почувши про біду, ми говоримо: «У нас самих борги, кредити. Нехай інші допоможуть». І так всі. Хіба покращиться наше життя, якщо й далі ми будемо жити за принципом «Моя хата з краю»?

Отже, вчіться робити добрі вчинки! Пам’ятайте: доброта врятує світ.

Творіть добро!

Чинити добрі вчинки — обов’язок людини, покладений на неї Творцем. Ти зробиш одну добру справу, а на небі тобі запишеться десять. Якщо вдуматися: неважко донести сумки літній людині, допомогти перейти через жваву дорогу. Скажете: банально! Може бути! Але хіба часто це можна сьогодні спостерігати?! Набагато частіше ми чуємо й бачимо, як навколо нас побили або образили жінку похилого віку, обікрали або назвали злодійкою — перераховувати можна багато. Та який сенс? Мені здається, що сьогодні бути добрим стало чимось відсталим, ганебним. Людина забула, навіщо була послана на землю.

Ми втратили щось важливе. Ми зруйнували самі духовність і моральність, притаманну нашому народу. Перейнявши у безбожників все найгірше, ми замінили цим справжнє. Яскравий показник — кількість покинутих дітей і батьків в нашій країні. Про яку доброту може йти мова, якщо нам не потрібні власні діти та батьки!

Будемо сподіватися, що ще не все втрачено. Відроджується релігія, зростає самопізнання у молоді. З’являються бригади волонтерів, які готові прийти на допомогу. З останніх сил тримаються школи, намагаючись уберегти дітей від згубного впливу аморальності та беззаконня.

Творіть добро! Робіть добрі вчинки!

Твір на тему «Добро і зло в сучасному світі»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>