Твір «Зимовий ліс»

загрузка...

Зимовий ліс

1. Міні-твір на тему «Ліс взимку», 9 речень, 2 клас

Настала зима. У лісі замело всі доріжки. Ведмідь лягає в зимову сплячку на всю зиму. Який прекрасний і загадковий цей зимовий ліс! Навколо летять, кружляють у повітрі білі легкі сніжинки. Хоч куди глянь — все біле-біле, чистий сніг лягає на холодну землю. Всюди замети й заметіль. Птахи вже давно відлетіли на південь.

Зима — це казкова й чарівна пора року, особливо в лісі.

2. Мініатюра про барви зимового лісу, 8 речень, 2-3 класи

У кожної пори року є свій колір. Весна — зелена, тому що все починає оживати, літо — червоне, тому що таке прекрасне, осінь — жовта, тому що все навколо золоте, а зима — біла, тому що все навколо вкрите снігом. Але взимку білий колір не простий, а чарівний.

Уявіть, що ми знаходимося в зимовому лісі. Неяскраве сонечко вже заходить за горизонт. Всі дерева навколо вкриті білою ковдрою, а земля застелена пухким килимом. Як тільки на небі з’являється місяць, вся ця біла пелена починає сяяти різними фарбами, переливається, блищить. Чари!

3. Міні-твір на тему «Взимку в лісі», 11 речень, 3 клас

У ліс прийшла зима. Навколо холодно. Зайці поміняли сіре хутро на білу шубку. Вовчі та лисячі сліди лежать на білому сріблястому снігу. Надуті снігурі нерухомо сидять на гілках снігових дерев. Але хто там? Так це ж чарівниця-зима! Вона йде, немов лебідь пливе по озеру. Біла красуня йде й покриває все навколо блискучим інеєм, а сніжинки з-під її чарівних рук падають, немов вата. Зима в лісі поводиться як господиня: пильно стежить за своїми володіннями та прикрашає зимовий ліс снігом. Яка дивовижна краса навколо!

4. Твір-мініатюра на тему «Зима в лісі», 9 речень, 4 клас

Прийшла справжня зима — з морозами, снігом, хуртовиною. Люто завиваючи по околицях, шаленіє хуртовина.

Але негода не може триматися вічно. Нарешті, вітер заспокоївся, і ліс стоїть в задумливому заціпенінні, втихомирений і умиротворений. У такий час добре неспішно прогулюватися засніженими лісовими доріжками й милуватися сліпучим блиском срібла, яким вкриті гілки дерев. Краса навколо — невимовна! Дихається легко і свіжо.

Споглядання чудового зимового пейзажу дарує відчуття бадьорості й повноти життя. На душі з’являється відчуття свята, яким з нами щедро ділиться матінка-природа.

5. Твір «Барви зимового лісу», 10 речень, 4 клас

З появою морозів барви зимового лісу вражають своєю неповторністю та дивовижним різноманіттям. Вранці, коли сонце тільки встає, ліс схожий на скриньку з дорогоцінними каменями. Сніг сяє, немов срібло. Бурульки схожі на блискучий кришталь, що сяє у променях сонця. Він прозорий і такий крихкий, що хочеться захистити його від руйнування.

Грудки снігурів, немов рубін, яскраво палають пурпурним кольором. Небо блакитне, як дзвіночок, і легке-легке.

Іноді можна помітити лісових звірів: сірого вовка, білого зайця, темно-буру білку, руду лисицю.

Складно передати всю красу зимового лісу словами. Треба бачити цю картину на власні очі.

6. Твір на тему «Зима в лісі», 11 речень, 5 класЯ люблю бувати взимку в лісі. Всі дерева вкриті сніговими мереживами, а вершини засніжених ялинок прикрашені незвичайними гірляндами з шишок. Взимку в лісі на галявині поодиноко красуються крихітні берізки. Які гарні вони тепер, які гожі! Завірюха посріблила пишну зачіску струнких сосен.

Зимовий ліс спить довгим глибоким сном. Але жевріє життя під снігом, і на лісових галявинах видно доріжки зі слідів тварин: лисиці, зайця-біляка, лося. Взимку в непрохідних лісах сплять в своїх барлогах ведмеді. В колючих гілках ялинки будують свої будиночки-гнізда руденькі білки.

А сам ліс причепурився пухнастим білим снігом, що іскриться в променях сонця. Як добре взимку в лісі!

7. Зачарований зимовий ліс, 5 клас

Ось і прийшла зима. Найближчий ліс стоїть, немов зачарований. Дерева одягнулися в білосніжні шалі, та тільки ялини й витончені сосни виділяються на їхньому фоні своїми зеленими сукнями. Тиша. Спокій. Не чути жодного звуку. Здається, що всі звірі й птахи поснули або перебралися жити в теплі краї. Але це не так!

