Твір-опис осіннього лісу

загрузка...

Художній опис осіннього лісу

Опис осіннього лісу

Прогулюючись осіннім лісом, неможливо не захоплюватися його дивовижною красою. Все навколо буяє яскравими, веселими барвами. У повітрі пахне грибами й осінніми квітами. Дерева стоять гарні, немов у казці. Вони переодяглися в осінній наряд і стоять, красуючись і тріумфуючи. Листя, наче пофарбоване чарівним пензлем у жовтогарячий колір, повільно кружляє й падає на землю. Головний колір осені — золотий. Недарма цю пору року звуть золотою.

Але не всі зміни погоди приємні. Стає холодно, часто йдуть дощі та сильно дме вітер. Ці незмінні атрибути осені завжди навівають на сумні думки.

Бувають і теплі, погожі дні, особливо у вересні-жовтні, коли стоїть так зване бабине літо. Як добре в цей період влаштувати прогулянку осіннім лісом! Ласкаві сонячні промені пробиваються крізь поріділе листя дерев. По темних стовбурах грайливо скачуть невловимі сонячні зайчики, а біля підніжжя стеляться багрово-золоті килимки.

Осінній ліс нагадує собою фантастичне царство живої природи. Коли потрапляєш туди, немов переносишся у нереальний, казковий світ. Панує там його господиня — Осінь-чарівниця.

Опис мешканців осіннього лісу

Поступово осінь добігає кінця. На календарі стоїть листопад, і бурхливе життя осіннього лісу сповільнюється, хоча і не припиняється. Шарудячи опалим листям, визирає з-за пеньків колючий їжак. Він готує собі зимову постіль — збирає сухе листячко й тонкі гілочки. То тут, то там снує працьовита білка. Зариваючи шишки й гриби в потаємні щілини дерев, вона робить запаси на зиму. Ховаються в землю та кору комахи. Шукають затишне місце верткі ящірки й вужі. Чутно кожен звук в осінньому лісі.

Перелітні птахи вже відлетіли у вирій, а ті, що залишилися, поводяться тихо, особливо у порівнянні з життям навесні. Лісову тишу раз у раз порушують сумні наспіви синичок, скрекотання білобокої сороки, цвірінькання горобців. Зненацька над головою дятел стукотить дзьобом по стовбуру дерева, і цей стукіт луною розноситься по лісу.

Якщо вийти на велику галявину, то можна помилуватися прекрасним природним «гербарієм». Лісові трави, незаймані вітром або людиною, застигли в мовчазному очікуванні. Сухі й мляві, вони відцвіли та обсипали насіння на ґрунт вже давно, а тепер сумно шарудять під ногами.

Не за горами зима, тому природа вже почала готуватися до зимової сплячки.

Осінь у лісі

Прийшла осінь. Природа буяє яскравими, веселими барвами. У повітрі пахне грибами та останніми осінніми квітами. Дерева переодяглися в золотий наряд і стоять, красуючись і тріумфуючи. Ліс став гарний, немов у казці. По темних стовбурах дерев грайливо скачуть невловимі сонячні зайчики. Пестячи гілки, легенько дме тихий, свіжий вітерець. Жовте й червоне листя неспішно падає на землю, вистилаючи біля підніжжя дерев золотий килим.

Нещодавно пройшли дощі, і тепер розпочався грибний сезон. Але треба знати улюблені місця кожного виду грибів. Наприклад, печериці ростуть у лісових доріг і на полях. Рижики селяться під соснами, ялинами й смереками. Опеньки ростуть на деревах і пнях.

Тривають погожі дні, але лісові звірі вже почувають, що холоди не за горами. Шарудячи опалим листям, визирає з-за пеньків колючий їжак. Він готує собі зимову постіль — збирає сухі листочки й тонкі гілочки та відносить в своє житло. То тут, то там снує працьовита білка. Зариваючи шишки в затишні місця, вона робить запаси на зиму.

Відлетіли на південь перелітні птахи. Поховалися в землю комахи. Зникли верткі ящірки. В гуртки звилися слизькі змії й чорні вужі. Чути кожен звук в осінньому лісі.

Поки ще тепло, але природа вже почала готуватися до зимового сну.

Подібні твори:

Твір «Осінній ліс»

Твір-опис на тему «Про що шумить осінній ліс?»

Твір на тему «Подорож до осіннього лісу»

Твір-розповідь на тему «Екскурсія в ліс»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>