Твір-роздум на тему «Мова — втілення думки»

загрузка...

План

  1. Що таке мова?
  2. Як мова допомагає людям у спілкуванні?
  3. Що потрібно, щоб з людиною було приємно спілкуватися?

Твір на тему «Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова»

Мова — це складна система слів, їхніх значень і граматичних зв’язків між ними. Мова — це те, чим ми говоримо, чим користуємося для письма. Думаємо ми теж за допомогою мови. Дуже влучно висловився про це видатний український поет Максим Рильський: «Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова».

За допомогою слів люди можуть назвати що завгодно на світі: будь-які предмети, дії, кольори, абстрактні поняття. І що найважливіше, носії тієї ж самої мови називають це все однаково й тому розуміють один одного. А на іншу мову це можна перекласти, і таким чином навіть люди, що говорять різними мовами, можуть спілкуватися.

Вчені вважають, що колись наші давні пращури спілкувалися без допомоги мови. Вони використовували жести й звуки, щоб передавати інформацію. Це можливо тільки для найпростіших повідомлень. А мова значно розширює наші можливості спілкування. За допомогою мови можна описати те, що без неї ніяк показати неможливо. А ще можна записати важливі знання, щоб передати їх новим поколінням. Без накопичених і записаних знань був би неможливий науково-технічний прогрес.

Мова допомагає нам обмінюватися думками й почуттями, пізнавати світ і робити наукові відкриття. Саме мова відрізняє людей від тварин. Вся наша культура побудована на мові та без мови не була б такою, як ми її знаємо.

Спілкування людей на дев’яносто відсотків складається з розмов в усній і письмовій формі. Навіть читання — це ніби спілкування з автором твору. Щоб спілкування це було повноцінним, важливо добре знати рідну мову. Це допоможе найбільш точно і яскраво висловити свої думки й почуття та правильно зрозуміти співрозмовника.

Коли Максим Рильський сказав, що «Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова», він мав на увазі, що розумній, освіченій людині притаманна гарна, співуча, мелодійна, багата рідна мова.

Щоб бути приємною у спілкуванні людиною, потрібно вміти не тільки правильно говорити, а й уважно слухати, проявляти такт і інтерес до інших.

Подібні твори:

Твір «Мова — найважливіший засіб спілкування, пізнання та впливу»

Короткий твір, есе, речення про українську мову

Мова — найцінніший скарб, мудра берегиня народу

Текст «Мова — інтелектуальний портрет народу» у публіцистичному стилі

Лагідне слово — ключ до серця

Твір-роздум «Без мови немає народу»

Твір «Мова — душа народу»

Твір «Українська мова — моя рідна мова»

Тексти про українську мову у різних стилях мовлення

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>