Твір-опис рідного краю

Рідний край — це рідна земляОпис мого рідного краю

Скільки сказано й написано про рідний край або «малу батьківщину»?! Багато, навіть дуже багато. Але все одно, кожен раз, читаючи про це, незалежно від того, хто пише та де його рідний край, щось нове й душевне, що нагадує свій край, обов’язково виникає.

При всій схожості сприйняття й асоціації рідних місць, завжди є щось особливе й характерне тільки для твоєї «малої батьківщини». Разом з тим, при всіх особливостях свого краю, завжди є загальна бентежна схожість у почуттях і емоціях, коли мова йде про «малу батьківщину» взагалі. Цікаво, що описи рідного краю у всіх відомих людей за змістом і художнім осмисленням дуже схожі. Це не залежно від того, чи пише письменник, композитор, художник або полководець.

Так що ж таке рідний край і з чого він починається? Відразу згадується відома пісня «З чого починається батьківщина?». Насправді, як все просто й реалістично. Адже батьківщина починається з простих і начебто незначних речей та явищ, які тебе оточували в рідному краї з дитинства. При всій банальності й простоті, прихильність до рідного краю пов’язана саме з тим, що саме тут все в нашому житті сталося вперше — почали ходити, говорити, писати й читати. І якщо, навіть подорослішавши, ви покинули рідний край, то все одно згадка про місця, пов’язані з дитинством, юнацтвом і отроцтвом, викликає добрі почуття та спогади. Чого тільки варта пам’ять про перше кохання…

Звичайно ж, рідний край, в першу чергу, асоціюється з людьми — з рідними й близькими, видатними та не зовсім тощо. Завжди про них згадують з повагою та гордістю.

Найпоширеніша фраза на початку розповіді «а ось у нас….» знайома, напевно, всім. Так починається розмова про людей, природу, архітектуру, кухню та про все інше вашого рідного краю. Це відбувається відразу ж, коли покидаєш рідні місця з метою навчання, роботи або для служби в армії.

Опис рідного краю не може не супроводжуватися деякими перебільшеннями, яскравими фарбами й ностальгічними нотками. На те він і рідний, незалежно від того, який цей край, суворий чи сонячний. Кажуть, що опис рідного краю з роками стає більш барвистим, з додаванням загадкових епізодів і напівміфічних відтінків. Може, це і правда. Адже у віці людина згадує найдорожче й найближче серцю. І почуття ностальгії породжує загадковість та додає фарби для гостроти спогадів.

Напевно, свій рідний край ми іноді можемо краще уявити й описати, ніж нашу спільну Батьківщину. Це може й добре, адже наша Батьківщина й складається з «малих батьківщин». І ще, ніколи не треба забувати дорогу до рідного краю. Адже шлях до дому найбажаніший, найжаданіший. І де б ви не були, повертатися треба саме цією дорогою.

Дивіться також:

Твір на тему «Рідний край»

Твір про любов до Батьківщини, до своєї рідної землі

Твір на тему «Батьківщина»

Твір на тему «Я люблю Батьківщину!»

Твори на тему «Моя Батьківщина — Україна»

Батьківщина в нас одна-єдина. Це соборна Україна!

Твір на тему «Батьківщину не вибирають»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>