Твір на тему «Дружба»

загрузка...

Дружба — найцінніший скарб в житті людини

Що таке дружба? Твір-роздум

Людина — істота соціальна, тому її основна потреба — спілкування, яке часто переростає в дружбу. Що таке дружба? Це безкорисливе почуття, що допомагає людям вижити в нашому світі, повному приємних і неприємних моментів.

Спілкуючись з багатьма людьми, часто замислюєшся: а чи є вони друзями та хто такий справжній друг? Як правило, дружба не народжується раптом. Для того щоб по-справжньому потоваришувати, потрібно пережити разом безліч ситуацій, у яких проявляється характер і вміння виручити один одного. Справжня дружба вимагає відданості, а іноді навіть самопожертви.

Не є таємницею, що кожна людина в якійсь мірі є егоїстом. Але для того щоб стати справжнім другом, потрібно подолати цей недолік. Закоренілі егоїсти рідко стають справжніми друзями, здатними виручити друга у важкій ситуації та щиро порадіти його успіхам. Іспанське прислів’я свідчить: «Хто просить, а давати забуває, матиме тільки те, що має».

Отже, дружба — це безкорисливі взаємовідносини, засновані на довірі та щирості.

Поняття дружби

Дружба й дружні відносини — чи рівноцінні ці поняття? Ті, хто дадуть ствердну відповідь, помиляються. Справжня дружба — це велика цінність, тому вірних друзів не може бути багато. А ось дружні відносини можуть пов’язувати людину з багатьма іншими. Дружні стосунки породжуються спільними інтересами: хобі, навчанням. Дружба — почуття більш крихке й тонке. Для дружби недостатньо спільних інтересів. Подібні відносини вимагають відкритості, повної довіри, відмови від показухи та фальші.

Дружба — це порятунок від самотності, це можливість зателефонувати в будь-який час доби, коли тобі погано, та попросити допомоги. У літературі можна знайти приклади переживання героями самотності та набуття повноти життя з появою друзів. Наприклад, Робінзон Крузо, який жив у повній самоті на безлюдному острові, отримує подарунок долі — вірного друга П’ятницю. А графа Монте Крісто, заточеного у фортецю, рятує від самотності вірний друг абат Фаріа.

Але чи варто бігти від самотності, шукаючи миттєву дружбу? Напевно, немає, адже швидко сформовані відносини можуть перерости в багаторічний і міцний союз, а можуть і розпастися, принісши з собою біль і розчарування. Отже, бажаючи знайти друзів, не слід довіряти всім знайомим. Як кажуть психологи: довіряй інтуїції, внутрішнього голосу. Це шосте відчуття обов’язково підкаже, чи стане новий знайомий справжнім другом або так і залишиться новим знайомим, з яким приємно поговорити, але не більше.

Моє розуміння дружби

Про дружбу написано тисячі повчальних книг і знято сотні фільмів. Цією темою цікавилися завжди та у всі часи. Кожна людина по-своєму розуміє значення слова дружба. Хтось заводить знайомства з метою просування по кар’єрних сходах, шукає вигоду. А комусь просто потрібна близька людина, яка не зрадить та зможе вислухати в будь-який момент.

Я певен, що в першому випадку так звана дружба протримається відносно недовго, лише до того часу, поки лицеміра не виведуть на чисту воду. А ті взаємини, що будувалися на моральних принципах добра, порозуміння та вірності, з роками тільки міцнішатимуть. Що таке дружба в моєму розумінні? Це, перш за все, безкорисливі стосунки, засновані не тільки на спільних інтересах, а й на довірі.

Найчастіше люди шукають нових зустрічей, спілкування, намагаючись розширити свій кругозір і приємно провести час за цікавою бесідою. Це цілком зрозуміло, адже для розвитку особистості необхідний колектив, і кожен може поділитися зі співрозмовником досвідом і новими знаннями. Тільки чомусь дехто поспішає уявити як свого друга або подругу малознайому людину, що здається на перший погляд доброзичливою. Чи не занадто ми довіряємо стороннім особам, які швидко входять у наше життя?

