Твір-роздум на тему «Поезія»

Поезія в житті людини

Твір на тему «Поезія»

Як скласти твір на тему «Поезія», якщо не закоханий? Тут мова йде не про почуття до конкретної людини. Кожен з нас щодня радіє життю — це і є любов.

Який бідний і порожній був би світ без поезії, живопису та інших видів мистецтва! Вони виконують важливу роль у нашому становленні, допомагають формуванню нашого світогляду, роблять з кожного справжню людину — чуттєву, співчутливу, інтелігентну, інтелектуальну. Вони підказують нам правильний шлях саморозвитку та самовдосконалення.

Поезія — це не просто віршовані слова, це форма вираження почуттів. Ніщо так добре не висловлює наші емоції та стани, як поезія. Читаючи вірші, мимоволі відчуваєш силу того почуття, яке відчуває поет до коханої людини, сім’ї, батьківщини.

Про любов, взагалі, складно розповідати. Навіть найкрасивіші слова будуть бляклими та невиразними в порівнянні з тією бурею пристрастей, що переживає людина в цьому стані. Тут на допомогу прозі приходить поезія, проявляючи красу цього почуття. Про поезію кажуть, що це «музика слів», «живопис, який чують».

Одна з найвизначніших постатей італійського Відродження Леонардо да Вінчі порівнював поезію з живописом. Він казав: «Живопис — це поезія, яку бачать, а поезія — це живопис, який чують».

Отже, поезія червоною ниткою проходить через все життя людини, роблячи його більш яскравим та насиченим.

Значення і роль поезії

Кожній людині властиво «почуття прекрасного», до якого вона постійно прагне. Але те, що прекрасно для одного, може бути байдуже для іншого. Однак це вже інше питання. Тут все впирається в індивідуальні переваги.

Творчі здібності у всіх людей різні. Але є те, що об’єднує всіх — люди здатні відчувати, кохати, сумувати та радіти. Якщо людина не в змозі сприймати світ на рівні почуттів — це вже відхилення.

Саме почуття, емоції, роздуми, міркування — це попередники поезії, те, що її породжує та розвиває. Це відноситься і до інших видів мистецтва. Найближче до поезії по емоційно-чуттєвому сприйняттю, на мій погляд, живопис і музика. І поет, і художник, і музикант — всі вони творять, пропускаючи світ крізь власне серце, яке й створює шедеври, що живуть не одне покоління.Мініатюра про поезію

Як писати твір на тему «Поезія» підкаже внутрішній романтик, що живе в душі кожної людини. Поезія допомагає побачити прекрасні й незвичайні сторони в повсякденних речах, у тому простому житті, яке оточує нас кожен день. Можна з упевненістю сказати, що поезія вчить любити.

Вірші не відрізняються багатослівністю, вони місткі та змістовні, як ніби читач знає про ті почуття, що описує поет.

Багато віршів присвячено любові до Батьківщини. Особливо це стосується українських поетів. Тут згадується творчість Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Максима Рильського, Павла Тичини та багатьох інших.

Яку б тему не розкривав вірш, він занурює в глибину, радує злагодженістю слів і сенсу, проявляє почуття, окрилює. Читаючи поезію та співпереживаючи разом з автором, наповнюєшся натхненням та наснагою.Отже, поезія прикрашає життя людини, робить його яскравим та змістовним.

Інші твори:

Твір-роздум на тему «Слово»

Короткий твір, есе, речення про українську мову

Твір-розповідь з використанням народного вислову

Твір на тему «Людяність — це…»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>