Твір-опис дуба, текст-розповідь на тему «Дуб»

Опис дуба в художньому стилі

Дерево дуб

Дуб — величезний лісовий велетень. Так і хочеться притиснутися грудьми до його стовбура та отримати силу цього потужного дерева!

Дуб відзначається людьми з давніх часів і є символом довголіття та дивовижної сили. Найкрасивіші дерева ростуть на узліссях лісу. Їх овіває вітер і щедро освітлює сонечко.

До кінця літа під дубом можна знайти багато жолудів, якими люблять ласувати кабани. Жолудь — це насіння дуба. За сприятливих умов з часом з нього виростає маленький дубок. Навіть дивно, що таке велике та могутнє дерево виростає з маленького жолудя.

Дуб неможливо ні з чим сплутати, адже його листя дуже гарне, хвилясте. Він є притулком для багатьох лісових мешканців — звірів та птахів.

Дуби живуть дуже довго, набагато довше, ніж триває життя людини. Тому, якщо б дуби могли говорити, то вони могли б розповісти багато цікавого й пізнавального.

Дуб добре пристосований до навколишнього середовища. Він невибагливий і здатний рости за будь-яких погодних умов. Не лякають його ані сильні вітри, ані палюче сонце.

Через свою твердість і витривалість дуб став символом сили віри й чесноти, а також стійкості християн перед напастями.

Опис дуба в науковому стилі

Опис дуба

Дуб — це могутнє дерево сімейства Букові, що відноситься до листяних порід. Всього існує близько шестисот видів дубів. Всі вони мають велике насіння, яке називається жолудями.

Розміри у дуба дуже великі. В середньому висота цього дерева становить тридцять п’ять метрів, але бувають дуби й набагато вище. Стовбур дуба має дуже значні розміри. Його обхват приблизно дорівнює півтора метра. Гілки дуба непрямі, мають вигнуту форму.Листя дуба велике, має різні форми: зубчасту, лопатеву. Крона пірамідальна, розлога, велика.

Дуби ростуть у помірному кліматі, майже по всій Європі та в Північній Америці. Ці дерева віддають перевагу помірній вологості, середній температурі повітря. Деревина дуба дуже міцна, щільна, тверда, але важка.

Дуби ростуть дуже довго. До двохсот років у висоту, а потім — у ширину. Живуть вони надзвичайно довго, до п’ятисот років. Є дуб, вік якого становить аж дві тисячі років.

Дуб є кульмінаційним типом рослинності. Це означає, що в природі його дерева будуть домінувати в лісі. Існує дуже рідкісний тип дуба, який зберігає своє листя навіть взимку. Останні великі дубові ліси були вирубані в вісімнадцятому столітті, коли деревина дуба активно використовувалася для будівництва кораблів.

Дуб здавна використовується людиною в медицині. Для цього використовується як кора, так і листя. Також використовується деревина дерева в будівлях. Меблі з дуба вважаються дуже якісними та коштують багато грошей. Крім того, кора дуба використовується в шкіряній галузі, при виготовленні пробок. Плоди дуба — жолуді — служать кормом для кабанів, диких свиней.Отже, дуб — дуже цінне та корисне дерево.

Інші твори:

Розповідь (твір, оповідання) про березу

Текст-розповідь (твір-опис) про вербу

Твір-розповідь про калину, 4-5-6 класи

Розповідь про дерево ялину

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>