Ланцюжок різноманітних слідів, залишених на снігу, свідчить, що життя в лісі не припинилося. Ось далеко промайнув лисячий хвіст. Швиденько сховалася в нірку мишка. Високо, тримаючи горішок у зубах, спритно перестрибнула з гілки на гілку маленька білочка. Зовсім поруч заєць-біляк пробує віддерти кору від стовбура берізки. Їсти хоче, бідолаха. А червоногруді снігурі, зручно влаштувавшись на горобині, гордовито за ними спостерігають і час від часу клюють терпкі ягоди.

Сонце світить, проте його промені дають мало тепла. Зима повільно, але владно вступає у свої права. Вона диктує власні суворі закони. А тому, хто спробує їх порушити, не минути лиха.

8. Художній опис зимового лісу, 5-6 класи

Прийшла зима. Тріщить морозець. Білим пухом засипав сніг землю. Мовчазні, замріяні стоять дерева. Ось велетень дуб, що гордовито дивиться на всіх звисока. Він досі вкритий золотом пожовклого листя. А там тремтить від холоду молода берізка. Вона зажурено звісила донизу свої довгі голі гілки. Біля неї стоїть струнка блакитна ялина. Він одягнена в свою незмінну сукню з голок цілий рік.

Здається, що ліс поринув у довгий зимовий сон. Але це не так. Лісові звірі не сплять.

Ось легко стрибнула з дерева на дерево білочка. Вона шукає свої запаси, які заготовила ще восени. Знайшла! Спритна красуня з пухнастим хвостом тримає у кігтиках соснову шишку. Майнула до своєї нори прудка лисиця в теплій шубці. Її руде хутро яскравою контрастною плямою виділяється на тлі білого снігу. Швидко пробіг і сховався під дубком полохливий заєць. Біляк добре замаскувався. Великі білі кучугури снігу рятують його від небезпеки з боку хижаків. Нишпорить лісом у пошуках здобичі сірий вовк. Кажуть, що взимку його годують ноги. А ще він може сподіватися на свій гострий нюх.

Життя птахів у зимовому лісі теж не припиняється. Ось сів на гілку ялиновий шишкар — місцевий пташиний красень. Хоча він і маленький, але дуже гарний — яскраво-червоний, наче стигла ягода. Шишкар перестрибує з гілки на гілку та дзвінко виспівує: «Цок-цок, кле-кле, чик-чик!». Він нагадує горобця, але той не має такого міцного дзьобу, щоб діставати насінину з шишки.

Інші птахи теж десь є. Але серед густих соснових гілок їх не завжди видно. Там вони ховаються від зимової негоди.

Отже, навіть у зимовому лісі життя триває.

9. Твір на тему «Чудовий зимовий ліс», 6 клас

Особливо гарний взимку ліс. Це видовище схоже на казку. Величезні дерева-велетні стоять в білих снігових шубах. Їхні пухнасті гілки вкриті оберемками снігу, подекуди на землі видно сліди тварин. Який чудовий зимовий ліс!

Найбільше я люблю прогулюватися в зимовому лісі на лижах. Одягнешся тепліше, візьмеш лижі, палиці та прямуєш до лісу. Легкі, злегка хрусткі сніжинки ламаються під ногами. Створюється враження, ніби не йдеш засніженою лісовою дорогою, а ковзаєш м’якими пухнастими легкими хмарами. Як добре гуляти зимовим лісом!

Чому я люблю відвідувати зимовий ліс?

Мені дуже подобається кататися на санках і ковзанах. Саме тому я люблю відвідувати зимовий ліс. Незабутнє відчуття, коли летиш з гори на санчатах! Швидкість все вище й вище, але ти вже не здатний зупинитися. В обличчя дме вітерець, щоки червоніють, та тобі не холодно. Під ногами проносяться замети, а зверху на тебе дивиться блакитне-блакитне ясне небо. Чудові відчуття!

Дивовижно прекрасна природа взимку! Захололі річки стали схожими на дзеркала, що грають на сонці. Снігові шапки дерев грайливо гойдаються на вітрі. Легкі сніжинки кружляють у повітрі й повільно падають на землю.

Я люблю зиму, адже ця пора нагадує мені про казку, розваги й веселощі. Крім того, саме взимку відзначають мої улюблені свята — Новий рік та Різдво. Їх настання повертає мене у ранні дитячі роки, коли я вірив, що дива трапляються.

10. Твір на тему «Краса зимового лісу», 7 клас

Багато хто любить зиму за її красу, за романтичний пейзаж, за свята, новорічні дива та подарунки. Я теж люблю цю пору, вона прекрасна.

Не є таємницею, що в місті та в лісі зима проходить по-різному. Міська зима тепліша й більш впорядкована. Доріжки розчищені й посипані піском, щоб було зручніше ходити; бурульки з дахів збиті, сніг часто брудний через сажі, пісок та інше.

