Твір на тему «Культурна людина»

Культурна людина: якою я її бачу

Культурна людина

Культура пронизує наше життя від зародження людства до днів сучасності. Вона знаходитися як навколо нас, так і всередині кожної людини. Школа, батьки, а потім і суспільство прищеплюють нам культуру поведінки, культуру спілкування, та й в цілому культуру життя.

На мій погляд, культурною можна назвати людину виховану. Яка жадає ставати краще та знаходиться в стані постійного вдосконалення. Така людина буде стежити за тим, як і що вона вимовляє, як поводиться в тій чи іншій ситуації та які вчинки здійснює. Мені здається, що тільки культурна людина зможе прийняти аргументовану критику та погодитися зі своїми помилками. Їй не проблема попросити вибачення, якщо вона все ж когось образила або чимось зачепила.

Культура — це просвіта, а це означає, що той, хто прийняв у свою душу культуру, буде освіченим. Він прагнутиме зрозуміти й розібратися в укладі навколишнього світу. Для такої людини буде важливо пізнати життя, його різноманітність і різноплановість.

Отже, на мою думку, культурна — це чуйна та уважна людина, якій завжди буде щиро радісно або сумно від подій, що сталися з близькими.

Яку людину я вважаю культурною?

Ніхто не піддає сумніву той факт, що культурною є, передусім, ввічлива, освічена людина. Але чи достатньо цього? Напевно, ні. Культура — це більш широке поняття.

Культурна людина не тільки сама прагнутиме стати краще, вона робить краще й оточення, ділячись своїм досвідом і знаннями. Такі люди, безсумнівно, гарні всередині, але, крім цього, вони красиві зовні, адже стежать за своїм тілом, стилем і манерами. Не дарма в шкільній програмі існує предмет фізична культура. Адже культура тіла та його естетичний розвиток — важливий аспект життя кожного. Спорт як культура допомагає людині відчувати гармонію всередині й зовні, тільки завдяки спорту людина здатна відчути красу та легкість свого тіла. Але найголовніше в занятті фізичною культурою — це мозкове розвантаження, після якого настають ясність думок і порядок у голові.

Саме культурна людина творить майбутнє, не забуваючи витоків минулого. Така людина шанує традиції свого народу, вона береже пам’ятники культури та твори мистецтва наших пращурів. Така людина не здатна здійснювати акти вандалізму, такі як знищення картин, руйнування архітектурної спадщини. Адже все це і є культура, частка якої завжди перебуває всередині неї самої. Культурна людина — це страж минулого, який допомагає справжньому бути краще.

Мені здається, що кожна людина мусить культивувати, тобто вирощувати в собі цю культуру, причому не тільки для загального блага, а й для себе самої. Адже культура — це і є справжнє життя.

Дивіться також:

Твір на тему «Людина та суспільство»

Твір «Що означає бути сучасною людиною?»

Міні-твір «Україна майбутнього»

Твір «Майбутнє починається сьогодні»

2 Комментария “Твір на тему «Культурна людина»

    • По-перше, абзаци можна об’єднати. А по-друге, якщо все одно тексту для Вас багато, можна без шкоди для змісту деякі речення виключити. Адже видаляти завжди простіше, ніж додавати, чи не так?

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>