Твір-опис картини Катерини Білокур «Богданівські яблука»

загрузка...

Новою програмою 4-5 класів шкіл з українською мовою навчання передбачена підготовка до написання невеликого твору-опису у художньому стилі.

Прикладом такого завдання є вправа 512 з підручника для 5 класу під редакцією Заболотного О. В. Учням пропонується описати власні враження від картини самобутньої української художниці Катерини Білокур «Богданівські яблука». Нижче наведено приклад написання такого твору.

Богданівські яблука

Опис яблук

На картині Катерини Білокур я бачу великі круглі яблука. Вони лежать на м’якому полотні, яке нагадує строкату бабусину хустку, і здаються дуже свіжими та соковитими. Схоже, що бабуся тільки-но назбирала їх для своїх онуків і дбайливо загорнула у хустинку.

До того часу як дозріти, кожне з цих дев’яти яблук півроку висіло на дереві. Виблискуючи на яскравому сонці червоними щоками, плоди наповнилися чудовим запашним ароматом. Прекрасний ніжний запах стиглих яблук з домашнього саду неможливо сплутати ні з чим. А дивовижний, трохи кислуватий смак цих улюблених усіма фруктів краще меду. Вони так і спокушають спробувати їх на смак, відчути, як вони хрумтять…

Мої враження від споглядання картини

Віддалік від яблук художниця зобразила двох маленьких жовтогрудих пташок — синичок. Вони виглядають дуже реалістично, майже як живі, та органічно вписуються у загальну композицію картини. Однак їм відведена другорядна роль у сюжеті натюрморту. Художниця дещо несподівано зобразила фон — задній план картини. На ньому здіймається похмуре небо, під яким розкинувся мальовничий зелений сад. Неласкаве синьо-сіре небо контрастує з квітучими деревами та яскравими кольорами яблук й робить їх більш виразними. Квітучі гілки яблуні динамічно переплітаються, ніби колишуться від легкого подиху вітерця. З’являється відчуття, мов ніжні біло-рожеві квіточки зав’язі плодів виділяють у повітря любі пахощі весни. І якщо вдихнути на повні груди, цей тонкий солодкуватий аромат наповнює легені й приємно розходиться по всьому тілу.

Ми бачимо, як пензель живописця майстерно поєднав два жанри — натюрморт і пейзаж. Соковиті яблука на передньому плані, немов маленькі сонечка, випромінюють світло і висвітлюють картину теплими барвами. Вони символізують родючість рідного краю і гостинність його мешканців.

Є логічне протиріччя між квітучими буйним цвітом деревами, що відбувається навесні, і стиглими яблуками, які дозрівають лише в кінцу літа – на початку осені. Але на перший погляд це непомітно, і сюжет картини виглядає дуже органічно. В такий спосіб відхилення від реалізму автор намагається передати буяння весни, свято вічної молодості та життя у процвітанні.

Картина «Богданівські яблука» не може не подобатися, адже вона втілює красу і велич сільської природи, її садів і полів. Цей геніальний витвір рук людських демонструє високий професіоналізм та художню майстерність митця.

Інші завдання:

Твір-опис за картиною Федора Манайла «Золота осінь»

Твір-опис картини «Сад моєї матері»

38 Комментариев “Твір-опис картини Катерини Білокур «Богданівські яблука»

  1. Ангеліна сказал:

    Доброго дня! Чудовий опис сама взяла декілька речень. Скільки сайтів прочитала ніде не бачила такого твору! Супер дякую!

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>