Твір-опис природи навесні. Текст-розповідь

загрузка...

Жива природа навесніОпис природи навесні в художньому стилі

Прийшла молода весна. Прийшла, щоб пробудити всюди життя. Швидко зігнала вона сніги, не залишилося від них і сліду, як ніби їх ніколи й не було. Завдяки її старанням жива природа навесні перетворюється на справжню красуню.

Бризнула весна своїми прозорими сльозами, ніжно посміхнулася квітам. Знову зашепотіли ліс і трави. Звуки весни пробуджують метеликів, коників. Все радіє, тріумфує та співає.

Навесні дерева та кущі зацвітають одні слідом за іншими: спочатку з’являються сережки на берізках, через кілька днів видно крилате насіння на кленах, а згодом можна побачити й цвітіння бузку.

Весна — це така пора року, коли тріумфує світло та тепло, коли душа рветься до свободи. Коли воскресла природа манить в своє квітуче царство.

В далекому гаю заливається від захоплення весняною красою, співає золотий голос лісу — соловей. Теплий і вологий весняний вітер дихнув на квіти й трави та поспішив помчати їх аромат далеко-далеко. Летять волохаті бджілки, вони збирають з квітів перший солодкий пилок. В осяяному ясному небі чутні трелі жайворонків. У квітучих луках радіє широкій траві деркач.

Килим розкиданих фіалок, покритих свіжою росою, блищить в сонячному сяйві. Свіжа роса схожа з алмазною сльозою. Черемуха ллє свій особливий, неповторний свіжий запах. Навкруги зеленіють поля, за ними синіє ліс.

Плакучі берези занурені у роздумах. А поруч пурхають співаки-птахи та співають гімн молодої весни!

Отже, природа навесні переживає період розквіту своєї краси.

Твір на тему «Весняна природа»

Весняна природа в залежності від періоду може по-різному виглядати. Ми милуємося її ніжною красою, коли сніг вже розтанув, а дерева й чагарники вбралися у свій смарагдовий наряд. Адже саме такий колір має молоде листя.

У весни є одна хороша якість — це сонячне світло та тепло. Рослини це відчувають, тож як тільки небезпека повернення холоду минає, починають набухати бруньки. Незабаром вони розкриваються у вигляді маленьких смарагдових пластиночок.

Крізь ще рідкісне листя сонячні промені досягають і землі, з якої пробиваються перші квіти — первоцвіти. На сонячних ділянках з’являються цілі галявини мати-й-мачухи, кульбаби.

Вся природа радіє весні та намагається не пропустити жоден погожий і сонячний день.

Вирушаючи до весняного лісу, не потрібно шуміти. І тоді, крім природи, що оживає, можна побачити велику кількість лісових птахів. Ці птахи полохливі, тому в місті їх не зустріти. Але у природних умовах вони дозволяють на себе подивитися, насолодитися чудовим співом. І це варто того! Адже що може бути красивіше, ніж природа навесні!Природа навесні: опис змін

Весна приходить зі своїм яскравим сонечком, з теплом, з ясними небесами, рожевими світанками та золотими хмарами. Приходить і солодко пахнущими гілками верб, що розпускаються, жене зиму геть.

З приходом весни снігові хмари зникають, сонце лагідно й ласкаво блищить в ясному небі. В його осяяній синій вершині жайворонок співає вічно стару, вічно нову пісню. В голос весни свою пісню вбудовує і бурулька. І нехай її пісня монотонна, мотив невигадливий, але вона теж бере участь у весняному акорді звуків.

З настанням весни зимові вітри пройдуть, знесилять морози тріскучі з хуртовинами та завірюхами та помчать далеко-далеко за опівнічну сторону. Розтануть снігові гори, втече сніг, потемніє, розіб’ється на річці лід та понесе його в велику річку, а там ще далі — в синє море.

Незабаром хлопці візьмуться виправляти стару шпаківню і, затвердивши її на високій жердині, приставлять до нової, міцної конструкції.

Опис приходу весни

Незабаром завітає весна й зніме з землі льодисті кайдани. То вітерцем, то сонечком, то теплим дощиком жваво зжене сніг з полів, з лісів та ярів. Сніг, розтанувши, щедро напоїть втомлену від холодів землю.

Заєць, що став вже русявим, раптом вискочить з-за куща та стрімголов, хвацько побіжить по полю, радіючи грайливим сонячним променям.

Все плекає весну, що приходить.

Квітуча весна приходить пізніше, й вона особливо бажана. Далеко за річкою, в росяних пишних схованках, пристрасно надриваючись, співає соловейко. Щось завзяте, веселе шепочуть молоді трави. Гірлянди тюльпанів прикрашають землю.

Навесні дерева дихають по-особливому. Раптово під листям блисне світлячок. В густій ​​імлі розіллється ніжний запах квітучої черемхи.

