Твір-опис за картиною Федора Манайла «Золота осінь»

загрузка...

Навчальною програмою 6 класу шкіл з українською мовою навчання передбачено виконання завдань на відпрацювання вміння складати твір-опис природи за картиною в художньому стилі. Так, вправою 608 з підручника під редакцією Заболотного О. В. учням запропоновано скласти план художнього твору-опису природи за картиною Ф. Манайла «Золота осінь», за яким треба написати твір з використанням поданих слів та словосполучень з довідки. Нижче наведено приклад виконання вказаного завдання.

План

Картина «Золота осінь»

  1. Передній план картини.
  2. Задній план репродукції.
  3. Дощові хмари.
  4. Мої враження від споглядання пейзажу.

Опис золотої осені

На картині Федора Манайла «Золота осінь» я бачу жовто-золоте листя, що посипалося з осінніх дерев. Також видно, що крапає дрібненький дощик. Крізь опале листя та траву тече невеличкий струмочок, який стікає з гір. Я б хотів запустити туди паперовий кораблик. Біля струмка росте струнка білокора берізка, пожовкле листя на якій вже готове опадати. Під березою ростуть невеликі кущі, а за ними починається ліс, що складається з величезних могутніх дубів.

На задньому плані репродукції картини знаходяться маленькі хатинки. Скоріш за все, це якесь село. Будиночки оточені невеликими деревами та кущами. Схоже, що це плодові дерева та чагарники. На тлі осінніх барв рослинності сільські хатки теж здаються багряно-червоними. Позаду видніється багато високих дерев, які закривають гори. Схили гір притрушені снігом, що нагадує про наближення зими.

Маленьке село здається дуже затишним. Мабуть, там майже не буває пронизливих північних вітрів, адже гори надійно захищають рівнини, де розташовані будиночки.У небі я бачу сірі дощові хмари. Великі краплини дощу потрапляють у струмок, на дерева, на дахи хатинок. На мою думку, митець хотів передати в картині трохи депресивний настрій, викликаний спогляданням осінньої природи. Але в мене настрій однаковий увесь рік.

Картина «Золота осінь» припала мені до душі, я б хотів прогулятися по цих місцях. Мені подобаються осінні кольори, такі як жовтий, помаранчевий, червоний, багряний, бордовий, коричневий та інші. Осінь – одна з моїх улюблених пір року.

Судячи з назви картини Федора Манайла, пейзаж, зображений автором, відповідає місяцю жовтню — періоду золотої осені.

Інші завдання:

Твір «Золота осінь»

Твір на тему «Осінній пейзаж»

Твір-опис картини Катерини Білокур «Богданівські яблука»

Твір-опис за картиною А. Пластова «Перший сніг»

22 Комментария “Твір-опис за картиною Федора Манайла «Золота осінь»

  1. Катя сказал:

    Да, я надеюсь что получу хорошую оценку по укр.мове и нечего не скажут насчёт меня.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>