Я вважаю, що довіряти слід тільки тим людям, які перевірені часом. Тільки їх можна вважати своїми друзями.

Краще друга старого нема нікого

Народна мудрість говорить: «Краще друга старого нема нікого». Є подібне прислів’я: «Старий друг краще нових двох». Перевірені часом товариші, шкільні та університетські приятелі — ось ті люди, які заслуговують на повагу та довіру. Ті, хто пройшов з вами всі тяготи й біди, радів вашим успіхам, підтримував у важку хвилину та жертвував собою. Звичайно, з часом багато з них віддаляються, заводять сім’ї та змінюють міста, розчиняючись у часі. Але завдяки сучасним технологіям можна поспілкуватися з друзями, відправивши повідомлення або зробивши телефонний дзвінок. Просто один дзвінок… І цього вже буде достатньо, щоб порадувати людину та подарувати їй приємні спогади. Можливо, саме в цей момент ваш голос і підтримка так необхідні на тому кінці дроту.

У сучасному світі людина щодня взаємодіє з великою кількістю партнерів з комунікації, якими є колеги з роботи, сусіди, приятелі, знайомі, працівники сфери послуг. Коло знайомих постійно поповнюється. Але кожен сам вирішує для себе, з ким спілкуватися та кому довіряти. Щоб не потрапити в неприємні ситуації, завжди варто обережніше ставитися до малознайомих людей.

Цінуйте й не забувайте тих, хто завжди був вам відданий, хто не шукає вигоди та приймає вас такими, якими ви є.

Що для мене значить дружба?

В моєму житті дружба має велике значення. Коли ти дружиш, то постійно відчуваєш радість, що у тебе є людина, з якою ти можеш зустрітися, обговорити все те, що тобі цікаво. Вона допоможе тобі в скрутну хвилину, дасть пораду, якщо ти в чомусь заплутався, підтримає. Від друга навіть критику вислухати не образливо, тому що знаєш, що він скаже правду, від душі. І це теж може допомогти тобі, як погляд з боку на те, що ти сам у собі не помічаєш. І найголовніше — ти довіряєш цій людині.

З другом радісно спілкуватися, він багато в чому схожий на тебе, ваші цілі та інтереси можуть збігатися. У цій людині ти можеш навіть бачити частинку себе. Вона схожа на тебе, її думки й почуття зрозумілі, а вона завжди зрозуміє тебе. А якщо друг ще й веселий, з великим почуттям гумору — це постійне свято, коли слухаєш його, смієшся від душі та жартуєш у відповідь. Так виходять смішні діалоги й цілі історії, а проведення часу з ним перетворюється на радість та задоволення.

Але хорошого друга знайти не так уже й просто. Знайти справжнього друга — важливий і значущий момент у житті будь-якої людини. Десь такий же, як і момент набуття любові. Таких друзів не буває багато, може бути два, а може три за все життя. Всіх інших зазвичай називають знайомими, приятелями. Тому справжній друг — це практично близька людина, з якою в тебе сильний внутрішній зв’язок.

Якщо в житті з’являється така людина, то ці відносини потрібно берегти, не дозволяти миттєвим образам руйнувати цей зв’язок. Втратити завжди легко, а знайти набагато важче.

Текст-міркування про дружбу

В молоді роки друзів і знайомих заводити легше. Чим доросліша людина, тим важче їй знаходити друзів.

Дружбу, як і любов, потрібно вирощувати, мов живу красиву квітку: поливати її, удобрювати, захоплюватися красою, дивитися на неї з ніжністю та любов’ю. Адже вона дарує тобі почуття прекрасного. Дружба — це не тільки розмови та приємне проведення часу. Це радість разом з другом, коли йому добре, та конкретні дії для того, щоб йому стало ще краще.