Весна прийшла! Ніжно вітає природа її прихід. На осяяний простір вибігає пробуджений струмок. Він відразу починає про щось воркувати.

Мені дуже подобається прихід весни. Це пора, коли темрява тікає, поступаючись місцем світлу.

Весняна природа

Незабаром розпустяться набряклі бруньки та земля вкриється ніжним зеленим килимом з молодої трави. В повітрі почнуть дзижчати перші комахи, що прокинулися після зимової сплячки. Працьовиті бджоли літатимуть у пошуках квітів, а метелики ніжних кольорів радуватимуть око своєю красою. На тепле сонечко виповзуть погрітися десятки й сотні яскравих червоних жучків, яких діти називають солдатиками. Мурашки розчистять входи до своїх мурашників та бігатимуть по землі, прокладаючи доріжки в пошуках їжі.

З теплих південних країв повернуться галасливі птахи. Вони зів’ють гнізда та співатимуть щоранку, вітаючи схід сонця. Дворові коти із задоволенням грітимуться на сонечку, вибираючи сухі лавочки та вилазячи на дахи під’їздів. Навесні навіть люди намагаються більше часу проводити на вулиці, гуляючи у дворі або в парку.

Підбираючи слова для опису природи навесні, можна використовувати найласкавіші прикметники, що допомагають передати яскравий і сонячний весняний настрій. Весна змушує людей посміхатися один одному на вулиці, радіти сонячним дням і наближенню тепла.

Я дуже люблю травень, цей місяць найтепліший і найгарніший. У травні цвітуть плодові дерева та в повітрі дуже смачно пахне липовим цвітом.

Отже, весняна природа дивовижна у своїй красі.

Природа навесні — текст-розповідь

Так вже влаштовано природою, що рослини взимку вміють впадати в своєрідну сплячку. Вони ще восени припиняють процеси, пов’язані з ростом і розвитком, та накопичують у своїх коріннях поживні речовини. Більшість трав’янистих рослин ховаються під землю, позбавляючись від пагонів і листя. Листяні дерева восени теж скидають листя. Лише хвойні дерева зберігають взимку свій зелений наряд.

Весняне пробудження рослин

З приходом весни, коли починає танути сніг, а дні стають теплішими й сонячними, рослини поступово починають готуватися до активного росту. Відчувши потепління в ґрунті й вологу від снігу, що розтанув, багаторічні трав’янисті рослини, що ховалися під землею, активізуються. З їхніх бруньок, які або вкриті шаром торішнього листя, або сховані неглибоко під шаром ґрунту, прокльовуються зелені стрілки. Так проростають первоцвіти, які ми називаємо «пролісками».

Дерева ж ще ранньою весною починають переміщати до гілок поживні речовини, накопичені в коренях. Цей процес має назву сокорух. Найбільш активно сокорух виражений у берези та клена. Для того щоб підняти поживні соки на висоту до двох десятків метрів, дерева навчилися створювати тиск, який можна порівняти з тиском у міському водопроводі. Цікаво відзначити, що сік клена та берези містить велику кількість цукру. Цією властивістю дерев активно користуються навесні комахи та птахи. Знаходячи ранки на корі дерева або зламані гілки, вони із задоволенням ласують солодким і поживним соком.

Сокорух і збір цілющого соку

Люди теж не втрачають можливість скористатися таким смачним даром природи. В період активного сокоруху багато хто активно запасається цілющим соком. Наприклад, у Північній Америці популярний збір кленового соку, який досягає промислових масштабів. З кленового соку згодом роблять смачний кленовий сироп. У нашій країні поширений збір березового соку, який відомий своїми цілющими властивостями.

Збираючи сік під час весняного сокоруху, слід пам’ятати, що зайвий відбір соку у дерева уповільнює його ріст і послаблює захисні функції. Тому захоплюватися надмірним збором соку не слід, щоб не нашкодити деревам.

Дивіться також:

Міні-твори, тексти, речення про веснуРозповіді про весну та твори на тему «Весна»

Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Твір «Початок весни»

Твір-опис на тему «Весняний ліс»

Твір на тему «Весняний ранок»

Твір-розповідь, текст про весняні квіти

Твір-роздум «Чому я люблю весну»

15 Комментариев “Твір-опис природи навесні. Текст-розповідь

  • Потрібний Вам текст є тут: https://glazastik.com/твори-тему-весна-розповіді-весну/

   Всю зиму ти проспала під сніговою ковдрою. Але ось прийшла твоя черга.

   Весна… З дахів, з коротких і довгих бурульок падають вниз прозорі краплі. То тут, то там біжать весняні струмочки. Вони прагнуть до озерець та лісових річок, щоб їх розбудити.

   …І далі за вищевказаним посиланням.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>