У лісі все зовсім інакше. Там зима вступає в свої права, і їй ніхто не заважає. Вона надійно вкриває дерева, кущі та землю снігом до самої весни. Якщо в сонячний день потрапити до соснового лісу, можна сповна насолодитися чудовою зимовою картиною. Сніг, що лежить на зелених гілках, іскриться мільйонами блискіток. Решта ягідок, що залишилися на кущах, вкриті інеєм, тому здається, ніби-то вони в цукрі. Тиша навкруги, тільки сніг рипить під ногами. Навіть не хочеться порушувати цю ідилію.

Природа зимового лісу

На перший погляд здається, що природа зимового лісу завмерла в очікуванні весни. Складається враження, що сніг і мороз надійно все скували, і крім білих заметів тут більше нема на що дивитися. Але це, звичайно, не так.

На сніговому покриві добре помітні звірині сліди. Ось зовсім недавно проскакав заєць, а ось білка розрила сніг біля пня в пошуках захованого восени жолудя. Оката сова настовбурчилася на високій сосні, вона прикидається сплячою, але насправді пильно стежить за тим, що відбувається внизу, раптом мишка вилізе з-під снігу? Десь глибоко в лісі, під старим хмизом, у своєму теплому барлогу спить ведмідь. Нехай спить, клишоногий, адже немає нічого гіршого ведмедя-шатуна. А ось прилетіла зграя снігурів і почала об’їдати підмерзлі ягоди. Головне — не наштовхнутися на вовка або кабана.

Ліс взимку живе своїм життям, воно зовсім не припиняється з настанням холодів. У будь-який час року він чудовий, і зима — не виняток. Вона надає лісу незрівнянну красу, особливу чарівність і загадковість.

11. Опис зимового лісу в художньому стилі, 8 клас

Прийшла в ліс зима. Вдарили морози. Куди не глянь, кругом сніжна пороша. У лісі дуже тихо, наче всі його мешканці вимерли. Дерева оточені снігом і стоять зачаровані, немов під дією казкового чаклунства. Блакитні ялини повісили величезні пухнасті лапи. Оголені берези одягнулися в біле вбрання і схилилися під вагою свого нового наряду. Деякі з них зігнулися верхівками до самої землі, перетворившись на мереживні арки. Але, навіть втративши колишню стрункість, білокорі берізки все одно гарні. Примірявши на себе білий одяг, вони, як і інші дерева, тепер виглядають по-зимовому — урочисто.

У лісовій сніжній тиші фігури зі снігу набувають такої виразності, що стає навіть дивно. Виникає відчуття, що дерева спілкуються між собою, приховуючи від нас велику таємницю містичного зимового лісу. Зазвичай вони мирно розмовляють про щось своє. А коли зривається сильний вітер — люто сперечаються і відкрито погрожують один одному.

Враження від прогулянки зимовим лісом

Якщо довго гуляєш зимовим лісом і милуєшся снігом, що падає навколо, починає здаватися, ніби чуєш шепіт сніжинок. Час від часу безмовну тишу порушують цілком реальні звуки живої природи. Адже це тільки здається, що взимку ліс спорожнів. Багато лісових звірів та птахів ведуть активний спосіб життя навіть в зимовий період. Нишпорять в пошуках їжі голодні вовки й лисиці, стрибають по гілках моторні білки, тікають від хижаків полохливі зайці. Тяжко їм знайти їжу в сильні сніги й морози. Куди легше взимку тим звірам, які пристосувалися впадати в сплячку: ведмедям, борсуків, єнотам, їжакам. Накопичивши за літо й осінь товстий шар жиру, вони міцно сплять до самої весни.

Спостерігаючи за життям лісу, можна побачити й птахів, що залишаються в ньому зимувати: снігурів, шишкарів, омелюхів. Їхню їжу становлять смерекові шишки й мерзлі лісові ягоди.

Зимовий ліс заворожує своєю величною красою. Це те місце, куди приходиш в пошуках натхнення і душевного спокою. Після лісової прогулянки отримуєш величезний заряд бадьорості та енергії. Підживившись силою природи, точно знаєш, що незабаром повернешся сюди знову.

12. Есе на тему «Прогулянка в зимовому лісі», 9-10 класи

З настанням зими вулиці вкриваються товстим шаром снігу. Для дітвори це справжнє роздолля, адже тепер можна кататися на лижах, санках, ковзанах, з веселими криками з’їжджати з гірки, грати в сніжки й будувати снігові фортеці.

Особливо мені подобаються прогулянки на лижах. Найкраще це робити в лісі, там можна насолодитися природою, тишею і свіжим повітрям. Ми любимо в вихідний день всією сім’єю виїхати в ліс, добре, що він є у нашій місцевості.