Дружба, як і все важливе й серйозне, перевіряється часом і непередбаченими обставинами. У народі кажуть, що «друзі пізнаються в біді». Це момент, коли дуже потрібна допомога або просто підтримка близької людини, вміння вислухати та зрозуміти тебе. Друг проявить доброту, терпіння і, що найголовніше — залишиться вірним тобі. З роками справжня дружба стає тільки міцніше й дорожче.

Дружба — це взаємна, обопільна взаємодія. Вона не буває односторонньою. Якщо з’являються такі відносини з будь-ким, то краще не називати їх дружбою, а спробувати знайти людину, більш підхожу для себе.

Знання про те, як писати твір про дружбу, приходить тоді, коли в твоєму житті з’являється людина, яку ти назвеш своїм справжнім другом. У мене є такий друг, ми з ним разом — це щастя! Якщо людина одна — їй сумно та важко. А разом з другом нам весело й радісно. Я певен, ми здолаємо всі перешкоди!

Дружба в сучасному світі

Тема дружби дуже актуальна в сучасному світі. Як і багато авторів, я б хотіла так само поміркувати над нею, що я спробую зробити в своєму творі.

Мати хорошого друга дуже добре. Хороший друг ніколи тебе не образить і не кине в біді. З ним можна гарно проводити вільний час: гуляти, грати та веселитися. З другом можна ділитися своїми таємницями та секретами.

На мою думку, друзів може бути й багато, але по-справжньому хороших і відданих дружбі завжди не вистачає. Складно знайти таку людину, з якою можна розділити проблеми та труднощі, що зустрічаються на життєвому шляху. Не дарма кажуть, що справжні друзі пізнаються в біді.

Дружба — це щастя. Коли в тебе є дружна та міцна компанія, ти відчуваєш себе захищеним, потрібним, тобі весело та цікаво. І навпаки, відсутність жодного друга — це самотність, смуток. Тобі нудно та прикро, адже немає з ким поспілкуватися, пограти або просто разом сходити в парк, кінотеатр чи піцерію.

В сучасному світі, попри стрімкий розвиток технологій, дружба все одно дуже важлива, а друзі — найцінніші люди в житті, звичайно, після членів сім’ї.

На закінчення хотілося б сказати, що справжньою дружбою потрібно дорожити, до неї необхідно прагнути. Здобувши її, треба зберігати усіма силами, всією душею, всім серцем. Її необхідно зберегти…

Дружба — найбільше багатство

Дружба — це щастя, найбільший скарб, яким може пишатися не кожен.

Що ж треба робити, щоб зустріти друга, якому довіряєш і який би розумів тебе з півслова? На мою думку, відповідь на це питання проста. Перш за все, треба бути самим собою — щирим, відвертим у стосунках з людьми. Треба ставитися до інших з повагою — так, як хочеш, щоб ставилися до тебе. Тільки тоді ти можеш розраховувати на те, що привернеш увагу близької за духом людини, яку наділено схожим характером, звичками, інтересами та вподобаннями. Головна риса справжнього друга — його готовність захистити, заступитися за тебе, а також пожертвувати чимось важливим. Це можуть бути гроші, час, відносини з іншими людьми.

У наш час поняття дружби стало трохи розмитим. З бурхливим розвитком інтернету та соціальних мереж з’явилися так звані віртуальні друзі. Їх не можна вважати справжніми, хоча б з тієї причини, що багато хто з них не є тими, за кого себе видають. Вони вказують при реєстрації в соціальній мережі неправдиві або неповні дані. Тому я б не стала серйозно сприймати друзів по інтернет-спілкуванню.

Я впевнена, що справжня дружба існує, і щирі друзі є. Мені це підказує власний життєвий досвід. В мене є подруга, на яку я можу покластися у будь-якій ситуації. Майже весь вільний час ми проводимо разом, адже маємо спільні інтереси. Ми дружимо багато років і впевнені одна в одній.

Кажуть, що дружба — найбільше багатство. Дійсно, це справжня цінність, яка актуальна в усі часи. Вона вічна.

Міні-твір про дружбу

Дружба — один з найпрекрасніших проявів людських почуттів та емоцій. Емоційний стан людини значно поліпшується, якщо вона оточена людьми, що є близькими їй за духом.

