Твір на тему «Різдво»

загрузка...

Різдво — моє улюблене свято

Як святкують Різдво Христове в Україні

У всіх країнах світу люди святкують Різдво. Для вірян — це день народження Ісуса Христа, для атеїстів — одне з новорічних свят. Попри різне ставлення до релігії, в кожній країні існують традиції, яких дотримуються під час святкування Різдва. Я хочу розповісти про різдвяні традиції в нашій країні.

Це світле свято заведено зустрічати в чистому будинку, тому підготовка починається заздалегідь. У будинку миються підлоги, вікна, протирається пил з шаф та інших меблів. Заздалегідь купуються подарунки для сім’ї, солодощі та частування для гостей.

Перед Різдвом обов’язково потрібно повернути борги. Вважається, що якщо ви повернете все, що позичали раніше — ваша сім’я весь рік проживе у добробуті та щасті.

У день Різдва господині приступають до приготування святкових страв. Всього на різдвяному столі має бути дванадцять страв. Головним з них є кутя. З неї починають святкове застілля, а потім вже переходять до інших частувань.

Саме свято починають відзначати ввечері, в момент появи на небі першої зірки. Це символізує народження Ісуса Христа. Гості та господарі будинку вітають один одного, підносять подарунки, співають пісні, танцюють.

Головним атрибутом свята є вбрана ялинка. Вона потрібна не тільки для того, щоб знайти під нею подарунок. Прикрашення ялинки — стара сімейна традиція. Всі члени родини обов’язково повинні взяти участь в оздобленні святкового вбрання лісової красуні. А в свято навколо ялинки водять хороводи.

Є ще одна цікава традиція. У різдвяний вечір у двері будинку можуть постукати дивно вбрані люди, які співають колядки. Колядки — це спеціальні різдвяні пісні. Вважається, що колядки — це й оберіг, і невелика проповідь, і радість від народження спасителя. Співаків заведено пригощати солодощами — дякувати за радісні вісті.

Ось так здавна в нашій країні відзначається Різдво!

Твір-розповідь «Різдво — моє улюблене свято»

У світі існує багато різних свят, але в нашій родині найбільш шанованим є Різдво Христове. Це свято відзначається відразу ж після Нового року і таїть воно в собі багато приємних несподіванок і сюрпризів. У нашій країні в цей час у дорослих і школярів тривають зимові канікули. Всі перебувають у піднесеному, чудовому настрої. Виникає дивне відчуття, ніби реальність поглинає добра дитяча казка.

Різдво — моє улюблене свято. Хочеться розповісти, як його відзначає моя родина.

У квартирі стоїть гарно прикрашена ялинка, на якій яскраво запалюються маленькі вогники гірлянди. Своїм теплим світінням вони начебто запрошують нас у світ дитячих спогадів і мрій. І, дійсно, наступає різдвяна феєрія. Мама обов’язково ставить на стіл свічки, адже ще з давніх-давен різдвяні свічки вважалися символом домашнього вогнища. У ті далекі часи, коли в кожному будинку було вогнище, в переддень Різдва, всі наступні дванадцять днів і ночей у вогнищі горіло різдвяне поліно. У наш час вогнище замінили свічки.

Різдво завжди супроводжувалося цікавими стародавніми народними традиціями й звичаями. Люди співали колядки, ходили із зіркою, переодягалися в ряджених. Я теж дотримуюся одного різдвяного звичаю. Щороку у Святий Вечір ходжу до своєї хрещеної матері в гості й приношу їй кутю. Це традиційне різдвяне блюдо, яке обов’язково має стояти на святковому столі. В знак подяки вона дає мені подарунок та солодощі.

В гості на Різдво заведено кликати найближчих людей, адже це, перш за все, сімейне свято. Тому у нас за великим святковим столом збираються в цей вечір дорогі нам люди: бабуся, мій старший брат Роман з дружиною та сином Артемом, мої хрещені батьки. Наші посиденьки супроводжуються веселими іграми, вікторинами, піснями. Мені дуже подобається, коли мій брат починає грати на гітарі.

Різдво дуже зближує членів нашої великої родини. Я без перебільшення можу сказати, що це моє улюблене свято.

Як святкують Різдво у нашій родині

У нашій родині дуже люблять святкувати Різдво. Готуючись до нього, ми вбираємо й прикрашаємо будинок, встановлюємо ялинку.

Святкове меню обов’язково складається з дванадцяти смачних страв, які готують мама з бабусею. Я із задоволенням допомагаю старшим накривати на стіл до приходу гостей.

Ми з племінником Артемом дізналися від бабусі, що цей день особливий, осяяний божим світлом. Ми з цікавістю слухали розповідь бабусі: «Велике диво в цю ніч відбулося в місті Вифлеємі — народилося Немовля — Ісус Христос! В небесах засяяла яскрава зірка — Вифлеємська. Коли Він народився, то перше, що Він побачив, — осяяну вогнями ялинку. Він посміхнувся і простягнув до неї свої святі рученята».

Дотримуючись нашої традиції, ми з мамою напередодні Різдва виготовляємо паперових янголят і даруємо всім присутнім в знак добра й чистих помислів. Кожен може загадати бажання і попросити янгола його виконати. Моїм заповітним бажанням є мир, добробут та процвітання у нашій країні, а також у моїй родині. Я дуже хочу, щоб всі мої близькі й дорогі люди ніколи не хворіли й були щасливі. Ці приємні моменти, коли рідні люди разом збираються вдома, сидять за столом і посміхаються один одному, зберігаються в пам’яті у вигляді найтепліших спогадів.

Отже, Різдво — улюблене свято в нашій родині.

Перегляньте також:

Твір «Новорічні свята»

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима», 3-4-5-6-7 класи

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 клас

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>