Твір-опис осені

Пізня осінь

Художній опис осені

Прийшла в наш ліс чарівниця Осінь. Змахнула вона своєю чарівною паличкою, і стали там відбуватися справжні дива.

Листя берізок перетворилося на золоті монетки, листя кленів — на різнокольорові зірки, листя липи — на жовті сердечка, листя осик — на червоні ліхтарики. А на горобині з’явилося намисто з яскраво-червоних ягід.

Маленький паж — осінній вітерець — теж вирішив трошки поворожити, але захопився. І полетів на землю золотий дощ. Обсипалися золоті монетки, помаранчеві й червоні зірки, жовті сердечка. Поникли берізки, затремтіли осики, зітхнули клени. Чарівниця Осінь, щоб хоч трохи порадувати лісових мешканців, підхопила опале листячко та змусила його танцювати в осінньому вальсі листопаду. А потім виткала з нього строкатий килим і вкрила ним лісові доріжки та стежини.

Сумно, але неймовірно гарно!

Опис осінньої природи

Прихід осені можна вловити по листю дерев. Одноманітні зелені кущі та деревця раптом вибухають барвистим феєрверком. Парк за кілька днів перевтілюється і стає золотисто-червоним. Тополі й берізки накидають на себе яскраво-жовті вбрання, а осички, дуби та горобина — багряні. Але найдивовижніше листя у клена та липи. Воно фарбується відразу в кілька кольорів і відтінків. Прожилки листячка можуть бути зеленими, саме листячко жовтим, а краї — червоними.

Осінь — найталановитіший художник. Вона з любов’ю розфарбовує кожне дерево, кожен кущик і кожне листячко. Осінні наряди дивовижно чудові. Осінь-чарівниця ніколи не повторює свого майстерного візерунка. Природа буяє яскравими різнокольоровими барвами. Гарне видовище, яке не може не захоплювати! Осінь — найкраща пора року.

Опис природи восени

Серед віршів українських поетів про природу є ті, що присвячені літу, весні й зими. Але, мабуть, найчастіше у віршах зустрічається опис такої пори року, як осінь. Адже, якщо подумати, то це, дійсно, одна з найгарніших пір року. Саме золота осінь, коли всі дерева одягаються в різнобарвні костюми, прощально кружляють птахи в небі, йдуть перші дощі, ростуть гриби й жарко жевріють горобина та калина.

Я дуже люблю золоту осінь. У цей час можна збирати гарні букети з листя і засушувати їх між сторінками книжок. А взимку раптом знайдеш золотистий подарунок з вересня і згадаєш ці чудові дні.

В такий час приємно погуляти по лісі з кошиком, збираючи гриби. Золота пора — остання можливість викупатися в річці, сходити в похід або на пікнік. Побалувати себе прогулянкою на човні. Так просто пройтися без шапки, відчуваючи, як вітер куйовдить волосся.

А потім наступають похмурі та дощовиті дні. Серце наповнюється солодкою тугою й очікуванням снігу. А як приємно сидіти в светрі біля вікна з чашкою гарячого чаю, гарною книгою і дивитися у вікно, за яким нещадно б’ють великі краплі дощу!

Без сумнівів, осінь — моя улюблена пора року.

Опис осені у художньому стилі

Сумовита пора, очей зачарування! Хто не чув ці відомі рядки, що прославляють природу восени. Цей час року було оспівано багатьма відомими письменниками й поетами. Їхні твори наштовхують на роздуми та викликають сумні й романтичні думки. Для цінителів краси природи це, дійсно, чудова пора року. Вона вражає своєю неповторністю і поєднанням розплесканих всюди різнокольорових барв. Переважають у цьому різноманітті жовтогарячі кольори, за що осінь прозвали «золотою». Це красива пора прощання з літом, якою найкраще милуватися в лісі. Там можна спостерігати дивовижне явище живої природи — переодягання в осінні наряди дерев.

Особливо гарною є пізня осінь. Все навколо виглядає так, ніби митець пофарбував природу в жовті, червоні й помаранчеві кольори, залишивши всюди свої фарби. Триває листопад, але багряні крони дерев ще не скинули до кінця зів’яле різнокольорове листя. Зупинившись серед цієї неповторної краси, можна почути, як лунають навколо тисячі різноманітних звуків природи. Це пісні птахів, шурхіт листя, дзижчання комах, подув прохолодного вітерцю. Вже залишилося зовсім не багато часу, і природа порине в довгий зимовий сон.

Осінь у лісі

Осінь — найгарніша пора. Її дивовижну красу найкраще спостерігати в лісі.

Подивившись вгору на гілки дерев, можна побачити самотні спорожнілі пташині гнізда. Майже всі птахи зібралися зграями й вже вирушили на південь, щоб навесні, коли потеплішає, повернутися назад у рідні краї. У рідкісних випадках можна побачити, як повз пролетить синиця або горобець. Десь вдалині стукає по деревах дятел. Цей птах зимує в рідних краях, адже навіть взимку знаходить достатньо корму.

Де-не-де ще можна зустріти яскраві осінні квіти, що радують погляд. Суха жовта трава приємно шарудить під ногами. Осінь — це грибний час. Після теплого дощику їх тут багато. Це опеньки, рижики, лисички, сироїжки. А якщо пощастить — можна знайти й найсмачніший білий гриб. Ось чому грибники так люблять цю прекрасну пору року.

Коли настає пізня осінь, навіть повітря довкола стає іншим. Тепер всюди лунають осінні аромати — запах засохлих трав, опалого листя, що вогке після дощу, аромат хвої й грибів. Атмосфера як ніби очищується, відчувається свіжість і прохолода.

Гуляючи лісом, не хочеться йти з цієї краси. Особливо чудово ліс виглядає рано-вранці, коли стоїть гарна погода. Золото на деревах сяє на тлі безхмарного синього неба.

Шкода, що період золотої осені дуже швидко закінчується. І ось вже зовсім скоро дерева стоятимуть абсолютно оголені, без листя. Але і в пізньої осені є свої переваги. Незабаром все зануриться у довгий зимовий сон. Жива природа зможе відпочити й відновити сили, щоб навесні знову постати у всій своїй красі.

Дивіться також:

Твір-мініатюра «Осінь»

Твір «Прийшла осінь»

Твір «Золота осінь»

Міні-твір «Рання осінь». Текст-розповідь

Твір «Барви осені»

Твір «Осінній ліс»

Розповідь про осінь українською мовою

Твір-розповідь на тему «Екскурсія в ліс»

2 Комментария “Твір-опис осені

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>