Практично кожному з нас потрібен друг і кожен знає, як іноді важко, коли немає поруч нікого.

Маленькі дітки з ранніх років шукають друзів, то у плюшевому ведмедику, то у коті, що тікає від них та ховається у затишному місці. А все тому, що їм хочеться, щоб завжди та усюди був хтось поруч, як справжній друг.

Дорослі, навіть ті, хто вважають себе самодостатніми людьми, теж потребують, щоб якимось звичайним днем за чашкою кави можна було поділитися найпотаємнішими історіями.

Друга, справжнього, на якого можна покластися, зараз знайти складно. У людей немає часу дружити, всі кудись поспішають. Тому й змушені задовольнятися штучними друзями, з якими спілкуються у соціальних мережах.

Найголовніше у дружбі, на мою думку, взаєморозуміння, підтримка, увага, терпіння та любов один до одного. Якщо хочеш дружити, повинен розуміти, що це не тільки приємне проведення часу, але й відповідальність, коли твій друг потребує підтримки — чи то емоційної, чи матеріальної.

Бережіть дружбу!

У кожної людини є близькі, друзі, це й однокласники, й однодумці. З самого раннього віку, починаючи з дитячого садка, потім школи, вищого навчального закладу, армії, на підприємстві, навіть на відпочинку — всюди є різні люди, до яких ми відчуваємо симпатію.

Не завжди ці контакти переростають у справжню дружбу. Вона може виникнути всюди, є дворова, є через Інтернет та ще багато інших прикладів.

Друзі можуть допомогти в навчанні, роботі, підтримати в біді та розділити з тобою радість. Одиноким і замкнутим людям складніше жити. Їм важче розкрити свої риси характеру та побачити їх в інших.

Проте тільки у спілкуванні з однією людиною можна розкритися у всіх своїх кращих рисах. Лише одна людина — друг — знає всі твої особливості та розуміє тебе. Буває, що виникає сварка або конфлікт, але справжнім друзям це не страшно. Вони завжди подолають ці роз’єднання, адже в цілому їхні думки збігаються. При позитивному та дружньому ставленні кожен виручає свого друга, захищає й відстоює його інтереси.

На мою думку, справжня дружба — нечасте явище в сучасному житті. Найчастіше нас оточують знайомі та приятелі. Тож бережіть дружбу!

Дружба — найцінніший скарб

Сьогодні дружба, мені так здається, злегка трансформована, вона зазнала якихось видозмін. Я не дуже вірю в щирість друзів, знайдених в соціальних мережах Інтернету. Так, іноді можна спілкуватися та обговорювати якісь фільми, музику, події, але ці співрозмовники, швидше за все, не справжні, а випадкові друзі.

Дружба — це те, що дається не всім, тому нею потрібно дорожити та намагатися зберегти її на довгі роки. Кажуть, що друзів не може бути багато. Але якщо в тебе є один щирий друг, то це дуже важливо.

Дружба часто виникає, якщо є спорідненість душ або загальні інтереси, в цьому випадку друзі розуміють один одного з півслова. У мене є такий справжній друг, з яким ми почали спілкуватися ще в дитячому садку. Тепер ми вчимося в одному класі, наші батьки теж дружать між собою, але не так, як ми. У нас є свої секрети та мрії, і я знаю точно, що вони тільки наші з моїм другом і ніхто про них не дізнається, адже він справжнісінький і вірний товариш.

Мені мама дуже давно говорила, що я повинен ставитися до інших так само, як би я хотів, щоб вони поводилися стосовно мене. Я намагаюся дотримуватися цієї поради, тому завжди прислухаюся до свого друга, і він робить те саме. Одне я знаю точно: якщо раптом зі мною трапиться біда або з моїм другом, то ми прийдемо один одному на допомогу, ані хвилини не роздумуючи. Адже друзі пізнаються в біді — це дуже мудре прислів’я влучно характеризує дії людини в найекстремальніших ситуаціях. Якщо друг поруч, навіть лихо — не біда. Адже разом можна вирішити найважчі проблеми.

