Твір-опис горобця

загрузка...

Опис горобця в художньому стилі (10 речень)

Опис горобця

Поглянь, як цікаво вбраний горобчик! На голівці сіренька шапочка. Грудка і черевце також сірі. А спинка й крильця — темніші, майже коричневі. Зверху на крильцях — біла смужечка. Щічки в горобчика сірі, а під шийкою велика чорна пляма, мов широка краватка. Гарна пташка! Стрибає з гілки на гілку й весело цвірінькає.

Спостерігаєш за горобчиком — і настрій відразу поліпшується. Неможливо не захоплюватися його красою!

Опис горобця в науковому стилі (6 речень)

Горобець — невелика пташка з міцним дзьобом. Крило у горобця коротке, хвіст довгий. У забарвленні переважають коричневі й чорні тони.

Самець відрізняється від самки наявністю великої чорної плями, що охоплює підборіддя, горло, зоб і верхню частину грудей, а також темно-сірим (а не темно-бурим) верхом голови. У самиці голова й горло сірі, а над оком є бліда сіро-жовта смуга.

Горобець хатній веде осілий спосіб життя, чому сприяють умови для гніздування і рясний корм в поселеннях людини.

Твір на тему «Горобець»

Неможливо уявити місто, в якому не було б птахів. Кожен день вони стрибають по доріжках і перелітають з гілки на гілку. Маленькі діти й дорослі люблять підгодовувати їх насінням та засушеним хлібом.

Дуже приємно сидіти у дворі на лавочці й дивитися, як горобці підбираються зовсім близько, щоб поласувати хлібними крихтами.
Вони такі милі — розміром з долоню, але дуже спритні й жваві. Спинка у горобця сіро-коричнева, зі смужками, щічки та область вушок світло-сірі.

Оперення для горобця — як одяг для людини. Тепла шубка, що захищає птаха від холодів і негоди. За кольором його пір’ячко неоднорідне: зверху коричнево-буре, а знизу досить світле. Завдяки такому м’якому й теплому пуховому каптані горобчик може зариватися в снігу, купатися в калюжах і стрибати по сирій траві.

Розповідь про горобця

Горобець — найпоширеніший птах України. Самець цього виду має чорні плями на шийці та верхній частині грудей. А у самиць над очима проходить світла жовта смужка. Маленьким жовтим дзьобом горобці спритно клюють знайдену їжу. А тонкими, але міцними лапками вони можуть схоплювати крихти та переносити їх до свого гніздечка. На кожній лапці чотири кігтики — три спереду та один ззаду. Кігтики допомагають горобцю захищатися самому та захищати свою здобич. Гороб’ячі очі бачать у темноті та допомагають знаходити різну їжу.

Харчується горобець насінням різних лугових рослин, хлібними злаками на полях і ягодами в садах. Може прилетіти на узлісся в пошуках їжі. Іноді харчується комахами, вигодовує ними своїх пташенят.

Горобці добре пристосувалися жити поруч з людиною. Вони роблять гнізда на деревах або під дахами будинків. На зиму ці птахи не відлітають у теплі краї, а залишаються в своїх гніздечках. Тобто вони не перелітні птахи, а осілі, тобто такі, що зимують вдома. Попри тепле пір’ячко, зима стає для них важким випробуванням, і люди часто підгодовують маленьких пташок, щоб допомогти їм пережити холоди.

Навесні горобці починають завзято цвірінькати, весело приймають ванни в калюжах з талого снігу. Щоб швидко висохнути, вони наїжачують дзьобом пір’ячко та обтрушуються. А також вони починають будувати гнізда, де до літа з’являться нові маленькі пташенята — горобчики.

Текст про горобця

Горобець — невеликий птах сіро-коричневого кольору. Спинка у нього коричнева з чорними цятками, грудка світло-сіра або біла. Горобців, як і голубів, найпростіше зустріти в місті, адже вони завжди живуть поруч з людиною.

Горобці харчуються рослинною їжею: всілякими зернятками, навесні — бруньками. Тільки пташенят вони вигодовують комахами. Ці птахи не відлітають на зиму у вирій, як і голуби, вони й на зиму залишаються в місті.

Селяться горобці як окремо, так і зграями. Коли їх багато збирається на одному дереві, вони можуть підняти неймовірний галас! Так цвірінькають, що не чути нічого навколо. Гніздо будують обидва батьки: і самець, і самиця. Іноді горобці влаштовуються під дахами будинків, іноді в кинутих ластівчиних гніздах.

Горобчики часто забіякуваті й задерикуваті. Вони дуже спритні та верткі. Якщо годувати крихтами голубів, завжди з’явиться горобець, який буде вихоплювати крихти з-під носа у незграбних птахів.

З горобцями пов’язані різні народні прикмети. Одна з них така: горобці люблять купатися в пилу перед дощем. І дійсно, я бачила, як горобці купаються в пилу, наче у воді, стрибають і борсаються. А незабаром після цього пішов дощ! Отже, я переконалася, що ця народна прикмета правдива.

Подібні твори:

Твір «Допоможіть птахам!»

Твір-розповідь на тему «Птахи взимку»

Птахи — наші друзі. Твори про птахів

3 Комментария “Твір-опис горобця

  1. Юлія Сліпченко сказал:

    Дякую за влучний текст. Я як раз шукала опис горобця у художньому стилі.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>