Твір-опис (розповідь) на тему «Дощ»

загрузка...

Якщо ви отримали завдання написати твір чи розповідь про дощ, скористайтеся одним з нижченаведених текстів.

Дощ навесніКороткий опис дощу (мініатюра з 6 речень)

Подув сильний вітер. Насунула чорна страшна хмара. Блискавка прорізала небо. За темною смугою лісу обізвався грім. Гримнуло ближче, загуркотіло та покотилось у небі. А потім полив рясний дощ. Це була гроза.

Твір «Після дощу»

Весна — чудова пора року. Природа прокинулася від зимової сплячки та все навколо позеленіло. Дощу давно не було. Листя дерев жадібно розкрили свої гирла в очікуванні цілющої вологи.

І ось нарешті над землею розкотисто пролунав перший весняний грім. З великої чорної хмари полив густий дощ. Важкі краплі залопотіли по дахах, по деревах. По землі побігли веселі струмочки. Усе довкола вмилося благодатною дощовою водою.

Але невдовзі дощ несподівано вщух. Посміхнулося сонце з-за хмар. З листочків дерев потекли прозорі краплі, падаючи на землю. Ласкаво подув легенький вітерець. Весняне небо стало не сірим, а біло-блакитним.

Цікаво спостерігати за хмаринками, що повільно рухаються по небу. Одна за формою нагадує котика, інша — їжака, третя на людину схожа.

Блищать, переливаються краплинки на сонці, немов кришталеві. Дивлячись в них, можна навіть побачити веселку! Це так гарно!

Але всієї краси природи, вмитою дощем, не побачиш з вікна. Адже так приємно дивитися, як все навколо виблискує чистотою. Тому я швидко зробив всі уроки та попросив маму відпустити мене на вулицю. Коли вона дозволила, покликав друзів і пішов гуляти.

Твір на тему «Пісня дощу»

Який різноманітний і багатогранний світ! Його сприйняття і пізнання є великим щастям для людини. Особливо яскраву гаму почуттів передають нам звуки. І саме з їх допомогою ми спілкуємося один з одним, з навколишнім світом. Звуки допомагають нам сприймати навколишній світ яскравіше і багатше! Природа багата всілякими звуками: шум дощу, шелестіння листя, гул урагану, гуркіт морського прибою. Які неповторні, безсмертні ці звуки! Тисячі років тому люди теж насолоджувалися співом птахів і чули гуркіт грому. Тоді звуки породжували забобони й володіли магічними властивостями. Але скільки довелося почути нового нашій землі! Дзвін мечів, гуркіт гармат, вибухи бомб часто порушували її спокій. Зараз наші міста наповнені гуркотом і галасом, тому люди прагнуть вирватися в село або ліс, щоб послухати тишу.

Мені дуже подобаються звуки дощу. Спочатку я прислухаюся. Потім розкриваю вікно і бачу: дощ. Я вдихаю повітря і відчуваю: дощ. Я слухаю музику і чую: дощ. Шум дощу створює певний настрій. Ось стукають краплі весняного дощу. Падають, обганяючи одна другу, намагаючись розбудити землю від зимової сплячки.

А яка прекрасна перша літня злива! Мені подобається її пісня про теплі вітри, ласкаве сонце, стиглі фрукти. Я не можу всидіти в кімнаті й поспішаю на вулицю. Я відчуваю, що люблю цей дощ найбільше за все на світі!

Пройшов дощ, і останні важкі краплі падають на землю. А в небі зависла величезна різнокольорова веселка. Здається, весь світ дзвенить крапельками, що зриваються звідусіль, і посміхається яскраво й весело.

В осінньому дощі теж є своя принадність. Дрібний та неквапливий, він несе спокій і легкий смуток. Краплі дощу стукають і стукають по склу, відраховуючи миті вічності. Як, виявляється, мало потрібно для щастя!

Текст про дощ

Нарешті пішов довгоочікуваний веселий дощик. Він рясно поливав поля, міський асфальт, клумби, дитячі майданчики. Дощ крокував вулицями, будинками й деревами та залишав всюди мокрі сліди. Одна крапелька стрибнула на ніс котові, який висунув мордочку з під’їзду великого будинку. Вусатий хотів вийти погуляти, але передумав… Друга краплинка із загального дощу впала на травинку в парку. Травинка впізнала у краплинці давню приятельку і нагадала, як вони колись давно зустрілися. Дощик слухав свої кроки й радів…

Нарешті небо перестало плакати й усміхнулося. Сонячні промінчики щиро віталися з крапельками дощу. Від стискання їх долоньок утворювалися різнокольорові барви-веселочки: червона, помаранчева, жовта, зелена, блакитна, синя, фіолетова.

Вмита дощем природа запахла чистотою і свіжістю. Кожна напоєна травинка привітно потягнулася до сонця. Як гарно стало навколо!

Якщо ви не знайшли те, що шукали, подивіться:

Твір на тему «Весняний дощ»

Твір-опис дощу у художньому стилі

Твір на тему «Літній дощ»

Твір на тему «Осінній дощ»

24 Комментария “Твір-опис (розповідь) на тему «Дощ»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>