Я вважаю себе дуже щасливим хлопцем, бо в мене є справжній, щирий, перевірений, вірний, надійний і відданий друг. Я певен, що наша дружба — найцінніший скарб, найбільше багатство, що є в моєму житті.

Роль дружби в житті людини

Кожна людина має потребу в спілкуванні. Це майже така ж основна потреба, як приймання їжі або сон. З ким поділяти свої думки й переживання, з ким ділитися радістю і смутком? Перш за все, з батьками та іншими членами сім’ї. А ще, з близькою тобі по духу людиною — з другом.

Не можна плутати щиру дружбу з приятельськими відносинами, тому що приятелів у людини може бути безліч, а справжній друг — завжди один.

З чого починається дружба? Зі спільних ігор в пісочниці в дитячому садку, із занять в школі та спортивних секціях. А головне — зі спільності інтересів і розумінні гумору один одного. У більш дорослому віці об’єднують спільні цілі, прагнення та світогляд.

Друзі — це ліки проти нудьги та можливість весело провести час. Доведено: люди, які мають друзів, відчувають себе набагато щасливіше. Вони не страждають від самотності, проводять свій час цікаво та, як наслідок, більш задоволені життям.

Якщо ви знемагаєте від внутрішньої порожнечі, страждаєте від депресії — не поспішайте до лікаря. Поговоріть по душах з другом, поділіться своїми думками, розкажіть про свої турботи та проблеми. Усвідомлення того, що вас зрозуміли, відразу принесе полегшення.

Отже, роль дружби в житті людини важко переоцінити. Без неї неможливо відчувати себе щасливим.

Що найважливіше в дружбі?

Що найважливіше в дружбі? На мою думку, внутрішнє відчуття комфорту, щирість, відсутність фальші та можливість залишатися самим собою. А ще — надійність та вірність. Брехливим, підлеслевим, лукавим за природою натурам ніколи не стати щирими, вірними друзями.

Яке щастя усвідомлювати, що в тебе є рідна душа, з якою можеш ділитися потаємним! Але, на жаль, не всі люди цінують друзів. Одні готові віддати другові, що потребує матеріальної допомоги, останню сорочку, інші — меркантильні й розважливі — залишають друга в біді на самоті, зникаючи з його життя назавжди. Я вважаю, що зрада — один з найстрашніших смертних гріхів. Той, хто зрадив одноразово — зрадить ще не раз. Істину цих слів з Біблії треба прийняти на віру, адже вона відбиває вікову мудрість людства.

«Друг — це одна душа, яка живе в двох тілах», – сказав Аристотель. Мова дружби й є сполучною ланкою цих двох тіл. Крім мови й звичного словесного пояснення, дуже важливе невербальне спілкування близьких за духом людей. Маються на увазі жести, міміка, погляди, інтонації. Проте, мова — найважливіша складова міжособистісного спілкування. Навіть закоханій парі для подальшого розвитку стосунків необхідне словесне вираження своїх думок. Що вже говорити про приятелів… Щоб їх спілкування переросло в міцну дружбу, потрібен словесний контакт. Вищесказане не стосується глухонімих людей, які використовують мову міміки й жестів.

Щоб ненароком не поранити близьку людину необачним словом, важливо стежити за своєю мовою. Для цього слід привчити себе коректно, делікатно висловлювати свої думки, дотримуватися такту та бути терплячим.

Отже, найважливішим в дружбі є щирість, довіра та безкорисливість.

Роль дружби в нашому житті

«Друзі пізнаються в біді», – говорить відоме прислів’я. Тільки в скрутну хвилину дізнаєшся, хто тобі справжній друг. Він з готовністю поспішить на виручку, запропонує свою допомогу, пожертвує останнім. І зробить це щиросердно й безкорисливо, з добрих дружніх спонукань.