Тато збирає лижі, мама зайнята їжею, а ми з братом беремо фотоапарат та інші дрібниці. Потім ми сідаємо в машину й вирушаємо в дорогу. Такі прогулянки завжди залишають незвичайні враження і купу приємних спогадів.

Зимовий ліс являє собою приголомшливе видовище. Дерева всі одягнені в пухнасте білосніжне вбрання, що виблискує сріблом, а на сонці сяє всіма кольорами веселки. Дуже приємно дивитися на чистий сніг, в місті такого не зустрінеш. Навіть дихається в лісі інакше. Здається, ніби тутешнє повітря піднімає настрій.

Я дуже ціную такі прогулянки. Вони надихають мене відвідати зимовий ліс знову й знову.

Лижна прогулянка зимовим лісом

Лижні прогулянки лісом — моє улюблене проведення часу взимку. Сковзаєш на лижах по вузькій стежині, допомагаючи собі палицями, дивишся навколо — й не можеш надивитися. Бачиш — спритна білка вискочить на білий сніг в пошуках закопаного восени горіха, або заєць пробіжить зовсім близько від стежки. А одного разу ми бачили руду лисицю. Вона вистежувала мишок і на нас не звертала ніякої уваги. У такі моменти важливо встигнути дістати фотоапарат і сфотографувати лісових жителів собі на пам’ять.

Ще мені дуже подобається котитися на лижах з гори. У лісі можна знайти яри, в яких зручно це робити. Після лижної прогулянки ми влаштовуємо привал. У такій атмосфері навіть чай з термоса стає смачнішим.

Подібні вилазки на природу ми влаштовуємо досить часто, приблизно кілька разів на місяць. Потім морозними вечорами я розглядаю фотографії з наших прогулянок до лісу. Мені подобається, що наша сім’я дуже дружна, і у нас є спільні інтереси.

13. Розповідь на тему «Прогулянка зимовим лісом», 10-11 класи

Добре в лісі взимку! Особливо красиво, коли зима видається сніжною. В один з таких чудових днів ми всією сім’єю відправилися в лісову гущавину. Пощипував легкий морозець, але без вітру, тому гуляти було дуже приємно. Ми були тепло одягнені й знали, що не замерзнемо.

Дерева стояли закутані в білі шати, які переливалися на сонці, виблискуючи коштовними каменями. Здавалося, ніби ми потрапили в чарівну зимову казку та ось-ось станеться якесь диво.

Нам було дуже весело: батьки постійно жартували, а ми з братом сміялися. Мама з татом грали з нами в сніжки й пустували, як діти. Напевно, це найкращі відчуття і спогади, які бувають в житті.

Хоча погода стояла чудова, звірів в лісі майже не було. Ведмеді, борсуки та їжаки залягли в сплячку. Багато птахів давно відлетіло в теплі краї. А ті, що залишилися, лише зрідка порушували тишу

Ми постійно оглядалися та прислухалися, сподіваючись помітити щось цікаве. І нам пощастило!

Що ми бачили в зимовому лісі?

«Дивіться, лисиця!», – вигукнув мій брат. Ми з батьками подивилися в зазначеному їм напрямку і, дійсно, побачили вогненно-рудого лиса. На той час ми вже вийшли з лісу і проходили біля невеликого замерзлого озерця. Лис якраз був там. Раптово він почав бити лапами по крижаній кірці. Мабуть, хотів пробити її, щоб дістати мишу. Але у нього нічого не вийшло. Подивившись у наш бік, невдалий мисливець понуро опустив свій пухнастий хвіст і, нюхаючи повітря, поплентався до лісу.

«Нічого, хитрун, іншим разом тобі точно пощастить», – сказав йому вслід мій брат. Татові вдалося зробити кілька ефектних фотознімків рудого красеня. Тепер ця зустріч з лисом точно не забудеться!

Взимку починає темніти рано, і щоб потім не поспішати, ми вирішили завершити прогулянку завидна. Тримаючи один одного за руки й обіймаючись, ми з батьками повільно побрели в бік будинку.

«Сьогоднішній день зробив нашу родину ще щасливішою», – мрійливо сказала мама, переглянувшись з татом. Ми з братом посміхнулися. На душі у всіх було тепло й радісно.

Дивіться також:

Твір-опис зимового лісу в художньому стилі

Твір «Ліс взимку»

Природа взимку. Міні-твори, речення, 2-3-4-5 класиТвір «Кольоровий сон зимового лісу»

Твір «Прогулянка до зимового лісу»

Розповіді при зиму та твори на тему «Зима»

Твори-мініатюри про зиму

Твір «За що я люблю ліс?»

Опис лісу у художньому стилі

8 Комментариев “Твір «Зимовий ліс»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>