Твір-роздум на тему «Осінь»

Мої міркування про осінь

Роздуми та міркування про осіньЯ не дуже люблю осінь, хоча є дні, коли мені здається, що це моя улюблена пора року.

Я не люблю осінь за те, що закінчуються канікули та потрібно знову йти до школи. В цей період часто йдуть дощі й тобі доводиться носити гумові чоботи, а в школу брати змінне взуття. Восени починає холоднішати, і погода частіше похмура, а від цього і настрій погіршується. Як то кажуть, восени природа засинає, щоб прокинутися навесні. Ось і мені іноді хочеться міцно заснути та прокинутися навесні наприкінці навчального року.

Але тільки восени бувають такі дні, коли природа вся золотиться. Не дарма ж цю пору року називають золотою. Адже перед тим як скинути свій одяг, дерева стають несхожими одне на одне. Вони грають всілякими фарбами, і кожен день можуть змінювати вбрання. У мене з вікна видно парк, і я можу щодня спостерігати, як змінюються барви та одяг дерев.

Восени бувають теплі деньки, коли хочеться гуляти по парках, тому що під ногами шарудить листя і можна дуріти, лежачи на золотому килимі. Ще мені подобається збирати осінні букети з листя, гербарій, щоб потім з найкрасивішого листячка робити аплікації.

Осінь славиться грибним сезоном. Як тільки настає осінь і проходить перший дощик, ми з батьками на вихідних їдемо до лісу по гриби. Збираємо їх завжди дуже багато, а вдома консервуємо та сушимо. Найбільше мені подобаються маслюки, мама дуже смачно їх готує.

На мою думку, щось в осені все-таки є, не дарма стільки поетів пишуть, що осінь — їхня улюблена пора року.

Прихід осені

Ось і закінчилося літо. Осінь прикрашає парки та сквери різнобарвним листям. Ще тепло, хоча й відчувається, що холоди не за горами.

Теплі осінні дні — це найкращий час для відпочинку на природі. В цю пору добре проводити прогулянки по парку, планувати поїздку в село, на дачу або похід у ліс по гриби.

У лісі під впалим листям ховаються маслюки, опеньки, лисички та головний білий гриб, знайти який є великою удачею. Таке тихе полювання — не тільки захопливе проведення часу, але й корисний відпочинок.

Осіння природа змінюється дуже швидко та вже за тиждень все може виглядати по-іншому. Скільки триватиме найкрасивіша пора року — залежить від погоди.

Золота осінь — це найкраща пора року, щоб насолодитися всією красою природи.

Осінь — чудова пора

Осінь — чудова пора року. Саме в цей час все в окрузі поспішає одягнути найкрасивіший і найяскравіший наряд. Осінь надає всьому навколо строкатість. Вся природа поступово починає готуватися до приходу зими. А це означає, що починається час затишшя. Восени є чудова можливість спокійно розмірковувати над прожитим життям, згадувати й аналізувати події та вчинки минулого. Осінній парк запрошує на прогулянку. Гуляючи по стежках та споглядаючи навколишню природу, можна мріяти. Особливо добре підходить для цього той період, який часто називають бабине літо.

Ця пора не дуже тривала. І все ж погода стоїть погожа. Сонце розганяє хмари та намагається хоч на трохи повернути відчуття літа. Наче й не пройшла літня пора. І хоча бабине літо — це не справжнє літо, все ж воно найкрасивіше. В цей прекрасний час яскраво світить сонечко, а світ забарвлюється в яскравий колір вохри. Всі барви надзвичайно теплих тонів. Неначе природа перед довгою та однотонною зимою вирішила показати справжню красу, з усіма наявними в її запасі яскравими барвами.

Мені дуже подобається чути, як цієї осені шарудить під моїми кроками опале золоте листя. Ці звуки в оточенні такої краси наштовхують на романтичні мрії. Легкий шепіт під ногами налаштовує на спокій. Неначе осінній парк спеціально створений природою для того, щоб у ньому було приємніше мріяти. Настрій на такій прогулянці в мене найпрекрасніший, навіть чомусь з’являється бажання писати вірші. Тепер я розумію, чому стільки поетів присвячували свої рядки саме осені. Така краса нікого не може залишити байдужим. Вона зворушує найтонші струни душі.

Мені дуже подобається осінь — чудова пора року.

Роздуми про осінь

Я люблю період золотої осені. В таку пору надзвичайно приємно прогулюватися парком. Тут ніби потрапляєш у чарівну золоту країну. Навколо дивовижна краса!

Напевно, саме за таким піднесеним настроєм багато людей поспішають вирватися з міської метушні. Звичайно, місто не таке красиве, як осінній ліс. Саме в лісі можна зрозуміти та відчути всю справжню красу осені. Тут приємно огорнуть тиша й спокій, а вітер та дерева наспівають свою пісню, під яку танцює листя.

Дерева змінюють своє літнє зелене вбрання на більш розкішне золоте. Вітер тихенько шелестить у гіллі, неначе наспівує відому тільки йому гарну мелодію. Крім цієї мелодії вітру, навколо велика кількість різноманітних гармонійних звуків, які тільки доповнюють пісню вітру. Це свого роду прощальна пісня перед довгою зимовою тишею. Тут і багатоголосий гомін птахів, що готуються до тривалого й далекого перельоту в теплі краї. І різноманітні комахи видають звуки, шелестячи й повзаючи у своїх справах. Іноді навіть починає здаватися, що зараз з якогось прекрасного золотого дерева або куща з’явиться чудова фея.

Жодна пора року не здатна за красою зрівнятися з осінню. Це, дійсно, довготривале свято природи!

Осінь — пора мрій та роздумів

Осінь — особливий період, коли дуже приємно посидіти в тиші та насолодитися спокоєм. Сонечко вже не гріє так сильно, але все ж на вулиці ще не дуже холодно. Сидячи на галявині, дуже приємно вдихати запахи осіннього лісу. А можна просто спостерігати за тим, як повільно, кружляючи під осінню мелодію, на землю падає чергова яскрава квітка. Ось вона закінчила свій політ і приземлилася на килим з такого ж гарного листячка. Вона ніби доповнює цей золотий покрив.

На жаль, ця дивовижна пора незабаром закінчиться. І такого різнобарв’я вже не буде. На зміну бабиного літа прийде сіра пізня осінь. Всі дерева остаточно скинуть своє золоте вбрання. Почнуться дощі, на доріжках під ногами будуть калюжі та бруд. Тоді всі мешканці лісу остаточно завершать приготування до зими та влаштуються в своїх оселях. Все завмре в очікуванні морозів і зими. З усього розмаїття барв осені залишаться тільки сірі похмурі кольори. Важкі хмари нависнуть над містом, всім своїм виглядом віщуючи дощ. Це буде сумний час. Після нього залишиться тільки білий колір зими.

Але до цього є ще пара тижнів краси. Не потрібно марно втрачати час. Швидше йдіть до лісу. Там можна збирати осінні сувеніри, що нагадуватимуть про те, як приємно було гуляти, шарудячи опалим листям. Можна збирати шишки й жолуді. Букет красивого кленового листя можна оживити яскраво червоними листками осики. Такий чудовий букет буде довго радувати око. І в похмурий дощовий час, дивлячись, як по склу стікають краплі осіннього дощу, можна дивитися на букет і згадувати прекрасну пору бабиного літа.

Дивіться також:

Твір-мініатюра «Осінь»

Твір «Золота осінь»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>