Справжня дружба завжди альтруїстична по суті. Це означає, що справжній друг повинен враховувати думку й бажання свого товариша, брати до уваги його потреби та інтереси. Дуже цінними рисами характеру є миролюбність, витримка, врівноваженість. Якщо ж конфліктна ситуація виникає — вміння врегулювати суперечності мирно, зберігши позитивний настрій і задоволення від діалогу. Компроміс — запорука міцної дружби, а її символом є міцне рукостискання.

Дуже приємно, коли твій друг — освічена, начитана людина, з широким кругозором. Щоб стати цікавим, ерудованим співрозмовником, необхідно постійно працювати над собою, підвищувати свій рівень знань та вмінь.

Отже, дружба — чи не найбільша радість у житті. Це не послуга, яку можна купити, а найбільший, найцінніший скарб, в основі якого лежать довіра та взаємодопомога.

Без дружби життя неповноцінне

Є в житті людини такі явища, які покращують її, роблять набагато приємніше. Вони настільки важливі для людини, що без них її життя просто неможливо уявити. Поряд з любов’ю, про яку складають вірші й пісні, таким явищем є і дружба. Не можна сказати, що цінність дружби більшістю сучасних людей применшується, але водночас нещодавно виникли деякі тенденції в думках про дружбу, які виглядають дещо сумнівно.

Сьогодні серед людей все більш популярною стає думка про те, що дружити — це проводити спільний час весело, і більше нічого. Люди заперечують те, що друзі повинні допомагати один одному в побуті або психологічно, нібито це завдання не дружнє, а професійне. Такі люди вважають, що якщо у їхнього друга виникли проблеми або біди, він повинен платити гроші, наймаючи собі професійних помічників. Тому в разі виникнення проблем у своїх друзів вони зазвичай всім своїм видом показують, що ніякої допомоги від них не дочекаєшся. З цієї причини просити їх про щось стає навіть ніяково. Я вважаю, що таку манеру поведінки не можна називати справжньою дружбою.

На мою думку, справжня дружба включає відразу кілька аспектів. Звичайно, з друзями має бути весело та приємно проводити час. Кожна людина бажає мати когось, з ким вона може поспілкуватися, посміятися, поділитися своїми думками та переживаннями про ті чи інші свої добрі справи або проблеми буття. Друг завжди зможе вислухати, зрозуміти сказане, дати добру пораду. Звичайно, у всьому цьому необхідна взаємність. Ніхто й ніколи не захоче дружити, якщо слухає тільки він і радити потрібно теж виключно йому. Взаємність — основа всіх відносин між людьми, дружити довго та добре без неї ніяк не вийде.

Значення дружби в житті людини

Справжня дружба — велике щастя. Це радість від приємного спілкування, веселе й цікаве проведення часу. Втім, я переконаний, що дружба повинна включати не тільки радості та веселощі. Так уже склалося, що життя людини складається не тільки з них. Прожити без бід, розчарувань, горя неможливо. Вони регулярно трапляються та з ними необхідно щось робити. При будь-яких проблемах дружба може стати в нагоді в багатьох аспектах. Хто може допомогти людині справами, якщо не друг? При виникненні серйозних проблем друга завжди можна попросити допомогти. Він не відмовиться та зробить все, що в його силах.

Без сумніву, справжня дружба має на увазі також і психологічну допомогу. Саме друзі повинні бути кращими психологами, які здатні знайти потрібні слова, що допоможуть впоратися з проблемами.

Ось чому я вважаю, що дружба має велике значення в житті людини.

Щоб написати розповідь або твір-роздум про дружбу, дайте собі щиру відповідь, чи вірите ви в особисті безкорисливі взаємини між людьми. Чи є у вашому житті друг, якому ви довіряєте, як самому собі? Що вас об’єднує і забезпечує приємність взаємного спілкування?

Дивіться також:

Твори на тему «Справжня дружба»

Твір на тему «Дружба — не послуга»

Твір на тему «Старий друг краще нових двох»

Розповідь про справжнього друга

Твір на тему «Чи легко бути другом?»

Твір на тему «Моя найкраща подруга»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>