Твір-розповідь на тему «Екскурсія в ліс»

загрузка...

Екскурсія в лісЦікава екскурсія в ліс

У суботу учні шостого класу на чолі з класним керівником вирушили на екскурсію до осіннього соснового лісу.

Довго вони бродили лісом. Слухали спів птахів, збирали шишки. Бачили білку, яка гризла горішки. Здалеку помітили зайця, що вибігав з гущавини лісу. Спостерігали за роботою працьовитого дятла. Хлопчики спіймали вужа й уважно його розглядали. Під кущем знайшли згорнутого в клубок колючого їжака. Розглядали лисячі сліди, що ведуть до нори. Школярі зробили багато цікавих фотографій.

Раптом подув сильний вітер, набігла темна хмара. Насувалася гроза. Учні сховалися в намет. Вчителька розповіла, що в грозу стояти під деревом не можна, оскільки в нього може потрапити блискавка. Загримів грім. Почалася сильна злива, а потім і град. Перечікуючи негоду у наметі, діти дістали з рюкзаків термоси і стали пити чай з бутербродами.

Скоро вітер розігнав хмари. Гроза скінчилася, і вчителька дозволила покинути намет. Виглянуло сонце. Хлопчики та дівчата з веселими жартами вийшли до дороги.

Наступного дня учні отримали завдання скласти твір про екскурсію до осіннього лісу. Вражень було багато, тому вони мали про що написати.

Екскурсія до осіннього лісу

Вчора наш клас під керівництвом вчительки ходив на екскурсію до лісу.

До чого ж гарний осінній ліс! Дерева стоять різнокольорові: зелені, жовті, багряні. У лісі панує особлива атмосфера. Повітря чисте і свіже, з запахом опалого листя. Птахів мало, і вони не надто гучноголосі. Ми чули завзятий стукіт дятла, але деякий час не могли зрозуміти, на якому дереві він сидів. Незабаром побачили в височині характерну червону шапочку: дятел сидів на сосні і видовбував з шишки своїм сильним дзьобом насіння.

Дівчата помітили сірого їжака, що сховався в кущах. Коли ми наблизилися, він згорнувся в клубок, мов виявляючи своє небажання спілкуватися. Ми його легенько поторкали, переконалися, що він дуже колючий і більше не стали турбувати.

На жаль, класний керівник не дозволила нам заходити в густу лісову гущавину. Напевно, тому ми не бачили диких лісових звірів на власні очі. Вчителька розповіла, що зустрічі з ними можуть бути небезпечні, а вона несе за нас відповідальність. Але нічого, всі ми були колись в зоопарку, тому знаємо, як виглядають ведмідь, вовк, лисиця, заєць та інші лісові мешканці.

Ми гуляли по лісовій галявині і збирали гарні строкаті листя, шишки, насіння дерев. Кожен з нас зібрав свою осінню колекцію дарів лісу.

В цілому, екскурсія в ліс нам сподобалася. Щоправда, хлопчики були трохи розчаровані відсутністю пригод.

Завтра на уроці праці ми робитимо різні вироби з природних матеріалів. З соснових і ялинових шишок, каштанів, гілочок, листочків можна виготовляти чудові лісові іграшки. Якщо урізноманітнити колекцію половинками шкаралупи волоського горіха і фісташок, а також скористатися сірниками і зубочистками, то будуть чудові лісові звірі: лисичка-сестричка, вовк, ведмідь, заєць, їжак. Кращі вироби учнів будуть представлені на шкільній осінній виставці.

Вчителька розповіла, що на найближчому уроці російської мови ми напишемо короткий твір про екскурсію. В ньому треба описати свої враження про відвідування осіннього лісу. Вчителька перевірить наші роботи на наявність граматичних помилок і поставить оцінки за них у класному журналі.

Дивіться подібні твори:

Твір на тему «Подорож до осіннього лісу»

Твір «Прогулянка осіннім лісом»

Твір-опис осені

Твір «Осінній ліс»

Опис лісу у художньому стилі

Твір-мініатюра «Осінь»

Твір «Барви осені»

Твір «Золота осінь»

Розповідь про осінь українською мовою

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>