Твір «Початок весни»

Початок весни — це цвітіння деревВесна зазвичай настає непомітно, поволі, іноді випереджаючи календар, а часом ніби забувши про дати. Одного разу раптом стає трохи тепліше, сонце набирається сили й починає топити бурульки під дахами та сніг на землі. Буває, що його навіть не видно за хмарами, але тепло вже відчувається. І сніг з льодом починають відступати, здаючи територію шматочок за шматочком. Показується мокра чорна земля, всюди сльота. Але це ненадовго, вже скоро полізе свіжа трава й розпустяться весняні квіти.

Перше, що помічаєш з початком весни — це зміни в повітрі. Дихати стає легше, повітря наповнене теплою свіжістю і вологою. І нехай ще небо похмуре та пориви вітру холодні, але вже виразно відчувається подих весни. Вітер розриває покрив сірих хмар, там і тут проглядає яскраве блакитне небо. Вітер розносить хмари, відкриваючи сонце. Воно гріє все більше, оживляючи природу навколо. Підсихають гілки й стовбури дерев, пробуджуються маленькі бруньки. Скоро все навколо зацвіте й зазеленіє.

Весна в місті знімає втомлений і вже сіруватий сніговий килим з вулиць і будинків, підсушує тротуари. До навколишніх звуків додається радісне цвірінькання птахів, а також шум людських кроків і шурхіт автомобільних коліс, які взимку приглушує сніг. Погода налагоджується, теплішає з кожним днем. Люди знімають важкі пуховики й чоботи, переодягаючись в більш зручну та зазвичай більш яскравий весняний одяг. Все більше перехожих на вулиці, всюди гуляють діти. Гарна погода змушує всіх виходити з будинків.

Ось таким я бачу початок весни. Цей часто похмурий і вітряний період відлиги та першого тепла швидко змінюється буйним цвітінням садів і парків. Але саме в ньому найбільш яскраво відчувається момент, коли природа навколо пробуджується, змінюється, оживає.

Опис початку весни

Весна починається капежем, таненням снігових заметів і льоду, що сковує річки, озера й калюжі. Якийсь час під сонечком, яке пригріває все сильніше, ще зберігаються острівці брудно-сірого снігу й крижини, що повільно дрейфують по воді. Але скоро і їх не стане. Весна увійде в свої права, та від зимового пейзажу не залишиться і сліду.

Повітря пахне вологою землею, яка поступово пробуджується від затяжного сну. То тут, то там починає пробиватися ніжна молода травичка. Вивільнені від снігових шуб гілки дерев покриваються зеленими бруньками, з яких ось-ось з’являться свіжі листочки.

У ясно-блакитному небі пливуть білі пухнасті хмарки. Сонячні промінчики стають дедалі ласкавіше. В середині квітня вже розцвітають деякі квіти, наприклад, нарциси. На клумби вже приємно дивитися, чорна земля майже повністю сховалася під ніжно-зеленим покривалом з яскравими різнобарвними плямами.

У повітрі починають літати комахи. Вони радіють приходу тепла й нового сезону. Сонячного дня над квітами можна побачити трудівниць-бджілок або метеликів, чиє ніжне пурхання зовсім безшумне. Тішить слух веселий різноголосий спів птахів. Вони нещодавно повернулися з теплих країв, куди відлітали, щоб перечекати зиму. Тепер пташки займаються облаштуванням гнізд і пошуком пари. Навесні в них багато справ, адже вони повинні встигнути вивести пташенят.

Але не тільки птахи шукають собі пару. Вуличні коти, наприклад, теж активно підтримують цю «традицію», тож ночами часто доводиться слухати їхні концерти.

Людей на вулицях стає більше. Всі намагаються вийти прогулятися, подихати свіжим повітрям, а якщо є можливість, то й поїхати на природу. Це прекрасний час.

Мій улюблений місяць року — це травень. Все навколо вже розпустилося та буйно квітне. Повітря наповнене п’янкими ароматами. Вже досить тепло, але ще не жарко. Попереду літні канікули, період відпусток. Життя прекрасне!

Інше на цю тему:

Розповіді про весну та твори на тему «Весна»

Міні-твори, тексти, речення про весну

Твір на тему «Весняний ранок»

Твір-роздум на тему «Чому я люблю весну»

Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Твір-опис на тему «Весняний ліс»

Твір-розповідь, текст про весняні квіти

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>