Твір-опис дощу у художньому стилі

загрузка...

СПрограмою 6-го класу шкіл з українською мовою навчання передбачена підготовка до написання невеликого (5-6 речень) твору-опису у художньому стилі на одну із запропонованих тем (вправа 336 з підручника під редакцією О. В. Заболотного). У тексті твору необхідно використати прикметники-епітети.

Зашелестів дощ

Сяє яскраве золоте сонечко. Його блискуче проміння гріє зелененьку травичку. Аж раптом велика грозова хмара закрила жовте око, й все небо зробилося сірим. Маленькі кришталеві краплинки поспішили до землі. Водяний потік швидко ставав все сильніше й сильніше. Зашелестів рясний життєдайний дощ.

***

Програмою 7-го класу шкіл з українською мовою навчання передбачена підготовка до написання тексту-розповіді з елементами опису за поданим початком, використавши 2-3 дієприслівники та добравши заголовок (вправа 312, варіант А з підручника під редакцією О. В. Заболотного). 

Зашарудів дощ

За прочиненим вікном зашарудів дощ. Важкі краплини застукали по обшивці підвіконня. Я підійшов до вікна. Спостерігаючи за всім цим, мені захотілося заварити чаю.Великі сірі хмарини, виливаючи свої сльози на землю, поступово стали розлітатися. Через деякий час дощ пройшов. На небі з’явилося ласкаве сонечко.

Напившись чаю, я підійшов до вікна знову. Виглянув на вулицю, а там на мене чекав сюрприз — різнокольорова веселка.

Якщо вищенаведеного тексту замало, дивіться також:

Твір на тему «Осінній дощ»

Твір-опис (розповідь) на тему «Дощ»

Твір на тему «Весняний дощ»

Твір на тему «Літній дощ»