Твір на тему «Я — людина»

Я — людина, і це мене багато до чого зобов’язує

Я — людина і це мене багато до чого зобов'язуєЯ — людина, вже майже дорослий чоловік. Я схожий на своїх батьків, родичів, друзів, близьких і далеких мені людей. Але все ж у мене є щось своє, свій внутрішній світ, свій погляд на життя. Людина — це велика загадка, розгадати яку вже багато століть не можуть ані наука, ані мистецтво, ані релігія, лише наближаючись в тій чи іншій мірі до людської таємниці зі своїх позицій.

Я є людиною. Я знаю це, напевно, з першого дня, як почав усвідомлювати себе серед людей, що живуть поряд. Але чи достатньо просто назватися людиною, щоб бути нею? Звичайно, ні. Якщо я є людиною, то це мене багато до чого зобов’язує. Що взагалі означає бути людиною? На мій погляд, бути людиною означає вміти проявляти найкращі людські риси та здібності, бути відповідальним за своє життя, виховувати в собі культуру та здатність до роздумів.

Наука каже нам, що людина — це біологічна істота, яка наділена розумом. Однак якби людство жило виключно біологічно, то воно навряд чи б досягло того рівня суспільного розвитку, який ми можемо бачити зараз. Крім біологічного існування, людина живе ще й соціально. Протягом кількох тисяч років їй не тільки вдалося освоїти й розвинути складні технології, але й створити видатні твори мистецтва, завестися глибокими традиціями культурного та духовного життя. Все це стало можливим завдяки розвитку мислення. Мислездатне людство подарувало світу видатну спадщину науки, культури, мистецтва. Саме завдяки здатності мислити людина може робити дивовижні відкриття; духовно розвиваючись, вона розвиває і суспільство, і його культуру.

Я вважаю, що людиною може по праву називатися саме той, хто розвивається у повноцінну гармонійну особистість. Розвиток особистості повинен передбачати цілісність людини, адже кращі людські якості проявляються саме тоді, коли людина стає гармонійно розвиненою, повноцінною і багатовимірною. Якщо вона може подивитися на себе з боку, проаналізувати свої вчинки та дії, вона легше переживає труднощі. Цілісна людина не схильна ворогувати з іншими, скоріше навпаки, вона готова активніше співпрацювати з цікавими людьми, не схильна звинувачувати інших у власних невдачах.

Для того щоб розвиватися в цілісну особистість, що живе в гармонії з природою та самою собою, людині потрібно отримувати більше знань, збагачувати свій культурний досвід, розширювати кругозір. У цьому допомагає читання книг, вивчення творів мистецтва, знайомства з цікавими та розумними людьми. Книги не тільки здатні навчати нас кращим людським якостям, розвивати нашу свідомість, збагачувати мову, вони розвивають нашу уяву та дають можливість співчувати іншим людям. Розуміти іншого та не боятися зустрічі з ним — одна з найголовніших переваг людини. Іншою найважливішою здатністю є мислення, що має прояв у розумовій діяльності. Розвиваючи свій розум, людина виходить на нові рубежі, стає вільніше та впевненіше у своїх силах.

До чого ще зобов’язує право називатися людиною? Звісно, до людяності, до милосердя та співчуття, до духовної краси, що є набагато важливішою за красу зовнішню.

Дивіться також:

Твір на тему «Людяність — це…»

Твір на тему «Внутрішній світ людини»

Твір «Краса людини»

Твір на тему «Життєві цінності людини»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>