Твір на тему «Старий Новий рік»

Святкування Старого Нового року

Старий новий рікЗвідки взялося таке дивне словосполучення? Як Новий рік може бути старим? Ця традиція бере свій початок від розбіжності Григоріанського календаря, який діє зараз, і Юліанського або «старого стилю». Ці календарі розходяться на тринадцять днів. Так, через зміну літочислення у нас з’явилося додаткове свято.

Вночі з тринадцятого на чотирнадцяте січня сім’я збирається за столом, щоб відзначити свято, що завершує новорічну низку. Через те, що закінчується різдвяний піст, православні можуть святкувати від душі тільки Старий Новий рік. Можна дозволити собі різноманітні страви, адже тепер вже можна вживати й скоромну їжу теж.

Для більшості з нас Новий рік — це свято сімейне, ми залишаємося в цю ніч вдома, а Старий Новий рік, у свою чергу, є відмінним приводом зустрітися з друзями та відзначити його в галасливій компанії. Це свято люблять не тільки віряни, накривається святковий стіл з безліччю смакоти та шампанським. Хоч йому й невластива пов’язана з Новим роком метушня та відзначається це свято спокійніше, люди продовжують бути гостинними й щедрими.

За старих часів Новий рік у нашій країні випадав на період святок, безліч народних новорічних прикмет пов’язані саме зі Старим Новим роком. Наприклад, раніше вірили, що вранці чотирнадцятого січня першим, хто зайшов у будинок, повинен бути чоловік, якщо першою буде жінка, це загрожує нещастями сім’ї. Ще в цей день нікому не можна давати в борг, щоб не мати потребу в грошах протягом всього наступного року. Крім цього, якщо на Новий рік випаде сніг або буде туман, можна очікувати багатий урожай.

Старий Новий Рік широко святкують не тільки в нашій країні, але і в багатьох країнах Європи. Це свято відзначають, звичайно, не всі, але ялинка все одно стоїть до чотирнадцятого січня. Врешті-решт, це остання можливість відчути чарівну новорічну атмосферу, яка потім буде захована до наступного року.

Мені подобається відзначати Старий Новий рік. Як на мій погляд, свято зайвим не буває.

Дивіться також:

Твори та розповіді про Новий рік

Моє улюблене свято — Новий рік. Твір, текст-розповідь

Твір на тему «Новий рік у школі»

Твір «Новорічне диво»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>